Recenze knihy Medvěd nechce jít spát

Vybírala jsem, jaké pohádkové knížky by mohly Martínka ve třech letech bavit. Chtěla jsem knihu s tenkými listy v pevné vazbě, aby v ní bylo hodně obrázků a  velmi málo textu. I když bych si přála, aby Martínek chtěl poslouchat pohádky s dlouhým příběhem, zatím do tohoto věku nedorostl. Hledala jsem a hledala, až jsem narazila na medvěda.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Medvěd nechce jít spát

Když Martínek dostal do ruky krásnou knížku s originálními ilustracemi, hned ho zaujala. V publikaci jsou nádherné obrázky lesních zvířátek, medvěda, zubra a smyšlených postaviček, které se nazývají tukoni. Kniha vypráví příběh o medvědovi, jenž chtěl místo zimního spánku zažít zimu. Rozhodl se, že zůstane vzhůru a vyzkouší si, jaké to je, když sněží. Hned jak napadly první vločky, uložil se k zimnímu spánku a těšil se, až bude zase léto. Příběh to není nikterak košatý, nebo zvláštní, ale Martínkovi se kniha hodně líbí. Vypráví sám podle obrázků, prohlíží si knížku několikrát denně. Na každé stránce jsou barevné obrázky s minimem textu.

Pro koho je kniha určena

Doporučený věk je od dvou let. Filka v necelých dvou letech nejeví zatím o knihu zájem a myslím, že by stránky hned potrhal. Martínek ve třech letech zvládne knížku prohlížet sám, obrázky ho moc zajímají, sám vypráví snadný příběh o medvědovi. Sama bych knihu doporučila pro děti, které již netrhají stránky, případně zvládnou prohlížet knížku s pomocí dospělého. Filka si chce knihy prohlížet sám, pomoct si nenechá, takže v čerstvých dvou letech prozatím zůstává u vazby leporelo. Recenze na další knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

Medvěd nechce jít spát

Medvěd nechce jít spát

O knize

 • Autorka: Oksana Bula
 • Překlad: Rita Kindlerová
 • Nakladatelství: Host
 • ISBN: 978-80-7577-702-7
 • Rok vydání 2018
 • Pevná vazba – Obrázky jsou vytištěny na kvalitním papíru.
 • Počet stran: 40
 • Rozměry: 22,5 × 30 cm
 • Doporučená cena: 269 Kč
Medvěd nechce jít spát

Medvěd nechce jít spát

Související příběhy

Knihu nakreslila ukrajinská designérka Oksana Bula, která žije ve Lvově. Svými příběhy pomalu, ale jistě, dobývá celý svět. Až poté, co jsem objednala knihu o medvědovi jsem zjistila, že autorka vytvořila ještě další pohádkové knížky, které se navzájem hezky doplňují. První příběh s názvem Zubr si hledá hnízdo ukazuje zubra, který si usmyslel, že prospí celou zimu. Na tuto knihu navazuje náš díl Medvěd nechce jít spát. V tomto příběhu vystupuje některým dětem již známý zubr a vypráví medvědovi, jaké to je, když jsou zvířátka celou zimu vzhůru. Ve třetím díle Jak tukoni zachránili strom se setkáte s tukoněm Tuláčkem, který chce zachránit strom. Nakladatelství Host chystá novinku, čtvrtý příběh s názvem Jedlička se narodila.

Kde knihu koupíte

Knihu jsem kupovala online, ale určitě je k dostání také v kamenných prodejnách ve větších knihkupectvích. Online ji koupíte například v knihkupectví Knihy Dobrovský, kde si ji můžete vyzvednou osobně bez poplatku.

Medvěd nechce jít spát na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Medvěd nechce jít spát

Krásná ilustrovaná kniha zaujme děti okolo tří let věku. Příběhem není nikterak bohatá, ale to je v podstatě moc dobře, protože dítě podle přenádherných obrázků může samo převyprávět příběh o medvědovi, který se rozhodl, že v zimě nebude spát, a nakonec přeci jen usnul.

Ilustrace
10
Kreativita
10
Počet stran
10
Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
KLADY
 • Krásné obrázky
 • Originální pojetí
 • Dětem se kniha moc líbí.
ZÁPORY
 • Příběh je velmi prostý, na stranu druhou to nemusí být vždy na škodu, protože kniha je určena pro malé děti, které teprve začínají poslouchat pohádky.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkné počtení. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart