KOJENECKÉ POTŘEBYTESTUJEME

MAM nevylévací láhev na učení Sports Cup

Na tuto láhev jsem narazila náhodou, když jsem zkoumala, co Martínkovi pořídit na pití. Z hrnku uměl pít, ale na ven to nebylo moc praktické. Hlavně v zimě, kdy se celý zacákal od vody. Zvažovala jsem koupi klasické láhve s brčkem. U ní nastává ten problém, že dítě může brčko ukousnout (a to naše by ho určitě ukouslo). Nakonec jsem zvolila MAM nevylévací láhev na učení Sports Cup.

Pro koho je láhev určena

Láhev je pro děti, které se aktivně pohybují venku a pochopí, jak se z ní napít. Výrobce uvádí, že je vhodná od 12 měsíců. Koupila jsem ji, když bylo Martínkovi 18 měsíců, ale neuměl z ní pít. Aby se dítě napilo, musí silně sát. Martínek  si poměrně dlouho myslel, že z pítka poteče tekutina tehdy, když láhev naklopí. Obracel ji vzhůru nohama, ale neteklo z ní vůbec nic. Naštěstí po dvou týdnech vysvětlování a ukazování pochopil, že musí pořádně sát.

Vzhled, údržba a kvalita provedení

Skládá se z pítka, které má uvnitř gumový uzávěr s dírkou.  Díky gumě neukápne ani kapka. Láhev se poměrně snadno udržuje, lze ji po rozebrání vysterilizovat. Větší péči při čištění musíte věnovat pítku z vnitřní strany, ale není to nic hrozného. Udržuje se snadno. Při používání dítě do pítka kouše. To naše jej zatím nerozkousalo a nevypadá to, že by se jakákoli část dala zničit. Láhev vydrží nešetrné zacházení, když spadne na zem, nic se s ní nestane, pítko se nezničí a guma uvnitř se neroztrhne. Díky projmutému tvaru nádoby se dítěti dobře drží. Lze dokoupit náhradní pítko s gumou.

Opravdu netekoucí.

Láhev neteče a není možné tento sytém jakkoli obelstít (například u nevylévacího hrnečku Avent to lze). Pozitivum je, že se dítě na procházce nepolije. Pokud doma rádo přelévá vodu z hrnku nebo z láhve kamkoli jej napadne, tento chytrý výrobek neobelstí. Negativem může být, že nemusí ze začátku pochopit, jak se z láhve pije.

9 Celkové hodnocení
MAM nevylévací láhev na učení Sports Cup

Výborná sportovní láhev pro batolata. Pití se nevylije, dobře se myje a dítě neukousne pítko. Od koupě vás může odradit vyšší cena.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
10
Údržba
8
Životnost
8
Klady
  • Tekutina se nevylije.
  • Pítko se nezničí, i když do něj dítě kouše.
  • Snadno se udržuje v čistotě.
Zápory
  • Dítě nemusí z láhve umět pít hned.
  • Bez akce je poměrně drahá.
  • Nepěkný design.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.