DOPORUČUJI
KOJENECKÉ POTŘEBYTESTUJEMEVŠECHNY ČLÁNKY

MAM kloboučky na kojení 2ks vel. 1

Kloboučky na kojení jsem neznala až do prvního porodu. V porodnici mi sestry ukázaly, k čemu slouží a jak se používají, a i když mi kojení i tak moc nešlo, tak s kloboučky se Martínek alespoň napil. Protože jsem prošvihla to nejdůležitější období, čas bezprostředně po porodu, k tomu, aby se miminko naučilo sát, vzala jsem si kloboučky s sebou napodruhé do porodnice.

Jak se používají

Kloboučky jsou vyrobeny z příjemného silikonu. Snadno se udržují. Stačí je omýt jarem nebo přípravkem na mytí lahviček (občas použiji od NUK, jinak jar) a vysterilizují se ve sterilizátoru do mikrovlnné trouby. Dítě do nich může časem kousat a zničit je. Uvidíte-li známky poškození, klobouček vyhoďte. Mně praskly jednou v místě, kudy protéká mléko. Klobouček není moc pevný, a pití z něj je  pro dítě snadné.

Používání má výhodu pro ženy, které mají ploché bradavky a nemohou dítě nakojit. S kloboučky jde kojení krásně. Máte-li velmi citlivé bradavky, tak vás před bolestí moc neochrání. Výhodou je to, že miminko umí lépe pít z lahvičky. Jde mu to pomalu, ale napije se. Asi to je proto, že kloboučky připomínají savku. Martínek zvládl láhev. Byly to dost obštrukce, ale najedl se z ní. S učením pití z láhve doporučuji začít co nejdřív. V pěti měsících (jak jsem u druhého dítěte poznala) je to pozdě.

Balení a počet potřebných kusů

MAM Nipple Shields – prsní kloboučky zakoupíte v balení po dvou kusech. Kloboučky jsou zabaleny v krabičce, kterou také vysterilizujete a kloboučky do ní vložíte, aby zůstaly v čistotě. Dříve jsem používala pouze jedno balení, tedy dva kloboučky. Jenže jsem je neustále sterilizovala, byť mi kojení moc nešlo. U druhého mimina jsem měla tři balení, šest kloboučků. Pro intenzivní kojení to je pohodlnější. Nemusíte neustále sterilizovat a sterilizovat. Také se tolik neopotřebují a vydrží dlouho. Zatím drží skoro půl roku. Pro začátek stačí jeden pár. Když vám budou vyhovovat, můžete si pořídit další.

Kde kloboučky koupíte

Kloboučky pořídíte například v internetovém obchodě Feedo.cz, kde k nákupu produktů MAM můžete dostat pěkný dárek. Záleží na tom, jaké jsou právě v e-shopu akce nebo slevy. Kloboučky koupíte také v lékárně Dr.Max, kde si je můžete osobně vyzvednout na pobočce.

MAM NA FEEDO.CZ

Prsní kloboučky MAM koupíte nejlevněji v lékárně

Prsní kloboučky MAM

9.5 Celkové hodnocení
MAM kloboučky na kojení

Kvalitní produkt značky MAM pomůže při kojení těm maminkám, které mají ploché bradavky a miminko z tohoto důvodu nemůže příliš dobře sát.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Kvalita provedení
10
Životnost
8
Klady
  • Nízká cena (vztaženo ke kvalitě)
  • Příjemný materiál
  • Nezničí se.
Zápory
  • Horší dostupnost
Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.