DOPORUČUJI
KOJENECKÉ POTŘEBYTESTUJEMEVŠECHNY ČLÁNKY

MAM kloboučky na kojení 2ks vel. 1

Kloboučky na kojení jsem neznala až do prvního porodu. V porodnici mi sestry ukázaly, k čemu slouží a jak se používají, a i když mi kojení i tak moc nešlo, tak s kloboučky se Martínek alespoň napil. Protože jsem prošvihla to nejdůležitější období, čas bezprostředně po porodu, k tomu, aby se miminko naučilo sát, vzala jsem si kloboučky s sebou napodruhé do porodnice.

Jak se používají

Kloboučky jsou vyrobeny z příjemného silikonu. Snadno se udržují. Stačí je omýt jarem nebo přípravkem na mytí lahviček (občas použiji od NUK, jinak jar) a vysterilizují se ve sterilizátoru do mikrovlnné trouby. Dítě do nich může časem kousat a zničit je. Uvidíte-li známky poškození, klobouček vyhoďte. Mně praskly jednou v místě, kudy protéká mléko. Klobouček není moc pevný, a pití z něj je  pro dítě snadné.

Používání má výhodu pro ženy, které mají ploché bradavky a nemohou dítě nakojit. S kloboučky jde kojení krásně. Máte-li velmi citlivé bradavky, tak vás před bolestí moc neochrání. Výhodou je to, že miminko umí lépe pít z lahvičky. Jde mu to pomalu, ale napije se. Asi to je proto, že kloboučky připomínají savku. Martínek zvládl láhev. Byly to dost obštrukce, ale najedl se z ní. S učením pití z láhve doporučuji začít co nejdřív. V pěti měsících (jak jsem u druhého dítěte poznala) je to pozdě.

Balení a počet potřebných kusů

MAM Nipple Shields – prsní kloboučky zakoupíte v balení po dvou kusech. Kloboučky jsou zabaleny v krabičce, kterou také vysterilizujete a kloboučky do ní vložíte, aby zůstaly v čistotě. Dříve jsem používala pouze jedno balení, tedy dva kloboučky. Jenže jsem je neustále sterilizovala, byť mi kojení moc nešlo. U druhého mimina jsem měla tři balení, šest kloboučků. Pro intenzivní kojení to je pohodlnější. Nemusíte neustále sterilizovat a sterilizovat. Také se tolik neopotřebují a vydrží dlouho. Zatím drží skoro půl roku. Pro začátek stačí jeden pár. Když vám budou vyhovovat, můžete si pořídit další.

Kde kloboučky koupíte

Kloboučky pořídíte například v internetovém obchodě Feedo.cz, kde k nákupu produktů MAM můžete dostat pěkný dárek. Záleží na tom, jaké jsou právě v e-shopu akce nebo slevy. Kloboučky koupíte také v lékárně Dr.Max, kde si je můžete osobně vyzvednout na pobočce.

Kijící kloboučky MAM

9.5 Celkové hodnocení
MAM kloboučky na kojení

Kvalitní produkt značky MAM pomůže při kojení těm maminkám, které mají ploché bradavky a miminko z tohoto důvodu nemůže příliš dobře sát.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Kvalita provedení
10
Životnost
8
Klady
  • Nízká cena (vztaženo ke kvalitě)
  • Příjemný materiál
  • Nezničí se.
Zápory
  • Horší dostupnost
Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou.