Malujeme temperou: Letní louka plná vlčích máků

Červená, kam se podíváš. To je makové pole plné rozkvetlých máků. A proto, že mák je rostlina krásná (a nudle s mákem patří do TOP jídel :)), vytvořili jsme makové pole. Ale pozor. Vodítkem nám byla rulička od toaletního papíru, díky které bylo malování hračka.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Čtvrtku děti vybarvily modrou barvou. Martínek si tradičně zkoušel stínování a Filka si maloval, jak ho napadlo. Poté na čtvrtku za pomocí ruličky od toaletního papíru natiskaly děti zvlněné tvary jako vlčí máky, a následně je vybarvily červenou temperou. Doplnily stonky a také černé středy.

Pro koho je tvoření určeno

Toto tvoření zvládnou i tříleté děti. Díky ruličce od toaletního papíru je malování výrazně jednodušší. Filka ve třech letech vytvořil hezký obrázek. Nejtěžší pro něj bylo vybarvit pozadí. Martínek v pěti letech udělal hotové umělecké dílo.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Tempery
  • Štětec
  • Ruličku od toaletního papíru
  • Tyčinku do uší
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na čtvrtku jsem nakreslila pastelkou slabé čáry, které značily různé odstíny modré. Martínek se pustil do vybarvování oblohy a kousek po kousku vybarvoval tmavou, střední a světle modrou. Filka si kreslil, jak ho napadlo. Když byla čtvrtka suchá, přišla na řadu rulička od toaletního papíru, kterou jsem jsou trošku zvlnila, aby byl květ máku nepravidelný. Děti namočily ruličku do červené barvy a tiskaly s ní na papír, aby vytvořily makové pole. Zatímco Martínek tiskal pravidelně máky pod sebe, Filka pokládal ruličku na papír, jak ho napadlo a jednotlivá kolečka se překrývala. Květy vybavily děti červeně a domalovaly jim zelené stonky. Nakonec namočily do černé barvy vatovou tyčinku a udělaly vlčímu máku černé středy.

Malujeme temperou: Letní louka plná vlčích máků
Malujeme temperou: Letní louka plná vlčích máků

Závěrem

Pestrobarevný obrázek zdobí naši nástěnku. Děti namalovaly pole s vlčím mákem za pomoci ruličky od toaletního papíru, temperových barev a vatové tyčinky.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart