Na tohle tvoření jsme se dlouho chystali. Magnety na lednici z víček od přesnídávky jsme darovali babičce k narozeninám a měla obrovskou radost. V článku najdete tip na zajímavé tvoření.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou děti od tří let věku. Takto malé děti budou potřebovat pomoc dospělého. Zcela samy zvládnou vyrobit magnety až děti školou povinné. Filka ve třech a půl letech zvládl nalepit barevný papír, stříhat okolo víčka neuměl a nalepit magnet na víčko také ne.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Lepidlo – v tyčince na nalepení papíru a chemopren na nalepení magnetu
  • Nůžky
  • Víčka
  • Krepový papír
  • Pohyblivé oči
  • Magnet nebo magnetickou fólii
  • Zbytky kartonu
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na vnitřní stranu víčka jsem nalepila navrstvený karton, na který jsem přilepila kousek magnetické folie ze starého magnetu. Na přední stranu jsme nalepila kousek čtvrtky, aby víčko neprosvítalo. Připravila jsem kousky barevného papíru na medvídka a na berušku a také žlutý krepový papír na vlasy panenky.

Magnety na lednici z víček od přesnídávky nebo jogurtu
Magnety na lednici z víček od přesnídávky nebo jogurtu

Děti se pustily do lepení. Na bílý podklad nalepily barevný papír. Nalepený papír jsem zarovnala kolem dokola a děti pokračovaly dále v lepení. Připevnily uši u medvídka, krovky u berušky, vlasy u panenky, drobné detaily i očička. Magnety jsme nechali uschnout, a poté jsme je zabalili do papíru jako dáreček. Papír jsme sami vyrobili.

Magnety na lednici z víček od přesnídávky nebo jogurtu
Magnety na lednici z víček od přesnídávky nebo jogurtu

Závěrem

Tento nápad jsem měla v hlavě už nějaký ten pátek. Na lepení papírových podkladů, které drží magnet, jsem použila lepidlo Chemopren, aby magnet na papíru dobře držel. Na klasické lepení potřebovaly děti lepidlo v tyčince. Tvoření s krásným výsledkem se dětem moc líbilo. Magnety můžete ozdobit lednici nebo je darovat někomu blízkému. Vlastnoručně vyrobený dárek velmi potěší.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart