Magnetické divadlo Detoa Červená Karkulka a divadlo Pohádka

Magnetické divadlo jsem měla jako dítě. To nové se od původní staré verze mírně odlišuje v kvalitě materiálu, princip zůstal úplně stejný. V příspěvku vám představím dvě divadla – magnetické divadlo Červená Karkulka a divadlo s názvem Pohádka.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Magnetické divadlo Červená Karkulka

Divadlo jsem koupila jen proto, že jsem ho měla, když jsem byla malá. Kdysi to bylo ještě trošku jiné divadlo, než jaké se prodává dnes. V obchodech můžete koupit hned několik druhů divadel, které se jmenují podle pohádek. My máme doma divadlo, s nímž si můžeme zahrát Červenou Karkulku. Kdybychom chtěli hrát jinou pohádku, museli bychom si pořídit další divadlo. Prodává se ještě Hrad, Popelka nebo Krtek. Ve staré verzi divadla bylo více kulis vytištěných na výrazně horším papíru, který se ohýbal. Kulisy v tomto novém divadle jsou tvrdé a lepší kvality. Možná mi přijde trošku škoda, že se divadla prodávají zvlášť a není možné si koupit herní sety najednou, nikoli po jednotlivých pohádkách. To mi moc nedává smysl, ale třeba to nějaký hlubší význam má.

Jak funguje magnetické divadlo

Jestli jste o divadle Detoa nikdy neslyšeli a ani jste ho neměli jako děti, asi vám vrtá hlavou, jak takové magnetické divadlo funguje. Na malinkých dřevěných podstavcích je položena papírová podložka. Do ní se na bocích zasunou zadní a přední kulisy, které jsou také z papíru. Na podklad postavíte dřevěnou figurku, která má zespodu připevněný magnetek. Pod podložku vsunete dřevěnou paličku s magnetem tak, aby se magnetek dotýkal přes papírový podklad figurky. Teď už jen stačí s paličkou hýbat sem a tam. Je to poměrně snadný a přesto efektní princip.

Jak funguje magnetické divadlo

Jak funguje magnetické divadlo

Co je součástí balení

Každé magnetické divadlo obsahuje dva dřevěné kolíky (podstavce), papírový podklad, jednu oboustrannou kulisu z papíru, jednu oponu z papíru, pět postaviček, dvě dřevěné paličky s magnety, návod a papírovou krabici.

Magnetické divadlo Detoa: Co je součástí balení?

Magnetické divadlo Detoa: Co je součástí balení?

Pro koho je divadlo určeno

Divadlo si zamilují děti, které ho samy chtějí hrát a vyprávět pohádku, a také děti, které se na divadlo rády dívají a naslouchají. Na krabici je napsáno, že se dřevěná hračka hodí pro děti od tří let, ale myslím, že je vhodnější spíše až pro starší děti. Malé děti by měly hrát divadlo pod dohledem dospělého. Tříleté děti budou poslouchat vyprávění a budou s nadšením sledovat postavičky.

Jak funguje magnetické divadlo

Jak funguje magnetické divadlo

Jaké divadlo vybrat

Možná, že se ptáte, jaké divadlo vybrat. To je moc zajímavá otázka, na kterou se těžko odpovídá. Když jsem byla malá, byl jeden druh divadla, v němž se nacházelo více postaviček a také více kulis. Podložka byla z plastu, kulisy z tenkého papíru. Nyní jsou divadla rozdělena podle pohádek. My máme Červenou Karkulku a uvidím, jestli ještě nějaké divadlo koupím. Počkám na to, až budou děti trošku starší. Milovníci krtka mají jasno. 🙂

 • Červená Karkulka: Divadlo máme doma. Postavičky jsou pěkné, kulisy jsou také povedené. Celkově jsem s divadlem spokojená.
 • Hrad: Divadlo jsem viděla pouze na obrázku. Kulisy se mi vzhledově moc nelíbí, postavičky mě také neoslovily. Proto jsem pořídila divadlo s názvem Pohádka (recenze je níže).
 • Krteček: Divadlo s motivy Zdeňka Milera potěší všechny milovníky kresleného Krtečka. Postavičky jsou pěkné, kulisy také.
 • Popelka: Poslední magnetické divadlo Popelka se mi líbí  svým nápadem, jak přiblížit dětem Popelku prostřednictvím magnetického divadla. Postavičky mě neoslovily.

Kde divadlo koupíte?

Magnetická divadla jsou dobře dostupná. Koupíte je v hračkárnách i v internetových obchodech (Mall, Alza a podobně). Rozdíly mezi e-shopy jsou pouze v ceně, za jakou divadlo seženete. Já jsem ho koupila před rokem a čtvrt ve výprodeji a schovala jsem ho na později. 🙂 Divadlo koupíte také na 4kids.cz.

Další tipy na dárky najdete v článcích 16 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 3 let14 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 4 let a také v článku 13 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 5 let.

Magnetické divadlo Detoa na 4KIDS.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Divadlo Pohádka

Divadlo Detoa Pohádka funguje na odlišném principu než magnetické divadlo. I když se v e-shopech dozvíte, že divadlo Pohádka je magnetické divadlo, tak není. Jedná se o chybu v popisu produktu. Divadlo Pohádka žádné magnety nemá. V postavičkách je zabudována vodící tyč, díky níž se pohybují po jevišti. Scéna se skládá z papírových kulis, které jsou velmi podobné jako u magnetického divadla.

Divadlo Pohádka

Divadlo Pohádka

Co je součástí balení

Divadlo je zabaleno do papírové krabice, která je součástí kulis. Do víka se vloží papírová podložka, do níž se zasune zadní kulisa a dvě bočnice. Zadní kulisa je oboustranná, vyhotovena z tvrdého papíru. Součástí je také opona z papíru a čtyři dřevěné postavičky (nepohyblivé) – král, rytíř, drak a princezna.

Divadlo Pohádka

Divadlo Pohádka

Co divadlo Pohádka nabízí

Trošku mě mrzí, že divadlo má jenom čtyři figurky. Klidně by mohlo mít figurek více a také by mohlo nabízet více kulis. Jedna kulisa, byť oboustranná, mi přijde málo, stejně jako malý počet figurek. S divadlem můžete hrát jednoduchou pohádku, ve které vystupuje drak, princezna, rytíř a král. Přesto se mi divadlo líbí. Je opravdu moc pěkné.

Poměr ceny a kvality

Obě divadla mají v mých očích stejný nesporný zápor – nabízí málo kulis a malý počet postaviček. Divadlo Pohádka zatím nenabízí žádnou možnost dokoupit další části hry, na rozdíl od magnetického divadla. Obě divadla, která máme doma, se mi provedením líbí. Výhradu ke kvalitě papíru nemám, i když je jasné, že se papírové kulisy poničí. Divadlo Červená Karkulka jsem pořídila ve slevě za 140 Kč, divadlo Pohádka stálo ve slevě asi 220 Kč. Ve výprodeji koupíte divadla levně. Pokud na výprodej nenarazíte, lze sehnat Červenou Karkulku za 240 Kč a divadlo Pohádka za 300 Kč. Ráda bych za divadlo připlatila, kdyby nabízelo více možností a využití. Jenže zatím tomu tak není. Jestli děti milují pohádky a rády si je přehrávají, budou magnetické divadlo nebo divadlo Pohádka milovat.

Kde divadlo koupíte?

Divadlo Pohádka je trošku hůře dostupné než magnetické divadlo. Rozdíly v cenách jsou ještě větší než u magnetického divadla. Přehled prodejců najdete zde.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

8.3 Hodnocení
Magnetické divadlo Červená Karkulka a divadlo Pohádka

Divadla se mi moc líbí, i Martínek je má rád. Kulisy jsou pěkně vytvořeny, postavičky se v obou divadlech velmi povedly. Co mi vadí? Málo kulis a málo postaviček, protože se možnosti vyprávění značně zúží.

Kvalita provedení
10
Kreativita
8
Poměr ceny a kvality
7
KLADY
 • Velmi pěkné provedení
 • Skvělý nápad
 • V akci příznivá cena
 • Děti divadlo milují - zabaví je.
 • Mohou samy vyprávět pohádku, nebo pohádky poslouchat od rodičů.
ZÁPORY
 • Málo postaviček
 • Málo kulis

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂


Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart