Magnetická stavebnice Magformers Rainbow: Naše zkušenosti, návody a tipy

Stavebnici Magformers dostaly děti od babičky. Sama jsem si nebyla jistá, jestli si s ní budou hrát nebo ne, ale ukázalo se, že je hodně baví. Součástí je také návod, ale děti si častěji staví podle své fantazie.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Magformers: Neobyčejná stavebnice pro obyčejné dny

Na první pohled vypadá stavebnice jako jakési čtverce a trojúhelníky, které nic neumí. Na hranách každého čtverce a trojúhelníku jsou rozmístěny magnety, a díky nim dílky drží u sebe. Postavit toho můžete hodně – velké srdce, raketu, domeček, míč, zkrátka, co vás napadne.

My máme stavebnici o velikosti 30 dílků. Prodává se ještě menší – 14 dílků. Aby bylo možné ze stavebnici postavit něco pořádného, zdá se mi 30 dílků tak akorát. Pro dvě děti máme dohromady jednu stavebnici.

Magnetická stavebnice Magformers Rainbow:
Magnetická stavebnice Magformers Rainbow:

Součástí balení je návod, kde je dobře ukázáno, co lze postavit a jak. V návodu je vyobrazeno několik hotových výtvorů i stručný postup. Děti (3 a 5 let) umí podle návodu stavět samy, ale vybírají si spíše to jednodušší.

Pro koho je stavebnice vhodná

Stavebnice je vhodná pro děti od tří let věku. Dílky jsou vyrobeny z pevného plastu, uvnitř kterého se ukrývají magnety. Tím jednotlivé dílky drží při sobě. Jsou různobarevné, prakticky nezničitelné, drží skutečně pevně. Se stavebnicí si vyhrají i starší děti (zatím máme zkušenost s dětmi 3 a 5 let). Stavebnice je skvělým vánočním dárkem. Připravila jsem několik zajímavých tipů na vánoční dárky pro děti od 5 let. Podívejte se a inspirujte se v tomto článku: 13 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 5 let.

Procvičování

Děti si stavěním procvičí jemnou motoriku, ale také trénují vlastní představivost, kreativitu, rozvíjí fantazii. Ze stavebnice mohou postavit skutečně cokoli – záleží na zručnosti a hlavně na počtu dílků.

Magnetická stavebnice Magformers Rainbow:
Dva druhy dílků – magnety jsou uprostřed hrany.

Děti si se stavebnicí hrají po svém. Chvíli staví podle návodu, chvíli staví to, co je napadne. Co mě překvapilo? Myslela jsem si, že budou při stavení využívat různé barvy na kostkách, ale ony na barvy vůbec nehledí. Zajímají je více tvary než barvy.

Vlastnosti

 • Materiál: Plast
 • Počet dílků v balení: My máme 30, ale prodávají se také menší sady po 14 kusech
 • Jak magnety drží: Perfektně (jsou skutečně hodně pevné)

Tipy

 • Při prvním stavění využijte návod. Je to lepší. Vyzkoušíte s dětmi, co lze postavit a ony budou stavět podle fantazie.
 • Pro začátek 30 dílků stačí. My máme 30 dílků pro dvě děti a podělí se o ně. Sada o velikosti 14 dílků se mi zdá poměrně malá – i na jedno dítě. Tím se značně omezí možnosti, co lze postavit.
 • Stavebnici lze rozšiřovat a dokupovat další dílky – zatím jsme nové nekoupili (30 kusů opravdu pro malé děti stačí). Další dílky je vhodné kupovat s přibývajícím věkem dítěte. Starší děti mohou stavět složitější paláce, auta, rakety – co je napadne.

Poměr ceny a kvality

Tato stavebnice je kvalitní, magnety skvěle drží, nedostává se do ní voda, nezničí se. Prodávají se ještě podobné stavebnice jiných značek, které jsou levnější než Magformers, ale nevím, jak budou magnety držet při sobě a zda se nebude plast lámat. Máme zkušenosti pouze s touto značkou. Poměr ceny a kvality je velmi dobrý aneb za vysokou cenu dostanete vysokou kvalitu.

Magnetická stavebnice Magformers Rainbow:
Magnetická stavebnice Magformers Rainbow:

Kde stavebnici koupit

Stavebnice je oblíbená a dobře dostupná. Sadu o velikosti 30 dílků pořídíte výhodně v Pinkorblue, kde stojí do 1000 Kč a doprava je zdarma. Stavebnice se prodává i v Alze, kde stojí do 1100 Kč. V obou obchodech najdete také další druhy této stavebnice – rozšíření o kola, jiné dílky. Ještě hezčí a nápaditější magnetickou stavebnici najdete na Kidtown.cz. Stavebnice se jmenuje Magna Tiles.

MAGFORMERS na PINKORBLUE.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Magnetická stavebnice Magformers Rainbow

Na první pohled se zdá, že tahle stavebnice příliš nenabízí. Ale není tomu tak. Díky snadnému principu skládání mohou děti vytvořit vlastně cokoli. Magnety u sebe drží skvěle, dílky jsou pevné a kvalitní, dají se jen těžko zlomit (děti je nezničily).

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita materiálu
10
Kreativita
10
Údržba
10
KLADY
 • Skvělá stavebnice
 • Dílky jsou barevné a hezky udělané
 • Magnety u sebe dobře drží
 • Lze postavit prakticky cokoli
 • Návod je součástí balení - vhodný i pro menší děti
 • Bezpečná stavebnice
ZÁPORY
 • Poměrně dost drahé

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart