Lyofilizované ovoce kvalitní a levné: Kde a co nejlépe vybrat?

Ovoce sušené mrazem děti milují. Dříve jsem ho kupovala v supermarketu, ale kvůli extrémně vysoké ceně jsem jej začala objednávat online. Do článku jsem připravila tip na to, kde koupit a jaké vybrat.

Sušené ovoce na Ochutnejorech.cz

Obsah

Lyofilizované ovoce

Ovoce sušené mrazem chutná jako čerstvé. Je vynikající, není doslazované a když ho vyndáte z obalu, je krásně křupavé. Kvalitní ovoce sušené mrazem poznáte podle křupavosti, nádherných barev a velikosti plodů. Ovoce je lehké (výrazně lehčí než klasické sušené ovoce), protože je zbaveno z 95 % až 99 % vody.

Lyofilizované ovoce pro děti

Mně nejvíce chutnají lyofilizované jahody a maliny. Překvapil mě banán. Ten je vynikající, lahodný a krémový. Děti milují ostružiny a jahody. Ale i další ovoce stojí za vyzkoušení – broskve jsou vynikající, višně jsou skvěle kyselé. Velký výběr za skvělé ceny najdete na Ochutnejorech.cz.

Zdravé mlsání pro děti i dospělé: Jak vybrat lyofilizované ovoce a kvalitní oříšky
Zdravé mlsání pro děti i dospělé: Jak vybrat lyofilizované ovoce a kvalitní oříšky

Jaké lyofilizované ovoce vybrat?

  • Jahody – nejoblíbenější, krásně barevné, chuťově vynikající, i když mírně kyselé. Jahody jsou perfektní do müsli, na dekoraci dortů i jen tak na mlsání.
  • Maliny – chuť malin, krásná vůně a zároveň křupavá pochoutka stojí za vyzkoušení. Maliny jsou vynikající v kombinaci s čokoládovým dortem (brownies, dort z vysokoprocentní čokolády) nebo jen tak samotné. Barví růžově a prášek z nich jde použít jako přírodní barvivo při pečení a dekorování dortů.
  • Banány – velmi sladká, krémová a jemná chuť je vhodná i pro malé děti jako zdravá svačinka.
  • Višně – velké a kyselé plody chutnají tak skvěle, že jejich kyselost budete chtít ochutnávat znovu a znovu. Jsou výborné samotné.
  • Ostružiny – kyselejší plody, velké, tmavé, barví fialově (tmavě fialová) a prášek z nich jde použít jako přírodní barvivo při pečení a dekorování dortů.
  • Borůvky – jsou větší, kulaté, kyselejší a můžete je přidat do domácího müsli.
  • Broskve – krásně žluté, velké a vynikající jako zdravá svačinka do práce nebo do školy.

Jak velké balení koupit?

To je dobrá otázka. Často se ptáte, zda se lyofilizované ovoce prodává po 1kg. Ano, prodávají se i takto velká balení, ale raději bych doporučila kupovat menší balení. Ovoce sušené mrazem je velmi náchylné na zvlhnutí. Proto je lepší vzít menší balíček, například 100 gramů (a i to je velké balení, ovoce je lehké a objemné). Balení má plastové zavírání a sáček je možné opětovně otevřít a zavřít. Když balení načnete, je důležité vždy dobře sáček opět uzavřít, aby ovoce nenavlhlo.

Velikost balení - 100 gramů a 20 gramů
Velikost balení – 100 gramů a 20 gramů

Lyofilizované ovoce levné

Kde koupit levné lyofilizované ovoce? Dříve jsem ovoce sušené mrazem kupovala v supermarketu nebo v DM. Ale kvůli vysoké ceně jsem přešla na online nákupy. Na Ochutnejorech.cz jsem v akci pořídila velká balení lyofilizovaného ovoce – jahody, maliny, broskve, višně, banány, ostružiny. Balení po 100 gramech se vyplatilo nejvíc (je 2-4 x levnější než to, které jsem kupovala v supermarketech). Objednávku vyřídili rychle, balíček dorazil v pořádku. Mohu jen doporučit a ráda objednám znovu.

Sušené ovoce na Ochutnejorech.cz

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart