Letní tvoření pro děti: Snadná medúza a krakatice

Toto vyrábění může být velmi snadné, ale nemusí. V článku představím dvě možnosti – tvoření pro děti okolo tří let a také vyrábění pro předškoláky nebo prvňáčky.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
21 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze čtvrtky, anilinek a krepového papíru jsme vyrobili medúzy a krakatice, které jsme pověsili na nástěnku.

Pro koho je tvoření určeno

  • 2 AŽ 3 ROKY – Vyrábět mohou už malé děti okolo tří let věku. Takto malé děti mohou vybarvit čtvrtku vodovkami a ozdobit ji barevným papírem.
  • 4 ROKY A VÍCE – Starší děti okolo čtyř až pěti let (a více) mohou čtvrtku vybarvit temperovými barvami nebo anilinkami a ozdobit ji krepovým papírem, který je na manipulaci náročnější.

Co budete potřebovat

  • Vodovky nebo anilinky nebo tempery
  • Barevný papír nebo krepový papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Nalepovací oči nebo oči vyrobené z bílého papíru
  • Čtvrtky
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ze čtvrtky jsem vystřihla obří tělo krakatice (jedna čtvrtka, jedna krakatice), dále jsem připravila tělo medúzy (jedna čtvrtka, dvě medúzy). Děti vybarvily čtvrtky anilinovými barvami. K vybarvení jsme použili právě tyto barvy, protože práce s nimi je trošku obtížnější než s klasickými vodovkami. Zároveň jsou barvy hezky světlé a jasné (brilantní) a dobře se míchají. U medúzy si vyzkoušely postupně do barvy vpustit bílou.

Když čtvrtka uschla, nastříhali jsme si krepový papír na proužky. Děti nalepily na krakatici červený krepový papír – prakticky po celé spodní části. Na medúzu nalepily bílý a fialový papír pouze doprostřed spodní části. Nakonec připevnily oči.

Letní tvoření pro děti: Snadná medúza a krakatice
Letní tvoření pro děti: Snadná medúza a krakatice

Závěrem

Při vyrábění jsme si povídali o krakaticích a medúzách. Děti zaujalo, jak má krakatice obrovské oči – největší na světě. Prohlíželi jsme si fotografie krakatice i medúzy. Zatímco o krakatici děti říkaly, že je ošklivá, medúza se jim líbila. Zaujalo je, jak je barevná a jak plave. Výtvory jsme připevnili na naši nástěnku.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart