Letní tvoření: Malujeme a lepíme slunečnici

Tak jako slunečnice každým dnem, otáčí se za sluncem…“ A my jsme takovou slunečnici vyrobili. K vytvoření letního výkresu jsme potřebovali barevný papír a tempery. Tip na snadné a krásné tvoření najdete v článku.

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze čtvrtky, vodovek a barevného papíru jsme vyrobili slunečnici, která si užívá sluníčka. Slunečnice má 3D lístečky a terč z obtisku bublinkové fólie.

nahoru ↑

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření zvládnou i tříleté děti, i když obloha bude možná trošku zelená. Filka si ve třech letech maloval, jak ho napadlo. I tak je ale obrázek moc krásný a povedený. Martínek se tímto tvořením učil stínovat a pracovat s barvami. Práce to je na něj ještě těžká, hezky se zlepšuje.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Nůžky
  • Barevný papír
  • Čtvrtku
  • Lepidlo v tyčince
  • Vodové barvy
  • Štětec
  • Bublinkovou fólii
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

nahoru ↑

Jak na to

Ze žlutého papíru jsem vystřihla slunečnici a menší žluté obdélníčky, ze kterých jsem složila jakési oboustranné šipky. Složit můžete co chcete, nebo lze také nechat slunečnici bez těchto ozdob. Dále jsem si připravila stonek. Z bublinkové folie jsem vystřihla terč. Na bublinkovou folii jsme nanesli hnědou barvu a děti ji obtiskly na slunečnici jako střed. Na každý list nalepily kousek žlutého papíru, který jsem předtím složila v jakousi šipku.

Letní tvoření: Malujeme a lepíme slunečnici
Letní tvoření: Malujeme a lepíme slunečnici

Na čtvrtku jsem nakreslila čáry směrem od jednoho rohu. Prostor v rohu měl být žlutý a postupně přecházet v modrou – jakože svítí slunce. Modrá měla být tmavší a tmavší. Takto si děti procvičí stínování barev. Můžete si práci zjednodušit a vybarvit papír modrou barvou a do rohu nalepit sluníčko. Martínek se s barvami učí pracovat (už bylo na čase), a tak zkouší různé odstíny a tóny. Martínek postupně vybarvil čtvrtků různými odstíny modré a také žlutou barvou. Filka si kreslil podle svého.

Letní tvoření: Malujeme a lepíme slunečnici
Letní tvoření: Malujeme a lepíme slunečnici

Když zaschla barva na výkrese, nalepily děti slunečnici na papír. Záměrně trošku přečnívá.

nahoru ↑

Závěrem

Slunečnice zdobí naši tematickou letní nástěnku, kterou si pravidelně obměňujeme. Příprava tohoto vyrábění nezabere moc času. Největší práce pro mě byla, abych vystříhla slunečnici z barevného papíru rovně. 🙂 Jinak o nic těžkého nejde.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart