Letní tvoření: Malujeme a lepíme slunečnici

Tak jako slunečnice každým dnem, otáčí se za sluncem…” A my jsme takovou slunečnici vyrobili. K vytvoření letního výkresu jsme potřebovali barevný papír a tempery. Tip na snadné a krásné tvoření najdete v článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
23 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze čtvrtky, vodovek a barevného papíru jsme vyrobili slunečnici, která si užívá sluníčka. Slunečnice má 3D lístečky a terč z obtisku bublinkové fólie.

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření zvládnou i tříleté děti, i když obloha bude možná trošku zelená. Filka si ve třech letech maloval, jak ho napadlo. I tak je ale obrázek moc krásný a povedený. Martínek se tímto tvořením učil stínovat a pracovat s barvami. Práce to je na něj ještě těžká, hezky se zlepšuje.

Co budete potřebovat

  • Nůžky
  • Barevný papír
  • Čtvrtku
  • Lepidlo v tyčince
  • Vodové barvy
  • Štětec
  • Bublinkovou fólii
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ze žlutého papíru jsem vystřihla slunečnici a menší žluté obdélníčky, ze kterých jsem složila jakési oboustranné šipky. Složit můžete co chcete, nebo lze také nechat slunečnici bez těchto ozdob. Dále jsem si připravila stonek. Z bublinkové folie jsem vystřihla terč. Na bublinkovou folii jsme nanesli hnědou barvu a děti ji obtiskly na slunečnici jako střed. Na každý list nalepily kousek žlutého papíru, který jsem předtím složila v jakousi šipku.

Letní tvoření: Malujeme a lepíme slunečnici
Letní tvoření: Malujeme a lepíme slunečnici

Na čtvrtku jsem nakreslila čáry směrem od jednoho rohu. Prostor v rohu měl být žlutý a postupně přecházet v modrou – jakože svítí slunce. Modrá měla být tmavší a tmavší. Takto si děti procvičí stínování barev. Můžete si práci zjednodušit a vybarvit papír modrou barvou a do rohu nalepit sluníčko. Martínek se s barvami učí pracovat (už bylo na čase), a tak zkouší různé odstíny a tóny. Martínek postupně vybarvil čtvrtků různými odstíny modré a také žlutou barvou. Filka si kreslil podle svého.

Letní tvoření: Malujeme a lepíme slunečnici
Letní tvoření: Malujeme a lepíme slunečnici

Když zaschla barva na výkrese, nalepily děti slunečnici na papír. Záměrně trošku přečnívá.

Závěrem

Slunečnice zdobí naši tematickou letní nástěnku, kterou si pravidelně obměňujeme. Příprava tohoto vyrábění nezabere moc času. Největší práce pro mě byla, abych vystříhla slunečnici z barevného papíru rovně. 🙂 Jinak o nic těžkého nejde.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart