Letní pokusy s jedlou sodou: Nafouknutí balónku

Tento pokus jsme zkoušeli před dvěma lety. Nyní jsme jej ještě trošku vylepšili a také se do něj zapojilo více dětí. V článku najdete odkaz na video, ve kterém uvidíte, jak na to, a také se v něm můžete podívat na reakce dětí.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
23 dní (dny) do konce

Obsah

Princip pokusu

Kouzelným způsobem se nafoukne balónek zcela sám. Nevěříte? Stačí vzít ocet, jedlou sodu, láhev, balónek a jde se na to.

Pro koho je pokus určen

Pokus je vhodný pro děti od čtyř let – pokud jej budou provádět samy (je potřeba, aby jim dospělý připravil láhev). Tříleté děti mohou pod dozorem rodičů nasypat jedlou sodu do láhve, ale pozor. Není to pro ně nic snadného.

Co budete potřebovat

  • Jedlou sodu
  • Láhev (čím větší, tím lepší – měli jsme 2 litry)
  • Balónek
  • Ocet
  • Trychtýř
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Do balónku jsem vsunula trychtýř a nasypala do něj lžíci jedlé sody. Do láhve jsem nalila trošku octa – cca 2 centimetry ode dna. Na hrdlo jsem připevnila balónek tak, aby se do láhve nevysypala soda (to udělají děti).

Letní pokusy s jedlou sodou: Nafouknutí balónku
Letní pokusy s jedlou sodou: Nafouknutí balónku

Děti si vzaly do ruky láhev a vysypaly jedlou sodu z balónku přímo do láhve. Nastala chemická reakce a soda začala pěnit. Balónek se nafukoval a ony byly velmi překvapené.

Závěrem

Super pokus, který je na přípravu rychlý, jednoduchý a poměrně levný. Děti byly nadšené. Nevýhodou pro nás bylo, že jsem musela sehnat plastové láhve – doma je normálně nemáme. Ale co bych pro takové pokusy neudělala, že. 🙂 DOPORUČUJI: PUSŤTE VIDEO DĚTEM. Budete je motivovat k tomu, aby pokus také vyzkoušely.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart