Letní drink: Zajímavé letní tvoření pro malé děti

K létu patří pořádná limonáda s brčkem. A my jsme takovou vyrobili. Dětem se vyrábění moc líbilo. Tip na letní tvoření najdete v článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
23 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou děti od dvou a půl let věku. Budou potřebovat pomoc připravit veškeré podklady pro stříhání – skleničku, houbičku i citron. Lepení citronu je těžké, ale dobře si procvičí jemnou motoriku. Pro začátečníky můžete udělat jeden velký citron místo několika menších.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Houbičku na nádobí (jen kousíček)
  • Nůžky
  • Bílou temperu
  • Lepidlo
  • Izolepu

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z červeného a oranžového papíru jsem připravila kelímek – použít můžete i jiné barvy. Z tmavě žlutého papíru jsem vystřihla kolečka na citron. Ze světle žlutého papíru jsem vystřihla menší kolečka na vnitřek citronu. Kolečka jsem rozstřihla na osm částí. Z houbičky na nádobí jsem vystřihla kostičku. Děti nejprve natiskaly bílou barvou kostičky do kelímků. Tyto bílé kostičky představovaly kostky ledu. Poté se pustily do přípravy citronu. Na žluté kolečko nalepily malé světle žluté trojúhelníčky jako vnitřek citronu. Když bílá barva zaschla, nalepily do sklenice citron a nakonec také brčko. Brčko můžete přilepit lepidlem nebo izolepou. My jsme jej přilepili izolepou.

Letní drink: Zajímavé letní tvoření pro malé děti
Letní drink: Zajímavé letní tvoření pro malé děti

Závěrem

Krásné a nápadité tvoření děti zaujme nejen díky brčku. Vyrobit limonádu je bude lákat. A to to víc, když si můžete vybrat příchuť – malinovou, jahodovou, pomerančovou, kiwi (a podobně).

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart