Mořský svět: Letní dekorace na okno

K lepení nás inspirovala kniha Oceán, kterou má Martínek moc rád. Z této knížky jsme vybrali nejoblíbenější ryby a živočichy, děti je slepily z kousků barevného papíru a společně jsme vytvořili dekorace na okna.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme rybičky a živočichy, kteří žijí v oceánu. Děti lepily klauna očkatého, skaláry, měsíčníka svítivého, kraba, krakatici a medúzu. K sestrojení dekorací nám stačilo lepidlo a barevný papír.

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí i pro děti, kterým ještě nebyly tři roky. Filku v necelých třech letech nejvíce bavilo vytvářet medúzu, Martínka fascinovala krakatice i měsíčník stříbrný. U lepení nám velmi pomohla kniha Oceán, podle které jsme obrázky vytvářeli.

Co budete potřebovat

Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystřihla části ryb a živočichů, které děti lepily k sobě. Lepení pro ně nebylo těžké, protože ryby znají z knihy. U lepení jsme si prohlíželi obrázky a celá činnost byla snadná. Děti lepily medúzu a krakatici, která má každé oko jinak velké, aby v hlubinách dobře viděla.

Mořský svět: Letní dekorace na okno

Mořský svět: Letní dekorace na okno

Martínek má moc rád měsíčníka svítivého, a tak jsme vyrobili i tuto rybičku, i když má šedou barvu a okno bychom mohli vybrat nějakou barevnější. K oblíbeným patří také klaun očkatý, kterého proslavil kreslený film Hledá se Nemo a skalára. Nezapomněli jsme ani na kraba. Nakonec jsme nalepily oči. Dekorace jsem nalepila na okno. Dětem se náš okenní oceán moc líbí.

Mořský svět: Letní dekorace na okno

Mořský svět: Letní dekorace na okno

Závěrem

Lepení děti moc bavilo a s výsledkem byly nesmírně spokojené. Dekorace na okna u nás nesmí za žádných okolností chybět. Domácí okenní oceán je skvělý způsob, jak přiblížit dětem rybičky a živočichy, o kterých se budou v budoucnu učit ve škole.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart