Nalep si svou vysněnou zmrzlinku

Kolik kopečků si dáme? Jeden, dva nebo deset? Děti pustily uzdu fantazie a nalepily si svou vysněnou obrovskou zmrzlinu. Půjdete lepit také?

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného papíru děti vytvořily zmrzlinu. Na kornoutek nalepily tolik kopečků, že by jej jen těžko zvládly unést, ale papír, ten snese všechno. 🙂 Lepení je snadné, oblíbené a pro děti, které chodí do školy představuje skvělou zábavu.

Pro koho je tvoření určeno

Lepit zmrzlinky zvládnou i dvouleté děti. My jsme naše lepení ozvláštnili výrobou kornoutku, který děti vytvořily tiskáním bublinkové folie na papír.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Tempery
  • Štětec
  • Barevné papíry
  • Lepidlo v tyčince
  • Nůžky
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystříhla kolečka jako kopečky zmrzliny. Z bublinkové folie jsem vystříhla trojúhelník jako kornoutek. Děti folii natřely světle hnědou temperou a kornoutek obtiskly na obyčejný bílý papír. Ten jsme nechaly uschnout.

Nalep si svou vysněnou zmrzlinku
Nalep si svou vysněnou zmrzlinku

Kornoutek jsem vystříhla a děti jej nalepily na papír. Poté lepily kopečky zmrzliny dle fantazie. Říkaly si u lepení, jaký kopeček lepí a jak chutná. Červená byla jahodová, růžová malinová, žlutá byla banánová a hnědá čokoládová.

Závěrem

Minulý rok jsme vyráběli zmrzlinu z kartonu jako dekoraci do dětského pokojíčku. Letos jsme vytvořili obrázek na letní nástěnku. Děti lepení zmrzliny moc bavilo a hned po dokončení si také jednu zmrzlinku snědly. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart