Kolik kopečků si dáme? Jeden, dva nebo deset? Děti pustily uzdu fantazie a nalepily si svou vysněnou obrovskou zmrzlinu. Půjdete lepit také?

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného papíru děti vytvořily zmrzlinu. Na kornoutek nalepily tolik kopečků, že by jej jen těžko zvládly unést, ale papír, ten snese všechno. 🙂 Lepení je snadné, oblíbené a pro děti, které chodí do školy představuje skvělou zábavu.

Pro koho je tvoření určeno

Lepit zmrzlinky zvládnou i dvouleté děti. My jsme naše lepení ozvláštnili výrobou kornoutku, který děti vytvořily tiskáním bublinkové folie na papír.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Tempery
  • Štětec
  • Barevné papíry
  • Lepidlo v tyčince
  • Nůžky
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystříhla kolečka jako kopečky zmrzliny. Z bublinkové folie jsem vystříhla trojúhelník jako kornoutek. Děti folii natřely světle hnědou temperou a kornoutek obtiskly na obyčejný bílý papír. Ten jsme nechaly uschnout.

Nalep si svou vysněnou zmrzlinku
Nalep si svou vysněnou zmrzlinku

Kornoutek jsem vystříhla a děti jej nalepily na papír. Poté lepily kopečky zmrzliny dle fantazie. Říkaly si u lepení, jaký kopeček lepí a jak chutná. Červená byla jahodová, růžová malinová, žlutá byla banánová a hnědá čokoládová.

Závěrem

Minulý rok jsme vyráběli zmrzlinu z kartonu jako dekoraci do dětského pokojíčku. Letos jsme vytvořili obrázek na letní nástěnku. Děti lepení zmrzliny moc bavilo a hned po dokončení si také jednu zmrzlinku snědly. 🙂

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart