LEGO® DUPLO® Creative Play 10848 Moje první kostky

Po vyzkoušení dvou malých sad DUPLO bylo jasné, že LEGO® DUPLO® Creative Play 10848 Moje první kostky musím pořídit. Moje první kostky (80 dílků) doplňují tematické stavebnice (lesopark, staveniště, farma) a umožní vytvořit více budov, hradeb, komínů.

Obsah

Pro koho je hračka určena

Výrobce uvádí, že kostky jsou vhodné pro děti od jednoho roku do tří let. Roční dítě si s kostičkami příliš neporadí, spíše si je strčí do pusy, případně je bude roznášet všude po bytě.  Okolo 12 měsíců ze stavebnice těžko něco postaví, protože kostky nesloží do sebe. Hledáte-li vhodnou stavebnici pro takto malé dítě, zkuste Mega Bloks First Builders.

V 18 měsících je batole šikovnější a umí dílky úspěšně skládat do sebe. Někdy to ještě chvíli potrvá, než si na DUPLO zvykne. V tomto věku zvládne postavit malý komín.

LEGO® DUPLO® Creative Play 10848 Moje první kostky – co lze postavit.

Poměr ceny a kvality

DUPLO je dražší než Mega Bloks. Nedokážu posoudit, která stavebnice je z dlouhodobého hlediska lepší. Mega Bloks First Builders představuje zcela odlišný typ kostek, který se pro roční dítě hodí více než DUPLO. Mega Bloks  pro starší děti se podobá stavebnici DUPLO. Obě dohromady bohužel nejsou kompatibilní. Rozhodla jsem se pro DUPLO, protože se Martínkovi více líbí. Asi to je tím, že je barevnější. Má-li vaše dítě rádo mašinku Tomáše, bude pro vás jasnou volbou pravděpodobně Mega Bloks. 🙂

Kostky lze kombinovat se kteroukoli sadou DUPLO a rozšířit stávající repertoár o další možnosti tvorby. Hračku si oblíbí holky i kluci. Kostičky do sebe hezky zapadají a dobře drží. Stavebnici můžete umýt pod vodou a usušit. Jaké DUPLO Vybrat? Vše jsem sepsala do článku Víte, jaké LEGO DUPLO děti milují a kde ho levně koupit?

DUPLO na MALL.CZ

 

10 Hodnocení
DUPLO Moje první kostky

Z kostek může dítě postavit, co jej napadne. V krabici je přiložen návod na vytvoření srdce, rybičky, vrtulníku, ptáčka, domečku. Batole se může řídit vlastním úsudkem a udělat komín, most nebo hradby.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
KLADY
  • Univerzální kostky
  • Barevné a dětem se líbí.
  • Hezky drží pohromadě.
ZÁPORY
  • Cena

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart