Jemná motorika a barvy s Lamaze Spojovací housenkou

Když jsem po hračce pokukovala, přemýšlela jsem, jestli koupit všeobecně poptávanější a oblíbenější hudební housenku, nebo sáhnout po (pro mne sympatičtější) spojovací. 

Obsah

Pro koho je hračka určena

Výrobce uvádí, že housenka je pro děti od 6 měsíců, a můžete ji pořídit jako vánoční dárek pro miminko. Zkoušela jsem v půl roce na Filkovi a hádejte, co s hračkou udělal. Ano, ano, zkusil si ji celou strčit do pusy. Protože plyšová housenka měří 40 centimetrů, tak se mu to (naštěstí) nepovedlo. 🙂 Rád si ji chytne do ruky a prohlíží, ale zatím ho nijak nefascinuje. Martínek měl housenku rád i v necelých dvou letech. Rozebral dílek po dílku a složil housenku zase zpátky. Kouzlo této hračky spočívá v tom, že na první pohled vypadá jako obyčejný plyšák. Jenže dílky cinkají, šustí, chrastí, každý kousek je jinak pestrobarevný a pro kojence hravý a zábavný. Batole články rádo skládá a vymýšlí, jak je spojit. A konečně dítě starší dva roky je může spojovat dle barev, které jsou na každé straně článku.

Lamaze spojovací housenka

Údržba a kvalita provedení

Hračku jsem vyprala v ruce v jemném gelu. Ručně jsem ji vyždímala, vymačkala z ní vodu a nechala ji uschnout na topení. Do pračky bych ji nedala, protože se bojím, že se na suchý zip nachytají chlupy, ale třeba to půjde bez větší újmy. Jeden dílek se malinko páral na švu, což bych u značkového produktu nepředpokládala. Jinak barvy drží, nepouští a housenka je stále jako nová. Do suchého zipu se při hraní nepřilepují chlupy. Líbí se mi, jak je každý dílek pestrý, jiný a nápaditý.

Poměr ceny a kvality

Housenka je poměrně dost drahá. Na druhou stranu se jedná o hračku, která zaujme kojence i batole, lze ji vyprat a kromě drobné dírky, kterou jsem zašila, je stále jako nová.  Koupila jsem novou, ale myslím, že hračka z bazaru po jednom dítěti bude v TOP stavu. 🙂 Hračka je skvělá, moc se mi líbí a patří k těm lepším, které doma pro ta nejmenší miminka máme.

Lamaze spojovací housenka – detail

Kde hračku koupíte?

Zajímavé, alespoň pro mě je, že mnohem dostupnější je Lamaze hudební housenka. Mně osobně přijde spojovací housenka ještě promyšlenější, ale lidé si ji asi tolik nežádají. Spojovací housenku koupíte například na 4kids.cz. Tipy na dárky pro malé děti jsem sepsala do článku 12 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 1 do 2 let a také do článku 9 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 0 do 12 měsíců.

Spojovací housenka Lamaze na 4KIDS.CZ

9 Hodnocení
Lamaze Spojovací housenka

Spojovací housenka zabaví kojence i batole. Nabízí kreativní hraní, je lehká, skladná a snadno ji přibalíte na cesty. Lze ji vyprat, nepouští barvy a neničí se. Nechytají se na ní cucky.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
8
Údržba
10
Životnost
10
KLADY
  • Kreativní a nápaditá
  • Zabaví dvě děti najednou.
  • Barvy nepouští a je stále jako nová.
ZÁPORY
  • Vysoká cena
  • Jeden dílek se mírně páral (asi 0,5 cm) na švu. Zašila jsem a není to vidět.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart