RECYKLUJEME

Kuřátko z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčka

S Filkou jsme vyráběli snadný stojánek na vejce s pěkným výsledkem. Kuřátko jako stojánek na vajíčka zvládnou vyrábět i děti okolo tří let věku, stejně jako bude bavit malé školáky. V článku najdete tip, jak na to.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z poloviny ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili malé žluté kuřátko s držátkem na vařená velikonoční vajíčka. Kuřátka jsme si vystavili na parapet a děti mají doma originální velikonoční dekorace. 🙂

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění je vhodné pro děti okolo tří let, ale i pro malé školáky. Tříleté děti budou při vyrábění potřebovat pomoc dospělého, děti školou povinné zvládnou vyrobit kuřátko zcela samy.

Co budete potřebovat

Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nastříhala jsem ze žlutého papíru křidélka a tělíčko, z červeného papíru zobáček. Ruličku od toaletního papíru jsem rozpůlila. Ze čtvrtky jsem vystřihla proužek, který jsem nalepila do ruličky. Proužek jistí vajíčko, aby nepropadlo dolů. Některé vajíčka jsou do stojánku příliš malá a propadla by, jiná drží sama a proužek není potřeba. Filka obalil ruličku ve žlutém papíru. Přebytečný žlutý papír jsem zahnula dovnitř. Kuřátku nalepil křídla, zobáček a oči.

Závěrem

Snadné lepení s hezkým výsledkem zaujme nejmenší děti i prvňáčky. Stojánek na vajíčka je krásnou velikonoční dekorací. K výrobě nebudete potřebovat nic speciálního, postačí vám rulička od toaletního papíru, lepidlo a barevný papír. Další tipy na velikonoční stojící dekorace najdete v článku 8 tipů na velikonoční tvoření a dekorace pro děti.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart