RECYKLUJEME

Kuřátko z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčka

S Filkou jsme vyráběli snadný stojánek na vejce s pěkným výsledkem. Kuřátko jako stojánek na vajíčka zvládnou vyrábět i děti okolo tří let věku, stejně jako bude bavit malé školáky. V článku najdete tip, jak na to.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z poloviny ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili malé žluté kuřátko s držátkem na vařená velikonoční vajíčka. Kuřátka jsme si vystavili na parapet a děti mají doma originální velikonoční dekorace. 🙂

Kuřátko z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčka

Kuřátko z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčka

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění je vhodné pro děti okolo tří let, ale i pro malé školáky. Tříleté děti budou při vyrábění potřebovat pomoc dospělého, děti školou povinné zvládnou vyrobit kuřátko zcela samy.

Co budete potřebovat

Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nastříhala jsem ze žlutého papíru křidélka a tělíčko, z červeného papíru zobáček. Ruličku od toaletního papíru jsem rozpůlila. Ze čtvrtky jsem vystřihla proužek, který jsem nalepila do ruličky. Proužek jistí vajíčko, aby nepropadlo dolů. Některé vajíčka jsou do stojánku příliš malá a propadla by, jiná drží sama a proužek není potřeba.

Filka obalil ruličku ve žlutém papíru. Přebytečný žlutý papír jsem zahnula dovnitř. Kuřátku nalepil křídla, zobáček a oči.

Závěrem

Snadné lepení s hezkým výsledkem zaujme nejmenší děti i prvňáčky. Stojánek na vajíčka je krásnou velikonoční dekorací. K výrobě nebudete potřebovat nic speciálního, postačí vám rulička od toaletního papíru, lepidlo a barevný papír.

Kuřátko z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčka

Kuřátko z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčka

Další tipy na velikonoční stojící dekorace najdete v článku 8 tipů na velikonoční tvoření a dekorace pro děti.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart