HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAJEME SI

Krtkův naučný mobil

Půjdu s barvou ven hned na úvod. Doma máme tři úplně stejné telefony. Rozdávali je snad zadarmo? Ano. K nákupu umělého mléka. Aktuální bilance je následující: jeden Krtkův naučný mobil je rozbitý, jeden funkční a jeden schovaný z dosahu jistého záškodníka.

Pro koho je hračka určena

Výrobce uvádí, že je hračka vhodná pro děti od 12 měsíců, ale není to tak úplně pravda. V roce dostal Martínek první mobil (a hádejte, proč je jeden telefon rozbitý). Pro roční dítě tato hračka není vhodná. Udělá s ní pouze jednu věc. Strčí si ji do pusy. Nejprve se oloupe obrázek krtka na zadní straně krytu, kousáním a házením se telefon zničí a přestane hrát. Krtkův naučný mobil je vhodný pro dítě od 18 měsíců.

Kvalita provedení a údržba

Jeden telefon se sice rozbil, ale Martínek tomu hodně napomohl. Hračka není kdovíjak kvalitní a kdybych ji měla ročnímu dítěti pořizovat za 250 Kč, asi bych z nákupu neměla radost. Pro dvouleté dítě je bytelnost zařízení v pořádku. Na druhé straně je otázka, jak moc hračku využije. Mobil lze otřít vlhkým hadříkem, pod vodu jej nenamáčejte. Funguje na tři baterie AG13.

Co hračka umí

Mobilní telefon nemá světelný displej. Na místo displeje je nalepený obrázek s čísly, které po zmáčknutí mluví. Odříká čísla od jedné do deseti, po změně volby učí barvy, počítat, hraje známé melodie, vydává tón přijaté zprávy, vyzvánění a obsazený hovor. Veškeré funkce vám ukáže přiložené video.

Video na Youtube

Poměr ceny a kvality

Hračka mi přijde za 250 Kč poměrně drahá na to, jak je provedena. Telefon se dítěti může líbit, ale na druhou stranu příliš funkcí nenabízí a dvou až tříleté dítě může po chvíli nudit. Roční dítě, které by mohl zaujmout více, jej zničí.

6 Celkové hodnocení
Krtkův naučný mobil

Krtkův naučný mobil je hračka pro děti okolo dvou let věku. Displej nesvítí, vydává zvuky, hraje, ale provedení kvalitou příliš neoplývá.

Poměr ceny a kvality
6
Kvalita provedení
6
Údržba
6
Životnost
4
Klady
  • Hračku dávají k nákupu umělého mléka zdarma.
Zápory
  • Není zrovna kvalitně provedena.
  • Displej nesvítí.
  • Dítě zabaví na chvíli, ale hned pozná, že se nejedná o plnohodnotný mobilní telefon a ztratí o maketu zájem.

Foto a video: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.