Krmítko v zimě: Tvoření pro děti

Na zimní krmítko jsme se chystali dlouho. Při tomto tvoření děti tiskají prstíčky a lepí ptáčky do zimního krmítka. Do článku jsem připravila tip na snadné a hezké zimní lepení.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření je vhodné pro děti od tří do osmi let věku. Malé děti budou potřebovat pomoc dospělého. Při lepení si dobře procvičí jemnou motoriku. Jednotlivé části nejsou příliš malé, a tak se bude dětem s lepidlem a s papírem dobře pracovat.

Krmítko v zimě: Tvoření pro děti
Krmítko v zimě: Tvoření pro děti

Co budete potřebovat

  • Modrý papír
  • Barevné papíry na ptáčky (například černý, šedý, hnědý, světle hnědý)
  • Barevný papír na krmítko (hnědá, šedá)
  • Bílou temperu
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Vatu
Banner e-shop

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem z barevného papíru připravila jednotlivé části na krmítko a poté části na ptáčka. Na krmítko byla potřeba budka, otvor, dva proužky na střechu a jedno bidýlko. Na ptáčka bylo potřeba tělíčko, zobáček a dvě křidélka. Děti na modrý papír natiskaly prstíčkem bílou barvu jako sníh. Mezitím, co barva zasychala, připravili jsme si ptáčky a krmítko. Když byl papír zcela suchý, nalepily na něj hotové krmítko, do něj ptáčky a nakonec stříšku ozdobily vatou. Do krmítka můžete nalepit také zrníčka (my jsme tento krok vynechali).

Krmítko v zimě: Tvoření pro děti
Krmítko v zimě: Tvoření pro děti

Závěrem

Ptáčci v zimním krmítku jsou pro děti zajímavým lepením. Pokud budete do krmítka lepit zrníčka, budou lépe držet tekutým lepidlem nebo tavicí pistolí.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart