RECYKLUJEME

Krásný vánoční věnec na dveře (DIY pro děti od 4 let)

Martínek vyrobil překrásný vánoční věnec na dveře, který jsme darovali babičce. Vyrábění se hodí pro děti nejdříve od čtyř let věku. V článku na vás čeká inspirace na hezkou dekoraci do bytu či pěkný předvánoční dárek.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejné krabice od DUPLO jsme vytvořili hezký věnec na dveře. Věnec lze použít na interiérové dveře v bytě či domě nebo na vchodové dveře do bytu. Papír by neměl přijít do kontaktu s vlhkem.

Krásný vánoční věnec na dveře (DIY pro děti od 4 let)

Krásný vánoční věnec na dveře (DIY pro děti od 4 let)

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od čtyř let. Martínek ve čtyřech letech zvládl lepení sám (pomohla jsem mu pouze zachytit hvězdičky, které visí z věnce dolů). Pro Filku bylo lepení ve třech letech nad jeho síly.  Školáci zvládnou nastříhat papír samy. Možná, že budou potřebovat pomoc s přípravou kruhu.

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu (krabice)
  • Nůžky
  • Barevný papír (zelený, červený, žlutý)
  • Lepidlo
  • Tužku na nakreslení hvězdy
  • Bavlnku nebo tenký provázek

VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na krabici od DUPLO jsem obkreslila talíř, do něj jsem obkreslila misku tak, aby vznikl kruh, který jsem nůžkami vystřihla. Zelený papír jsem nastříhala na proužky. Délka proužků činila velikost kratší strany čtvrtky A4 (cca 22 cm), šířka byla asi 1,5 cm. Z barevného papíru jsem vystřihla hvězdičky.

Ze zeleného barevného papíru jsme vytvořili kolečka (stejně jako kdybychom lepili vánoční řetěz, ale nic jsme nespojovali).

Martínek natřel lepidlem papírový kruh, na který přilepil postupně kolečka z barevného papíru. Lepil je hezky vedle sebe, aby vytvořily jakýsi tunel. Věnec ozdobil hvězdičkami. Nakonec natřel zbylé hvězdičky lepidlem, položil na ně provázek a hvězdičku jsme společně přiklopili další hvězdou stejné barvy. Vznikly nám tři hvězdy s provázkem uvnitř. Tyto hvězdy jsem přivázala k papírovému kruhu, aby visely dolů. Věnec byl hotov.

Závěrem

Tentokrát jsem byla z lepení nadšená nejvíce já, protože Martínek věnec vyrobil téměř bez mé pomoci (pomohla jsem mu připevnit visící hvězdy). Výrobek vypadá moc hezky, vánočně a krásně ozdobí dveře. Lepení bylo pro Filku až příliš těžké, Martínek s ním neměl problém, lepil pomalu a s rozmyslem.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart