RECYKLUJEME

Krásný vánoční věnec na dveře (DIY pro děti od 4 let)

Martínek vyrobil překrásný vánoční věnec na dveře, který jsme darovali babičce. Vyrábění se hodí pro děti nejdříve od čtyř let věku. V článku na vás čeká inspirace na hezkou dekoraci do bytu či pěkný předvánoční dárek.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejné krabice od DUPLO jsme vytvořili hezký věnec na dveře. Věnec lze použít na interiérové dveře v bytě či domě nebo na vchodové dveře do bytu. Papír by neměl přijít do kontaktu s vlhkem.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od čtyř let. Martínek ve čtyřech letech zvládl lepení sám (pomohla jsem mu pouze zachytit hvězdičky, které visí z věnce dolů). Pro Filku bylo lepení ve třech letech nad jeho síly.  Školáci zvládnou nastříhat papír samy. Možná, že budou potřebovat pomoc s přípravou kruhu.

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu (krabice)
  • Nůžky
  • Barevný papír (zelený, červený, žlutý)
  • Lepidlo
  • Tužku na nakreslení hvězdy
  • Bavlnku nebo tenký provázek

VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na krabici od DUPLO jsem obkreslila talíř, do něj jsem obkreslila misku tak, aby vznikl kruh, který jsem nůžkami vystřihla. Zelený papír jsem nastříhala na proužky. Délka proužků činila velikost kratší strany čtvrtky A4 (cca 22 cm), šířka byla asi 1,5 cm. Z barevného papíru jsem vystřihla hvězdičky.

Ze zeleného barevného papíru jsme vytvořili kolečka (stejně jako kdybychom lepili vánoční řetěz, ale nic jsme nespojovali).

Martínek natřel lepidlem papírový kruh, na který přilepil postupně kolečka z barevného papíru. Lepil je hezky vedle sebe, aby vytvořily jakýsi tunel. Věnec ozdobil hvězdičkami. Nakonec natřel zbylé hvězdičky lepidlem, položil na ně provázek a hvězdičku jsme společně přiklopili další hvězdou stejné barvy. Vznikly nám tři hvězdy s provázkem uvnitř. Tyto hvězdy jsem přivázala k papírovému kruhu, aby visely dolů. Věnec byl hotov.

Závěrem

Tentokrát jsem byla z lepení nadšená nejvíce já, protože Martínek věnec vyrobil téměř bez mé pomoci (pomohla jsem mu připevnit visící hvězdy). Výrobek vypadá moc hezky, vánočně a krásně ozdobí dveře. Lepení bylo pro Filku až příliš těžké, Martínek s ním neměl problém, lepil pomalu a s rozmyslem.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart