9 DIY tipů na krásné podzimní výtvarné náměty pro děti

V článku najdete krásné tipy na podzimní tvoření pro děti. Všechny výrobky jsme s dětmi patřičně vyzkoušeli a nafotili. Každý tip můžete rozkliknout a podívat se na podrobnější návod.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Veselý žalud – snadné podzimní lepení pro děti

Děti vybarvily podzimní obrázek teplými krásnými barvičkami. K vybarvování jsme použili anilinové barvy Z bílé čtvrtky jsme vytvořili veselý žalud. Dvouleté děti mohou žalud vyrobit z barevného papíru, kdy slepí dva díly k sobě a přilepí ruce. Starší děti vybarví bílou čtvrtku, vystřihnou z ní části na žalud, slepí k sobě a poté si procvičí obtahování i jemnou motoriku při detailnějším lepení.

CELÝ ČLÁNEK


DIY podzimní dekorace na okna – PDF ZDARMA

Z barevného papíru jsme vytvořili krásné podzimní dekorace na okno. Dekorace jsem na okno přilepila izolepou, použít můžete i speciální gumu, která je na tyto účely určená. Vyrábění se hodí pro děti nejdříve od čtyř let věku. Takto malé dítě nezvládne obrázky nastříhat, ale může je krásně slepit k sobě. Děti na základní škole mohou stříhat a lepit zcela samy.

CELÝ ČLÁNEK


Tvoření pro děti: Dubínek z ruličky od toaletního papíru

Z ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili postavičku Dubínka, kterou děti znají z dětské pohádky Pan Dubínek. Dubínka můžete vytvořit také z listů, my jsme použili barevný papír, aby nám panáček vydržel déle. Lepení zvládnou děti okolo tří let. Mladší děti budou potřebovat výraznou pomoc dospělého. Tříleté děti a čtyřleté děti uvítají drobnou výpomoc s malými části, pětileté děti vytvoří Dubínka zcela samy. Děti školou povinné zvládnou samy stříhat barevný papír a postavičku slepí zcela samy.

CELÝ ČLÁNEK


Pracovní sešit Podzim
Pracovní sešit Podzim

KOUPIT PDF V E-SHOPU


Noční sova: Nádherné tvoření pro děti

Na černý papír jsme vytvořili noční oblohu, která sedí na větvi a užívá si večer. Obrázek vypadá naživo neskutečně krásně a děti v něm vidí sovičku z knížky od dětské ilustrátorky Emilie Dzubiak, i když to nebylo záměrem. Tvoření zvládnou děti od čtyř až pěti let a bude bavit i osmileté školáky. Výsledek je opravdu překrásný. Čtyřleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. Osmileté děti zvládnou obrázek téměř samy.

CELÝ ČLÁNEK


Barevné podzimní listy: Snadné vybarvování pro děti

vybarvily podzimní obrázek teplými krásnými barvičkami. K vybarvování jsme použili anilinové barvy a také jsme využili černou voskovku, která vytvořila pomocnou linku při vybarvování. Tvoření se hodí pro děti od čtyř přibližně do šesti až sedmi let. Čtyřleté děti mohou voskovkou obtahovat tužkou nakreslené podzimní listy, sedmileté děti zvládnou listy nakreslit zcela samy.

CELÝ ČLÁNEK


Den a noc: Zajímavé kreslení pro děti

Vytvořili jsme krásný obrázek, který by se mohl jmenovat Den a Noc. Je na něm měsíček a sluníčko, které sdílí jedno společné kolečko. Skrze zajímavé vybarvení vznikne umělecké dílo. Malování se hodí pro děti okolo čtyř let i pro devítileté školáky. Malé děti budou potřebovat pomoc dospělého, který dětem nakreslí slunce a měsíc, starší děti mohou vytvořit obrázek zcela samy.

CELÝ ČLÁNEK


KOUPIT PDF V E-SHOPU


Tvoření pro děti: Procházka v dešti s deštníkem – PDF ZDARMA

Vytvořili jsme krásný obrázek, který jsme pověsili na nástěnku. Obrázek jsme nazvali procházka v dešti. Ústředním motivem je pestrobarevný deštník, nohy a holinky. Tvoření se hodí pro děti od tří až čtyř let. Děti mohou nalepovat kousky barevného papíru na bílou předlohu. Tento způsob vyrábění patří k trošku těžším. Jednodušší je předlohu deštníku vybarvit a deštník vystřihnout.

CELÝ ČLÁNEK


Podzimní strom: Tip na malování i lepení pro děti

Kombinací různých technik jsme vytvořili zajímavý obrázek podzimního stromu. Děti malovaly vodovkami, stříhaly jsme barevné papíry, lepili jsme kolečka a také kousky barevných papíru. Vyrábět mohou už tříleté děti, které mohou vyzkoušet trošku jednodušší způsob (uvádím níže). My jsme se pustili do těžšího tvoření, aby si děti procvičily jemnou motoriku, práci s barvami, představivost a také trpělivost.

CELÝ ČLÁNEK


PDF zdarma: Ježčí dekorace pro děti (podzim)

Podzim je v plném proudu a my jsme se pustili do krásných podzimních dekorací, které jsme pověsili na zeď a dělají nám ozdobu v obývacím pokoji. V článku najdete PDF k vytištění a také tip na to, jak s ním naložit. Z jedné předlohy jsme vytvořili dva různé ježky. Výkresy mohou sloužit jaké závěsná dekorace nebo jako dekorace na zeď či na nástěnku (třeba do kanceláře, doma, do pokojíčku).

CELÝ ČLÁNEK


Závěrem

Podzim je na tvoření krásný a pestrý měsíc. My jsme se nenechali zahanbit a vyrobili jsme spoustu dalších krásných obrázků. Tipy na podzimní tvoření s dětmi najdete v záložce Výtvarná výchova – podzim.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart