Krásná papírová velikonoční vajíčka s překvapením

Toto velikonoční vyrábění zaujme všechny předškoláky i děti na prvním stupni. Do velikonočního vajíčka mohou schovat kuřátko, zajíčka nebo slepičku. Vytvořte s dětmi krásné a snadné velikonoční překvapení z barevného papíru. V článku najdete tip, jak na to.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného papíru jsme vytvořili vajíčko s kapsou, které děti ozdobily kytičkami. Do vajíčka se schová zajíček, kuřátko, slepička nebo ovečka. Záleží na tom, co chtějí děti lepit.

Pro koho je tvoření určeno

S pomocí dospělého mohou lepit už tříleté děti. Pětileté a šestileté děti zvládnou vyrobit vejce samy. Děti budou potřebovat pomoc se stříháním vajec i zvířátek.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
Pracovní listy Jaro
Pracovní listy Jaro

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystřihla dvě stejná vejce, jedno jsem rozdělila na dvě části, větší část jsem schovala. Připravila jsem ovál jako tělo, křidélka, zobáček, oči. U zajíčka jsem potřebovala ovál na tělo, uši, oči, bříško, ruce a nos. Dále jsem přichystala ozdobičky na vajíčka (kytičky a kolečka).

Krásná papírová velikonoční vajíčka s překvapením
Krásná papírová velikonoční vajíčka s překvapením

Děti k sobě slepily vejce. Lepidlo je potřeba nanášet pouze na okraj vajíčka, aby dva papíry vytvořily kapsu. Poté slepily zvířátka a nakonec ozdobily vajíčko tak, aby do něj bylo možné schovat zvířátko.

Krásná papírová velikonoční vajíčka s překvapením
Krásná papírová velikonoční vajíčka s překvapením

Závěrem

Tvoření mělo úspěch. Vajíčko s překvapením se dětem moc líbilo. Velikonoční vajíčko můžete vyrobit doma, ale také tvoření můžete využít v mateřské školce nebo ve školní družině. Uvidíte, že děti budou z výsledku velmi překvapené.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart