RECYKLUJEME

Kohoutek, slepička a kuřátko z ruličky od toaletního papíru

Tohle lepení nám dalo pořádně zabrat. Výsledek ale stojí za to. Vytvořili jsme kohoutka, slepičku a kuřátko z ruliček od toaletního papíru. Úplně nejtěžší byl kohoutek, nejjednodušší bylo kuřátko, které zvládnou nalepit i tříleté děti. V článku najdete tip, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
21 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme z jedné ruličky od toaletního papíru a barevných papírů kohouta, z jedné ruličky slepičku a z poloviny ruličky jsme nalepili kuřátko. Děti mají doma originální velikonoční dekorace. 🙂

Pro koho je tvoření určeno

Každé zvířátko je jinak těžké.

  • Kuřátko – snadné na nalepení. Zvládnou vytvořit děti okolo tří let, možná ve věku dvou a půl let s drobnou pomocí dospělého.
  • Slepička – středně obtížné k lepení. Tříleté, čtyřleté, děti zvládnou nalepit téměř samy.
  • Kohoutek – velmi těžké. Martínek ve čtyřek letech měl co dělat, aby kohoutka vytvořil. Lepení se hodí pro děti okolo pěti let.

Co budete potřebovat

Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Níže najdete postup na vytvoření velikonočních dekorací z ruliček od toaletního papíru.

Kuřátko (od 2,5+ let)

Nastříhala jsem ze žlutého papíru křidélka, z oranžového dva trojúhelníčky na nožičky a z červeného zobáček. Dále jsme potřebovali nalepovací oči. Ruličku od toaletního papíru jsme obalili do žlutého barevného papíru, a poté jsem ji rozpůlila na dvě části. K tomu jsem použila řezačku, ale můžete zkusit rozdělit ruličku nůžkami.

Děti nalepily křidélka, zobáček, oči a nakonec nožičky. Toto lepení je snadné. Malé děti možná nalepí obráceně křidélka a budou potřebovat pomoci s tím, jak správně patří.

Slepička (od 3+ let)

Z hnědého papíru jsem připravila křidélka. Ruličku od toaletního papíru jsem obalila v hnědém papíru. Dále jsem vytvořila z oranžového papíru nožičky, ze žlutého zobáček a z červeného vole a hřebínek. U slepičky jsem udělala vole malé a hřebínek nižší než u kohoutka. Děti nalepily křidélka, očička, vole a na něj přišel zobáček. Nakonec přilepily nohy. Filkovi lepení nožiček dělalo problémy, křidélka nalepil obráceně, ale i tak se mu slepička povedla. 🙂 Nakonec jsme připevnili hřebínek. Nastřihla jsem ruličku nahoře na hlavě, v polovině, kam jsme hřebínek vsunuli.

Kohoutek (od 5+ let/od 4,5 let)

Na kohoutka jsme potřebovali nejvíce barevného papíru. Nejprve jsme obalili v oranžovém papíru ruličku. Poté jsem připravila modrá a zelená křidélka. Dále červený hřebínek a červené vole, žlutý zobák a hnědé nožičky. Proužky barevného papíru měly představovat ocas. Ten byl nejpracnější. Nejprve jsme nalepili oči, poté vole, zobák a křidélka. Dále na řadu přišly nožičky a na ruličku jsem udělala zářezy stejně jako na slepičku, abychom do nich mohli vsunout hřebínek. Barevné proužky jsem zatočila do ruličky, aby se zkroutily. Délka proužků byla 15 centimetrů. Nakonec jsme proužky nalepili jako ocas. Filkovi to nešlo a musela jsem mu hodně pomáhat. Martínek nalepil proužky sám, vybral si tři barvy.

Závěrem

Doma máme kohoutí a slepičí rodinku. Dětem se líbí, i když jim pro dnešek dalo lepení hodně zabrat. 🙂 Využili jsme ruličky od toaletního papíru, které jsou ke tvoření postaviček velmi vděčné. A tip na samotný závěr. Do malého kuřátka lze vložit vajíčko, a to čokoládové nebo uvařené natvrdo. Kdyby vajíčko propadávalo, můžete jej vypodložit kartonem z vajec. Návod na další velikonoční lepení najdete v článku Vyrábíme doma: Velikonoční papírové stojící dekorace (zajíček, kuřátko a vejce).

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart