Víte, jaké LEGO DUPLO děti milují a kde ho levně koupit?

Naše děti milují DUPLO. Hrály by si s ním pořád. Doma máme jedenáct sad – některé dostaly nedávno, s jinými už si přes rok hrají. Kde koupíte DUPLO levně a jak poznáte padělky kostek? V článku se také dozvíte, kde si můžete stáhnout návody na stavění. 

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jaké stavebnice máme doma?

DUPLO je u nás nejoblíbenější stavebnicí. Děti si rády staví, Martínek zkouší skládat kostičky podle návodu, Filka skládá kostky na sebe tak, jak se mu zrovna zlíbí. Jestli váháte, zda DUPLO koupit nebo ne, můžete vyzkoušet na menší stavebnici, jestli bude děti bavit.

1. LEGO® DUPLO® 10831 Moje první housenka

Pořizovala jsem ji jako úplně první stavebnici. Martínek se na housence učil skládat kostičky k sobě. Housenka se hodí pro děti od roku a půl (případně od 15 měsíců), které se skládáním začínají.
Počet kostiček: 19
Cena: 250 Kč
Věk: od 1,5 roku
Dostupnost:
Stavebnice se doprodává a bohužel ji seženete výjimečně. Nahradily ji LEGO® DUPLO® 10858 Moji první skládací mazlíčci. Stavebnici koupíte například na Feedo.cz za 200 Kč.

Skládací mazlíčci na FEEDO.CZ

2. LEGO® DUPLO® 10808 Malé letadlo

Malé letadlo jsme dostali ve Feedo.cz k nákupu zdarma. Je skvělé. Balení obsahuje velmi málo kostiček, akorát pro rok a půl staré děti. 🙂
Počet kostiček: 13
Cena: 240 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost:
Stavebnice se skoro neprodává. Nahradila ji velmi podobná stavebnice s názvem LEGO® DUPLO® 10908  Letadélko. Tu koupíte například na Mall.cz za 199 Kč.

Letadélko na MALL.CZ

3. LEGO® DUPLO® 10848 Moje první kostky

Moje první kostky DUPLO

Moje první kostky DUPLO

Jako doplněk jsem koupila kostičky na stavění. Moc se nám hodí, protože děti mohou podle fantazie stavit tak, jak potřebují a nemusí se držet návodu. Kostičky nám pomohou také v případě, kdy nějaké kostky zapadnou (nebo je někdo úmyslně hodí) pod gauč. Balení obsahuje 80 kostek, což je poměrně velkorysé číslo. Složit z nich můžete srdce, kačenku, kytičku, nebo pořádně vysoký komín.
Počet kostiček: 80
Cena: 400 Kč
Věk: od 1,5 roku
Dostupnost:
Kostky koupíte například na Mall.cz za 399 Kč.

Moje první kostky na MALL.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

4. LEGO DUPLO® Kostičky 10572 Box plný zábavy

DUPLO jsem pořídila, abychom stavěli domečky s okny. Nechtěla jsem tematicky zaměřenou sadu, ale dívala jsem se spíše po něčem obecnějším. Do oka mi padl Box plný zábavy, který skvěle doplňuje všechny další sady, které máme doma. Do boxu můžete ukládat kostičky, nebo jej naplníte něčím zcela jiným. Ze sady postavíte domek, autíčko i věž. Obsahuje 65 dílků – okna, podvozek auta, malé ploché podložky, kostičky i větší kostky.
Počet kostiček: 65
Cena: 650 Kč
Věk: od 1,5 roku
Dostupnost:
Kostičky jsou dobře dostupné v hračkárnách i e-shopech s dětským zbožím. V akci je koupíte třeba na Feedo.cz za 570 Kč.

Box plný zábavy na FEEDO.CZ

5. LEGO® DUPLO® 10584 Lesopark

Jedna z nejlepších sad, kterou děti dostaly od Ježíška. Společně jsme lesopark postavili, když bylo Martínkovi 20 měsíců. Byl z něj úplně vedle. DUPLO obsahuje krásné postavičky lesních zvířátek, klouzačku a auto. V sadě najdete jelena, srnky, dva medvědy, lišku, veverku, krásné kytičky. Postavit můžete stromky, jeskyni, les.
Počet kostiček: 105
Cena: 2500 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Bohužel se sada přestala vyrábět. Kupovala jsem ji v době, kdy bylo exemplářů ještě dost, a lesopark vyšel na 1800 Kč. Od té doby značně podražil a navíc jej koupíte velmi špatně. Přehled prodejen najdete zde.

6. LEGO® DUPLO® 10507 Můj první vláček

Sadu jsme dostali od babičky. První vláček je DUPLO, které obsahuje malé koleje, nádraží a také mašinku na baterie, která jezdí, když zmáčknete čudlík. Tato mašinka nemá na spodní straně senzory, podle kterých umí sama zastavit. Výborně jezdí do kopce a z kopce. Novější mašinky mají senzory, ale bohužel jsem v recenzích četla, že LEGO® DUPLO® Town 10874 Parní vláček neumí jezdit do kopce.
Počet kostiček: 52
Cena: 1570 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost:
Dostupnost: Stavebnici nahradil nový parní vláček.  Seznam e-shopů najdete zde.

7. LEGO® DUPLO® 10882 Koleje

K mašince jsme dokoupili koleje a doplňky k vláčku (LEGO® DUPLO® 10872 Doplňky k vláčku – most a koleje). Můžeme postavit dlouhou dráhu, po které mašinka jezdí. Umí projet také pod mostem a najíždí na most. Koleje jsou skvělým rozšířením pro DUPLO sadu s mašinkou. Sbírka DUPLO se nám hodně rozrostla a tak stavíme školku, zoo, les, farmu i letiště, nádraží. Postavíme koleje, okolo rozestavíme naše tematické výtvory. Mašinka jezdí po kolejích, lidé nastupují a vystupují podle toho, kam zrovna jedou – do školky, na letiště, na farmu. 🙂
Počet kostiček: 23 kusů / 26 kusů
Cena: 400 Kč / 516 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Koleje jsou velmi dobře dostupné. Levně je koupíte na 4kids.cz.

Koleje na 4KIDS.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

8. LEGO® DUPLO® 10816 Moje první auta

DUPLO Moje první auta

DUPLO Moje první auta

Další sada pro kluky. Z kostiček a tří podvozků můžete postavit policejní vůz, hasiče, popeláře, odtahovou službu a další druhy autíček. Podvozky máme dohromady čtyři. Jeden byl obsažen v boxu plném zábavy. Sadu jsem koupila jaro rozšíření vozového parku, aby se děti o autíčka nepřetahovaly.
Počet kostiček: 36
Cena: 450 Kč
Věk: od 1,5 roku
Dostupnost:
Sada není dobře dostupná, protože ji nahradil nový model Moje první vozidla.

Moje první vozidla na 4KIDS.CZ

9. LEGO® DUPLO® 10869 Dobrodružství na farmě

Skvělé DUPLO, které dostal Filka ke druhým narozeninám. Sada krásně doplňuje naše poníky ve stáji. Obsahuje kozu, kravičku, ovečku, kohouta, ohrádku pro zvířátka. Postavit můžete poměrně hezky vymyšlenou farmu, která má kladkostroj na vytahování pytle s obilím. Panáčci se mohou posadit k venkovnímu stolu a sníst si u něj koláč. Pan farmář jezdí okolo v zelením traktoru a na farmu dohlíží. Ve druhém patře domečku je umístěn záchod a postel, kde si mohou panáčci odpočinout.
Počet kostiček: 104
Cena: 1200 – 1500 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Duplo je dobře dostupné a koupíte ho v online hračkárnách i v kamenných prodejnách. Za 1280 Kč je dostupné na Mall.cz a také v hračkárně 4kids.cz.

Dobrodružství na farmě na MALL.CZ

10. LEGO® DUPLO® 10812 Pásový bagr a náklaďák

Martínek miluje auta, bagry, náklaďáky, tramvaje, autobusy a mašinky. Pásový bagr byla jasná volba. Bagr je perfektní. Má pohyblivou lžíci, do které mohou děti ukládat kostičky a převážet je z místa na místo. Součástí balené je také malý vyklápěcí náklaďák, dva panáčci, značka, lopata a malé kostičky, které slouží jako náklad.
Počet kostiček: 26
Cena: 500 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Sada je dobře dostupná a bývají na ní často akce. Koupíte ji na Mall.cz.

Pásový bagr a náklaďák na MALL.CZ

11. LEGO® DUPLO® 10871 Letiště

Letiště dostal Filka ke druhým narozeninám. Součástí je velké letadlo, do kterého se vejdou dvě postavičky, otočná věž se židlí a pás na zavazadla. Balení obsahuje jeden kufr, jednoho cestujícího, pilota a pracovnici letiště. Letadlo má kola, takže s ním mohou děti jezdit po zemi, a samozřejmě létat ve vzduchu. Sada skvěle kopíruje vzhled letištní haly.
Počet kostiček: 29
Cena: 500 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Duplo (s červeným letadlem) koupíte na 4kids.cz.

Letiště na 4KIDS.CZ

12. LEGO® DUPLO® 10833 Školka

Opravdu moc povedené DUPLO. Martínkovi se moc líbí. Součástí balení je medvídek (hračka), záchod, umyvadlo a také děti s paní učitelkou. Z barevných kostek vznikne malinká školka, ve které si děti čtou z knížky, mohou si uvařit čaj v konvici a na dece si mohou hrát. Když nebudou deku potřebovat, mohou ji uklidit do šuplíku.
Počet kostiček: 39
Cena: 500 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Sada se bohužel příliš neprodává. My jsme ji koupili v Tescu. Seznam obchodů najdete zde.

13. LEGO® DUPLO® 10868 Stáje pro poníka

Velmi krásná sada se stájemi a dvěma koníčky se hodí pro kluky i holky. Součástí jsou také dvě postavičky a kartáč na česání koňské hřívy. Vzhled stájí skvěle ladí k sadě Dobrodružství na farmě. Koníčci se mohou napít z vědra, panáčci na nich jezdí, kydají vidlemi hnůj a krmí koníčky senem.
Počet kostiček: 59
Cena: 640 – 800 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Skvěle dostupná sada, ale při nákupu dejte pozor. Ceny se pohybují od 640 Kč až do 800 Kč, což je poměrně velké rozpětí. Duplo koupíte levně třeba na Mall.cz, když je na něj akce.

Stáje pro poníka na MALL.CZ

Jak poznáte padělky od originálu

Jestli se chystáte pořídit DUPLO v bazaru, zpozorněte. V Číně se vyrábí kostky k nerozeznání od originálu. Jediným faktorem, který poukazuje na padělek, je absence značky DUPLO. Malými písmenky najdete název LEGO na každé kostičce přímo v místě, kde se kostky spojují. Dalším znakem může být sériové číslo, které se objevuje na velkých kusech stavebnice. Například na podvozku auta. Konkrétní příklady vidíte na fotografii.

Co dělat, když nemáte návod

Ke každé originální stavebnici dostanete také návod. Jenže co dělat, když ho děti roztrhají ještě dřív, než něco postaví? Na internetu na oficiálním webu LEGO si můžete návod stáhnout a vytisknout. Návody nejsou na všechny stavebnice, ale na drtivou většinu setů si je stáhnete. Hledání návodu na webu vám velice usnadní, pokud znáte číslo stavebnice, kterou hledáte. Moc děkuji za tuto možnost. My už žádný originální návod nemáme.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Kde koupíte DUPLO nejlevněji

DUPLO seženete nejlevněji vždy v nějaké akci. Pokud narazíte na hračkárnu, která má DUPLO levnější, než hračkárna jiná, tak s největší pravděpodobností budete muset připočítat k ceně hračky ještě poštovné. Vysledovala jsem, že to tak v drtivé většině případů platí.

Tip č. 1: Hypermarkety

Máte-li velké štěstí, podaří se vám koupit DUPLO ve slevě v hypermarketu. Občas na něj akce skutečně jsou, ale zjistíte je velkou náhodou. Pokud je reklama na levné DUPLO v hypermarketu, může být poměrně rychle vyprodané a vy do obchodu půjdete zbytečně. Může se vám poštěstit a DUPLO skutečně levně koupíte.

Tip č. 2: Feedo.cz

Na Feedo.cz můžete, když je příslušná akce, získat malé DUPLO k nákupu zdarma. Dokonce jsem viděla akci, že k nákupu DUPLA nad určitou částku přidávali zdarma velkou podložku na stavění. Na Feedo.cz není DUPLO levné vždy, celoročně. Akce mívají pouze občas, ale když je mají, tak se DUPLO vyplatí tam.

Tip č. 3: Hračkárna 4Kids.cz

Dobře si stojí také e-shop 4Kids.cz, kde najdete vybrané kusy stavebnice velmi levně.

Tip č. 4: Mall.cz 

Z online e-shopů je na předním místě Mall.cz, kde si vyberete ze širokého spektra produktů. Hračku si můžete osobně vyzvednou, nebo si ji nechat poslat domů. 

Poznámka: Navíc máme zvláštní sady zvířátek, které jsme dostali zdarma k nákupu na Feedo.cz. V e-shopu narazíte občas na akci, v rámci které dostanete k nákupu zdarma malou sadu LEGO® DUPLO®, nebo třeba bambusové nádobí. Dále nám doma nechybí velká podložka na stavění LEGO® DUPLO® 2304 Velká podložka na stavění.

Sada zvířátek, kterou jsme dostali zdarma k nákupu.

Sada zvířátek, kterou jsme dostali zdarma k nákupu.

TIP: Velké slevy na hračky bývají v červnu a v červenci. 🙂 Víte, jak využít DUPLO jinak? Mrkněte se na hru.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám šťastný nákup.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart