HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAČKY OD 3 DO 5 LETHRAJEME SIVÁNOCEVŠECHNY ČLÁNKY

Víte, jaké LEGO DUPLO děti milují a kde ho levně koupit?

Naše děti milují DUPLO. Hrály by si s ním pořád. Doma máme jedenáct sad – některé dostanou až k Vánocům od Ježíška, s jinými už si přes rok hrají. Kde koupíte DUPLO levně a jak poznáte padělky kostek? V článku se také dozvíte, kde si můžete stáhnout návody na stavění.

Obsah

Jaké stavebnice máme doma a kde je koupíte levně?

DUPLO je u nás nejoblíbenější stavebnicí. Děti si rády staví, Martínek zkouší skládat kostičky podle návodu, Filka skládá kostky na sebe tak, jak se mu zrovna zlíbí. Jestli váháte, zda DUPLO koupit nebo ne, můžete vyzkoušet na menší stavebnici, jestli bude děti bavit. Jako první jsme doma měli Mou první housenku a Malé letadlo. Martínka skládání kostek začalo bavit ve dvou letech, Filku v 15 měsících.

Děti DUPLO milují.

Děti DUPLO milují.

1. LEGO® DUPLO® 10831 Moje první housenka

Pořizovala jsem ji jako úplně první stavebnici. Martínek se na housence učil skládat kostičky k sobě. Housenka se hodí pro děti od roku a půl (případně od 15 měsíců), které se skládáním začínají.
Počet kostiček: 19 kusů
Cena: 250 Kč
Věk: od 1,5 roku
Dostupnost:
Stavebnice se doprodává a bohužel ji seženete výjimečně. Nahradily ji LEGO® DUPLO® 10858 Moji první skládací mazlíčci. Stavebnici koupíte například na Feedo.cz za 200 Kč.

2. LEGO® DUPLO® 10808 Malé letadlo

Malé letadlo jsme dostali ve Feedo.cz k nákupu zdarma. Je skvělé. Balení obsahuje velmi málo kostiček, akorát pro rok a půl staré děti. 🙂
Počet kostiček: 13 kusů
Cena: 240 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost:
Stavebnice se skoro neprodává. Nahradila ji velmi podobná stavebnice s názvem LEGO® DUPLO® 10908  Letadélko. Tu koupíte například v e-shopu 4Kids.cz za 209 Kč.

3. LEGO® DUPLO® 10848 Moje první kostky

Jako doplněk jsem koupila kostičky na stavění. Moc se nám hodí, protože děti mohou podle fantazie stavit tak, jak potřebují a nemusí se držet návodu. Kostičky nám pomohou také v případě, kdy nějaké kostky zapadnou (nebo je někdo úmyslně hodí) pod gauč.
Počet kostiček: 80 kusů
Cena: 400 Kč
Věk: od 1,5 roku
Dostupnost:
Koupíte na Alza.cz za 399 Kč.

Moje první kostky DUPLO

Moje první kostky DUPLO

4. LEGO DUPLO® Kostičky 10572 Box plný zábavy

DUPLO jsem pořídila, abychom stavěli domečky s okny. Nechtěla jsem tematicky zaměřenou sadu, ale dívala jsem se spíše po něčem obecnějším. Do oka mi padl Box plný zábavy, který skvěle doplňuje všechny další sady, které máme doma.
Počet kostiček: 65 kusů
Cena: 650 Kč
Věk: od 1,5 roku
Dostupnost:
Kostičky jsou dobře dostupné v hračkárnách i e-shopech s dětským zbožím. V akci je koupíte třeba na Feedo.cz za 619 Kč.

DUPLO Box plný zábavy

DUPLO Box plný zábavy

5. LEGO® DUPLO® 10584 Lesopark

Jedna z nejlepších sad, kterou děti dostaly od Ježíška. Společně jsme lesopark postavili, když bylo Martínkovi 20 měsíců. Byl z něj úplně vedle. DUPLO obsahuje krásné postavičky lesních zvířátek, klouzačku a auto.
Počet kostiček: 105 kusů
Cena: 2500 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Bohužel se sada přestala vyrábět. Kupovala jsem ji v době, kdy bylo exemplářů ještě dost, a lesopark vyšel na 1800 Kč. Od té doby značně podražil a navíc jej koupíte velmi špatně. Přehled prodejen najdete zde.

6. LEGO® DUPLO® 10507 Můj první vláček

Sadu jsme dostali od babičky. První vláček je DUPLO, které obsahuje malé koleje, nádraží a také mašinku na baterie, která jezdí, když zmáčknete čudlík. Tato mašinka nemá na spodní straně senzory, podle kterých umí sama zastavit. Výborně jezdí do kopce a z kopce. Novější mašinky mají senzory, ale bohužel jsem v recenzích četla, že LEGO® DUPLO® Town 10874 Parní vláček neumí jezdit do kopce.
Počet kostiček: 52 kusů
Cena: 1570 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost:
Stavebnici nahradil nový parní vláček, který má problémy s terénem :), jak jsem již psala výše. Přehled prodejen, kde se mašinka prodává, najdete zde.  

7. LEGO® DUPLO® 10882 Koleje

K mašince jsme dokoupili koleje a doplňky k vláčku (LEGO® DUPLO® 10872 Doplňky k vláčku – most a koleje). Můžeme postavit dlouhou dráhu, po které mašinka jezdí. Umí projet také pod mostem a najíždí na most.
Počet kostiček: 23 kusů / 26 kusů
Cena: 400 Kč / 516 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost:
Koleje jsou velmi dobře dostupné. Levně je koupíte třeba na Alza.cz.

8. LEGO® DUPLO® 10816 Moje první auta

Další sada pro kluky. Z kostiček a tří podvozků můžete postavit policejní vůz, hasiče, popeláře, odtahovou službu a další druhy autíček. Podvozky máme dohromady čtyři. Jeden byl obsažen v boxu plném zábavy.
Počet kostiček: 36 kusů
Cena: 450 Kč
Věk: od 1,5 roku
Dostupnost:
Sada není dobře dostupná, protože ji nahradil nový model Moje první vozidla. Kompletní seznam prodejen, které starou sadu nabízí, najdete zde.

DUPLO Moje první auta

DUPLO Moje první auta

9. LEGO® DUPLO® 10869 Dobrodružství na farmě

Hračku dostanou děti k Vánocům. Jsem zvědavá, co na ni budou říkat. Společně budeme stavět farmu a přibudou nové figurky. DUPLO je překrásné a jsem ráda, že ho už máme doma. 🙂
Počet kostiček: 104 kusů
Cena: 1500 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Právě teď můžete DUPLO koupit v e-shopu 4Kids.cz, kde je na něj akce. DUPLO stojí 1169 Kč.

10. LEGO® DUPLO® 10812 Pásový bagr a náklaďák

Martínek miluje auta, bagry, náklaďáky, tramvaje, autobusy a mašinky. Od Ježíška dostane sadu, která se jmenuje Pásový bagr a náklaďák. Myslím, že s ní bude pár dní i spát.
Počet kostiček: 26 kusů
Cena: 500 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Sada je velmi dobře dostupná a bývají na ní často akce. Koupíte ji už za 400 Kč, například v Alze, nebo v e-shopu s hračkami, třeba na 4Kids.cz.

11. LEGO® DUPLO® 10871 Letiště

Tahle sada se mi moc líbí a děti ji dostanou od Ježíška. Obsahuje kostičky na stavbu malinkého letiště a součástí je parádní letadlo.
Počet kostiček:
Cena: 500 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Skvěle dostupná sada, ale při nákupu dejte pozor. Ceny se pohybují od 450 Kč až do 650 Kč, což je poměrně velké rozpětí. CO říkáte? Seznam e-shopů, kde DUPLO koupíte, najdete zde.

Poznámka: Navíc máme zvláštní sady zvířátek, které jsme dostali zdarma k nákupu na Feedo.cz. V e-shopu narazíte občas na akci, v rámci které dostanete k nákupu zdarma malou sadu LEGO® DUPLO®, nebo třeba bambusové nádobí. Dále nám doma nechybí velká podložka na stavění LEGO® DUPLO® 2304 Velká podložka na stavění.

Sada zvířátek, kterou jsme dostali zdarma k nákupu.

Sada zvířátek, kterou jsme dostali zdarma k nákupu.

Jak poznáte padělky od originálu

Jestli se chystáte pořídit DUPLO v bazaru, zpozorněte. V Číně se vyrábí kostky k nerozeznání od originálu. Jediným faktorem, který poukazuje na padělek, je absence značky DUPLO. Malými písmenky najdete název LEGO na každé kostičce přímo v místě, kde se kostky spojují. Dalším znakem může být sériové číslo, které se objevuje na velkých kusech stavebnice. Například na podvozku auta. Konkrétní příklady vidíte na fotografii.

Co dělat, když nemáte návod

Ke každé originální stavebnici dostanete také návod. Jenže co dělat, když ho děti roztrhají ještě dřív, než něco postaví? Na internetu na oficiálním webu LEGO si můžete návod stáhnout a vytisknout. Návody nejsou na všechny stavebnice, ale na drtivou většinu setů si je stáhnete. Hledání návodu na webu vám velice usnadní, pokud znáte číslo stavebnice, kterou hledáte. Moc děkuji za tuto možnost. My už žádný originální návod nemáme.

Kde koupíte DUPLO nejlevněji

V zásobě máme aktuálně tři krabice stavebnic, které jsem koupila porůznu během roku. DUPLO schovávám jako dárky k Vánocům. DUPLO seženete nejlevněji vždy v nějaké akci. Pokud narazíte na hračkárnu, která má DUPLO levnější, než hračkárna jiná, tak s největší pravděpodobností budete muset připočítat k ceně hračky ještě poštovné. Vysledovala jsem, že to tak v drtivé většině případů platí.

Tip č. 1: Hypermarkety

Máte-li velké štěstí, podaří se vám koupit DUPLO ve slevě v hypermarketu. Občas na něj akce skutečně jsou, ale zjistíte je velkou náhodou. Pokud je reklama na levné DUPLO v hypermarketu, může být poměrně rychle vyprodané a vy do obchodu půjdete zbytečně. Může se vám poštěstit a DUPLO skutečně levně koupíte.

Tip č. 2: Feedo.cz

Na Feedo.cz můžete, když je příslušná akce, získat malé DUPLO k nákupu zdarma. Dokonce jsem viděla akci, že k nákupu DUPLA nad určitou částku přidávali zdarma velkou podložku na stavění. Na Feedo.cz není DUPLO levné vždy, celoročně. Akce mívají pouze občas, ale když je mají, tak se DUPLO vyplatí tam.

Tip č. 3: Hračkárna 4Kids.cz

Dobře si stojí také e-shop 4Kids.cz, kde najdete vybrané kusy stavebnice velmi levně.

Tip č. 4: Alza.cz

Z online e-shopů je na předním místě také Alza.cz, kde si vyberete ze širokého spektra produktů. Hračku si můžete osobně vyzvednou, nebo si ji nechat poslat domů. V obchodě mají různé akce, kdy dostanete dopravu zdarma.

TIP: Velké slevy na hračky bývají v červnu a v červenci. 🙂 Víte, jak využít DUPLO jinak? Mrkněte se na hru.

Přeji vám šťastný nákup.

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.