Kam v Praze s kočárkem? 8 ověřených tipů

Do článku jsem připravila tipy na krátké výlety s kočárkem po Praze. Všechny cesty jsme vyzkoušeli, šli jsme je s jedním nebo se dvěma kočárky.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Výlety s kočárkem


Výlety s kočárkem mohou být skvělým způsobem, jak strávit čas venku a objevovat nová místa s malými dětmi. Procházky parkem či přírodou nabízejí nejenom čerstvý vzduch a pohyb, ale také možnost prozkoumávat okolí bez omezení. Kočárek je pohodlný a můžete do něj uložit potřebné věci a zároveň poskytuje dítěti pohodlí a bezpečí. Během výletů s kočárkem mohou rodiče a děti objevovat různé zajímavosti v okolí, jako jsou kvetoucí zahrady, ptáci a zvířata v přírodě, nebo historická místa ve městě. Navíc je to i skvělá příležitost pro rodiče k interakci se svými dětmi a k budování rodinných vztahů. Ať už jde o krátkou procházku kolem domu nebo delší výlet do přírody, výlety s kočárkem mohou být pro celou rodinu zábavným a vzrušujícím zážitkem. Níže najdete tipy na to, kam s kočárkem a dětmi vyrazit.

Divoká Šárka

Park Divoká Šárka je krásný na procházky s kočárkem. Po cestě narazíte na koupaliště s občerstvením i na malé dětské hřiště, krásný malý potůček, skály a les. Procházku můžete volit krátkou či dlouhou. Kopcům se nevyhnete, ale stojí to za to. Hlavní cesta je široká, asfaltová, místy prašná, ale dobře sjízdná a široká. Pokud půjdete po hlavních cestách, procházku s kočárkem si užijete.

 • Adresa: Divoká Šárka, Praha 6, 160 00
 • Možný vstup do parku: U McDonalda (zastávka tramvaje Divoká Šárka), 50°05’33.7″N 14°19’26.4″E
 • Otevírací doba: Nonstop

Stromovka

Krásný park Stromovka je na procházky s kočárkem jako dělaný. Terén je trošku kopcovitý, ale procházce do kopce se můžete vyhnout. Projít se můžete okolo Zeleného rybníka a planetária. Ve Stromovce jsou dvě krásná dětská hřiště s toaletami a pitnou vodou. Cest ve Stromovce je hodně, všechny jsou asfaltové a široké. O víkendu zde bývá více lidí, ale i tak stojí návštěva Stromovky za to. Vstupů do parku je několik. Před návštěvou se můžete podívat na Google maps a prozkoumat, jaká cesta je pro vás nejlepší. My do Stromovky chodíme ze zastávky Letenské náměstí. Podrobnější informace jsem připravila do článku Kam s dětmi v Praze na skvělá hřiště a příjemnou procházku? Do Stromovky.

 • Adresa: Královská obora, Bubeneč, 170 00 Praha 7
 • Možný vstup do parku: Nad Královskou oborou (50°06’10.6″N 14°25’12.8″E nebo 50°06’09.9″N 14°25’23.5″E), Výstaviště (50°06’14.8″N 14°25’53.4″E)
 • Otevírací doba: Nonstop

Park Vítkov

Procházka na Vítkově je příjemná a klidná. V parku je jedna hlavní cesta a jedna vedlejší cesta, která kopíruje hlavní cestu. Vedlejší cesta je kopcovitá, hlavní cesta, která vede středem parku, je rovná. Obě cesty jsou asfaltové a pro cestu s kočárkem příjemné. V památníku si můžete dát v kavárně něco dobého. Jsou zde také toalety. V parku jsou dvě dětská hřiště. Vstupů do parku je několik, ale doporučila bych využít vstup od zastávky tramvaje Ohrada (půjdete přes most) nebo od zastávky autobusu Ohrada, abyste nemuseli tlačit kočárek do velkého kopce.

 • Adresa: Vítkov, Žižkov, 130 00 Praha 3
 • Možný vstup do parku: Pražačka 1 (50°05’26.0″N 14°27’58.1″E), Na Ohradě (50°05’29.8″N 14°28’08.3″E)
 • Otevírací doba: Nonstop

Klánovický les

Klánovický les nabízí krásnou procházku lesem po hezky široké cestě nebo po asfaltové cyklostezce. V lese jsou dětská hřiště, lavičky i stůl s posezením. Vstupů do lesa je hned několik, my chodíme od koupaliště, kde se dá také pohodlně zaparkovat. Cesty jsou pohodlné a kočárek s nafukovacími koly nebo mírným odpružením je zvládne. Více o Klánovickém lese najdete v článku: Tip na výlet s dětmi do přírody v Praze: Klánovický les.

 • Adresa: Praha 9 – Klánovice, 190 14
 • Možný vstup do parku: V Jehličině (50°05’48.7″N 14°41’11.9″E), Mechovka 45 (50°05’38.6″N 14°40’28.7″E)
 • Otevírací doba: Nonstop

Modřanská rokle

V Modřanské rokli na vás čeká hezká naučná stezka a také solidní asfaltová cesta, která vede po celou naučnou stezku. Procházka to je příjemná, dlouhá přibližně 3,5 kilometru. Není okružní, a pokud se budete chtít vrátit na stejné místo, odkud jste vyšli, budete se muset vrátit zpátky. Po cestě jsou lavičky, na konci naučné stezky je skromné dětské hřiště s posezením. Zaparkovat můžete na parkovišti Parkoviště Jordana Jovkova. Do rokle můžete vstoupit od Polikliniky Modřany.

 • Adresa: Modřanská rokle, 142 00 Praha-Libuš
 • Možný vstup do parku: Poliklinika Modřany (50°00’16.3″N 14°25’06.7″E), Na Šejdru (50°00’11.1″N 14°27’35.2″E)
 • Otevírací doba: Nonstop

Přírodní park Hostivař

Park v Hostivaři nabízí pohodlné cesty, ale poměrně dosti kopcovitý terén. Procházka je hezká, ale je to hodně do kopce. Některé cesty jsou pro kočárek špatně průchozí, a proto doporučuji držet se zelené stezky. Do konce roku 2022 jsou kolem přehrady uzavřené úseky. Vstupů do parku je několik. Ale dejte pozor. Ne všechny cesty jsou vhodné pro kočárek. Níže uvádím cesty, které jsou pohodlné, i když do kopce. 🙂

Přírodní park Hostivař
Přírodní park Hostivař
 • Adresa: Záveská 871/2, 102 00 Praha 15-Hostivař
 • Možný vstup do parku: Ramanova (50°02’13.3″N 14°33’02.7″E), Parkoviště u Hostivařské přehrady (50°02’29.0″N 14°31’46.4″E), K Jezeru (50°02’16.7″N 14°31’59.0″E a 50°02’39.7″N 14°31’30.5″E)
 • Otevírací doba: Nonstop

Riegrovy sady

Riegrovy sady na Praze 3 nabízí hezkou procházku s krásnými výhledy na Prahu. Nevýhodou je, že je zde poměrně dost lidí. V parku jsou krásná dětská hřiště a také zde můžete posedět na zahrádkách. Park není příliš velký, a tak procházka není na moc dlouho. Můžete ji spojit s procházkou po Vinohradech nebo se můžete vypravit na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

 • Adresa: Riegrovy sady, Praha 2, 120 00
 • Možný vstup do parku: Z ulic Polská, Krkonošská
 • Otevírací doba: Nonstop

Přírodní park Botič-Milíčov

Naučná stezka Milíčov
Naučná stezka Milíčov

Okolo Milíčovských rybníků po hezké asfaltové cestě vede naučná stezka. Asi v polovině se změní na širokou prašnou cestu, která míří do lesa. Toto je hezká procházka pro malé děti i pro rodiny s kočárkem. Když prší, lesní cesta je místy rozmáčená a kočárek je potřeba přenést. Jinak je cesta pohodlná a hezká. Děti jsou po procházce trošku unavené. 🙂 Po cestě na ně čekají dvě dětská hřiště a také koně a kozy. Můžete z naučné stezky sejít a podívat se do Minizoo Milíčov (vstupné je 50 Kč pro dospělého, děti zdarma – rok 2022). Stezka vede dokola (okruh). Začíná a končí na stejném místě.

 • Adresa: K Pitkovicům 273, 103 00 Praha
 • Možný vstup do parku: Milíčovská naučná stezka, 50°01’24.2″N 14°31’32.5″E
 • Otevírací doba: Nonstop

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart