TIP NA VÝLET

Kam s dětmi v Praze na skvělá hřiště a příjemnou procházku? Do Stromovky

Byli jsme se s dětmi podívat snad v každém parku v Praze, ale Stromovka nás baví nejvíc. Musím subjektivně říci, že ji mám nejraději v zimě, protože hřiště jsou prázdná a v parku chodí výrazně méně lidí. Královská obora má své kouzlo celý rok.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Kam s dětmi v Praze? Do Stromovky

Jestli přemýšlíte, kam s dětmi v Praze, zkuste Stromovku. Odradit vás může vyšší počet návštěvníků parku, když je venku krásné počasí (zejména odpoledne). Ve Stromovce bývá méně lidí ve všední dny dopoledne a také přes oběd. O víkendu, když je hezky, je na hřištích hodně plno. Procházka po Stromovce je skvělá. Téměř všude se dostanete s kočárkem, některé cesty musíte trošku obejít, ale kočárek po schodech nikde nosit nemusíte. Výhodou jsou splachovací toalety, které zatím nejsou standardem ve všech pražských parcích.

Dětské hřiště se nachází hned u horního vstupu do Stromovky, na rohu ulice Nad Královskou oborou a Šmeralova.

Dětské hřiště se nachází hned u horního vstupu do Stromovky, na rohu ulice Nad Královskou oborou a Šmeralova.

Dětská hřiště

Ve Stromovce je dětských hřišť několik. Velká hřiště jsou dvě. První se nachází hned u horního vstupu do Stromovky, na rohu ulice Nad Královskou oborou a Šmeralova. Toto dětské hřiště je perfektní. Velkou výhodou jsou toalety situované v malé budově uprostřed hřiště.

Dětské hřiště se nachází hned u horního vstupu do Stromovky, na rohu ulice Nad Královskou oborou a Šmeralova.

Dětské hřiště se nachází hned u horního vstupu do Stromovky, na rohu ulice Nad Královskou oborou a Šmeralova.

Jsou to klasické splachovací mini záchody uzpůsobené dětem. Na velkém hřišti si děti hrají na skluzavkách, houpačkách pro malé děti (s opěrkou zad), můžou si zajezdit na šlapacím kole, kreslit na velké tabuli, dále jsou na hřišti dvě velká pískoviště, houpačka pro celou rodinu, věž na spouštění nádoby s pískem pro starší děti a samozřejmě branka, na kterou se dá lézt. Na to jsem málem zapomněla. 🙂

Když vyjdete ze hřiště a dáte se směrem dolů, do srdce Stromovky, budete míjet tunel, pod kterým projíždí vláčky. Na hřišti visí jízdní řád, tak si můžete načasovat, kdy mašinka pojede a počkat si na ni. Stejně tak visí jízdní řád na zábradlí u tunelu.

Půjdete-li dolů po cestě a na druhé odbočce se vydáte vlevo, dojdete k restauraci Vozovna. U ní se nachází velké hřiště s mašinkou. Toalety jsou z druhé strany, zvenku restaurace (musíte budovu úplně obejít). Hřiště s mašinkou Martínek miluje. Filka si na něm moc nehraje, protože většinou usne, než k němu dojdeme. Unaví se na horním hřišti. 🙂 Na tomto hřišti není písek, ale malé kamínky. Děti si mohou hrát na perfektních prolézačkách, vařit v kuchyňce (to Martínek často dělá), houpat se na houpačce (jedna má opěrku, dvě ji nemají), lézt do mašinky, klouzat se na klouzačkách. Velkou nevýhodou hřiště je stoprocentní vytížení. Perfektní hřiště bývá často velmi obsazené.

Velmi oblíbené hřiště s mašinkou.

Velmi oblíbené hřiště s mašinkou.

Kopcovitý terén

Jestli nechcete chodit do kopce, nemusíte. Stromovka má několik vchodů. My začínáme procházku nahoře na kopci. Tramvají dojedeme na zastávku Letenské náměstí, odtud dojdeme k dětskému hřišti, které leží na rohu ulice Nad Královskou oborou a Šmeralova.  Pokračujeme dále k restauraci Vozovna ke druhému dětskému hřišti, a poté se vydáme na procházku parkem. Martínek se nese na zádech, procházíme se kolem rybníků, kde plavou kačenky a Martínek si s nimi chce hrát.

I mezi rybníky najdete menší dětská hřiště. Většinou je na nich písek a houpačka. Odpočinout si můžete na lavičkách. Když se nám nechce šlapat kopec zpátky, dojdeme na zastávku tramvaje Výstaviště. Někdy vyjdeme kopec nahoru, a nasedneme na tramvaj opět na Letenském náměstí.

Výhled na rybníky ve Stromovce.

Výhled na rybníky.

Jak dlouho výlet trvá?

Záleží na tom, odkud pojedete a kam se půjdete ve Stromovce podívat. My máme celý výlet na 4 až 5 hodin. Cesta tramvají trvá přibližně 15 až 20 minut, zbytek času trávíme na hřišti nebo na procházce. Martínek jede na kole, protože toho moc neujde. Když je unavený a bolí ho nohy, naložím kolo na kočárek a Matěj nese Martínka na zádech. Když jdu s dětmi sama, raději si beru nosítko, abychom se na stanici tramvaje dostali.

Závěrem

Stromovka je překrásný park, který stojí za to vidět. My se sem upřímně rádi vracíme. Když je venku krásně, mohl by vás počet návštěvníků parku odradit. Nejvíce lidí je ve Stromovce odpoledne po druhé až třetí hodině. Do Královské obory vyrážíme vždy dopoledne a máme z výletu radost. Největší radost má Martínek, který miluje hřiště s mašinkou.

KLADY
  • Čeká vás krásná procházka nádherným parkem
  • Cesty jsou upravené.
  • Když nechcete, nemusíte tlačit kočárek do kopce.
  • Na velkých hřištích jsou pro děti záchody.

ZÁPORY
  • Ve frekventované časy jsou hřiště přeplněná.
  • Když je krásné počasí, hlavně v odpoledních hodinách, je ve Stromovce plno.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásný výlet. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart