TIP NA VÝLET

Kam s dětmi v Praze? Na dopravní hřiště Praha 7 – Bubeneč

Jestli hledáte, jak děti zabavit, jít s nimi ven, užít si výlet a neutratit při něm majlant, zkuste se mrknout na dopravní hřiště. Ať jste v Praze nebo v jiném městě, dopravní hřiště je perfektní zábavou pro malé a možná i starší děti. My jsme navštívili hřišť několik. Dnešní příspěvek bude o hřišti na Praze 7 – Bubeneč.

Obsah

Jak to na hřišti funguje

Na každém dopravním hřišti to funguje trošku jinak. Princip bývá samozřejmě stejný. Přijdete, děti si zajezdí na kole nebo odrážedle a jdete domů. Na některých hřištích se platí vstupné, jinde zaplatíte pouze za vypůjčení kola, odrážedla, šlapadla. Na tomto hřišti je vstupné zdarma. Za vypůjčení kola, koloběžky, odrážedla zaplatíte 10 Kč na hodinu. Půjčují zde také šlapací motokáry za 20 Kč na půl hodiny. Helmy zde nepůjčují, doporučuji si tedy vzít vlastní z domova. My jsme měli také vlastní odrážedlo, ale to děti nezajímalo. Chtěly si něco půjčit. Samozřejmě. 🙂

Dětské dopravní hřiště Na Výšinách, Praha 7, Bubeneč

Dětské dopravní hřiště Na Výšinách, Praha 7, Bubeneč

Co jsme vyzkoušeli

Bez nadsázky? Všechno. Martínek si nejprve vybral trojkoloběžku, ale po chvíli zjistil, že  je moc pomalá a raději by chtěl dvojkoloběžku. Filka mezitím obhlédl vozový park odrážedel a vzal si to růžové, aby mu ho někdo nevyfoukl. Svoje modré kopl ke kočáru s tím, že ho nechce. Zatímco se Filka proháněl na růžovém odrážedle, Martínek si přišel vyměnit koloběžku za jinou, rychlejší. Po chvíli ježdění si všiml, že má Filka odrážedlo, tak šel koloběžku vyměnit také za odrážedlo. Tentokrát mu pán, který na hřiště dohlíží, vypůjčil First Bike. Martínek se s odrážedlem pochlubil Filkovi, který ho chtěl samozřejmě také, protože bylo větší než jeho růžové. Nakonec si periferně všiml, že v rohu hřiště stojí šlapací auta. Nechal kolo kolem a metelil k autu. Obsadil malé zelené šlapací auto a chtěl se vydat na cestu. Mělo to ovšem jeden podstatný háček. Neuměl šlapat. Martínek zbystřil. Vrátil First Bike do místnosti s koly a sedl si také za volant. Když na šlapadle sedí Filka, tak on na něm bude sedět taky. Ani jeden nikam nedojeli. Nakonec jsme si půjčili šlapadla my a vzali jsme děti na klín.

Ve vozovém parku mají odrážedla First Bike, plastové motorky, kola 12 palců i s kolečky, kola 14 palců, větší kola, malé odrážedlo PUKY LRM, šlapací auta, koloběžky se dvěma kolečky, třemi kolečky a velké šlapací motokáry.

Dětské dopravní hřiště Na Výšinách, Praha 7, Bubeneč

Dětské dopravní hřiště Na Výšinách, Praha 7, Bubeneč

PRAKTICKÉ INFORMACE

 • Adresa: Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč
 • Otevřeno: Denně
  • 1.4. – 31.10. → 8:00 – 20:00
  • 1.11. – 31.3. → 9:00 – 17:00
 • Vstupné: Zdarma
 • Půjčovné kolo: 10 Kč na hodinu za kus
 • Půjčovné motokáry: 20 Kč na půl hodiny

Proč sem zajít?

Dopravní hřiště děti moc bavilo. Byla jsem nadšená za ně. Líbí se mi, že si mohou jezdit po silnicích, i když ještě neumí značky, jak chtějí. Dětí, které značky neznají, na hřišti během dopoledne přibývalo. Když se děti vyjezdily na hřišti, pokračovali jsme dále do Stromovky na naše dvě oblíbená hřiště. Více o nich si můžete přečíst v článku Kam s dětmi v Praze na skvělá hřiště a příjemnou procházku? Do Stromovky.

Dětské dopravní hřiště Na Výšinách, Praha 7, Bubeneč

Dětské dopravní hřiště Na Výšinách, Praha 7, Bubeneč

10 Hodnocení
Dopravní hřiště Praha 7 - Bubeneč

Krásné dopravní hřiště budou děti milovat. Jsem ráda, že jsme ho objevili. Vstupné se neplatí, za nízký poplatek si můžete půjčit kolo, odrážedlo, koloběžku nebo šlapací motokáry. V Praze je dopravních hřišť několik a každé je trošku jiné. I to se mi na nich moc líbí - rozmanitost.

KLADY
 • Perfektní zábava
 • Vstupné zdarma
 • Za vypůjčení kola či odrážedla zaplatíte velmi málo.
 • Jsou zde i toalety.
ZÁPORY
 • Tentokrát nemám výhrady. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

 Přeji vám pěknou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart