TIP NA VÝLET

Kam s dětmi po Čechách? Do ŠKODA Muzea

Do ŠKODA Muzea jsme se chystali už nějaký ten pátek. Děti zbožňují auta a když venku pršelo, plán byl jasný. Vydáme se na výlet do Mladé Boleslavi. V článku najdete užitečné informace o tom, co vás v muzeu čeká a jak dlouho návštěva zabere.

Obsah

ŠKODA Muzeum

Velmi zdařilé malé muzeum se nachází v Mladé Boleslavi. Expozice je jako dělaná pro milovníky nových i historických vozů. Máte-li rádi historii, vydržíte v muzeu velmi dlouho. My bychom zde zůstali klidně celý den, ale děti měly jiný názor. 🙂 Muzeum není příliš velké (jako například Technické muzeum).

Doprava a parkování

Do ŠKODA Muzea se dostanete pohodlně autem. Parkování pro návštěvníky je zřízeno zdarma před muzeem. Pokud by bylo parkoviště plné (nebo zavřené), můžete nechat vozidlo v OC Bondy (nezkoušeli jsme). Budova muzea a zákaznického centra Škoda se nachází nedaleko železniční stanice Mladá Boleslav město (cca 1 až 2 minuty pěšky). Autobusová stanice Mladá Boleslav je nedaleko OC Bondy, přibližně sedm minut chůze od Muzea.

ŠKODA Muzeum 

ŠKODA Muzeum

Pro koho je muzeum určeno

Muzeum se hodí zejména pro milovníky historie, automobilů a kol. Na své si přijdou i děti, které se mohou projíždět na malých odrážedlech. Nám se v muzeu moc líbilo, historických faktů se zde dozvíte opravdu hodně. Děti bohužel neměly trpělivost s námi procházet každou popisku, a tak jsme návštěvu zkrátili. Veškerý materiál, který zahrnuje historická fakta, je v českém, anglickém a německém jazyce.

ŠKODA Muzeum 

ŠKODA Muzeum

Základní informace

MUZEUM ŠKODA

 • Adresa: tř. Václava Klementa 294, 29301 Mladá Boleslav
 • Věk: 2 roky až 99 let
 • Otevřeno: Denně od 9:00 do 17:00; 31.12. otevřeno od 9:00 do 14:00; 24. až 26.12. a 1.1. ZAVŘENO
 • Vstup: Dospělí: 80 Kč, dítě od 6 do 15 let: 40 Kč, rodinné vstupné: 200 Kč
 • Plánovaná doba návštěvy: individuální (my jsme v muzeu strávili 2 hodiny, kdyby děti nechtěly domů, byli bychom zde dvojnásobek času)
 • Toalety: Ano
 • Parkování: Ano (přímo před muzeem)
 • Možnost zakoupit občerstvení: Ano – v místním bistru
 • Aktuální informace najdete na webu muzea.

Otevírací doba a vstupné

Muzeum je otevřeno denně od 9 do 17 hodin. Změny v otevírací době jsou o vánočních svátcích, a sice 31. prosince je otevřeno od 9 do 14 hodin, 24.–26. prosince a 1. ledna je muzeum zavřeno.

Základní vstupné pro dospělou osobu činí 80 Kč, prohlídka muzea s českým průvodcem vyjde na 120 Kč, děti od šesti let zaplatí 40 Kč, rodinná vstupenka stojí 200 Kč a roční vstupenka na osobu 300 Kč (150 Kč pro děti).

ŠKODA Muzeum 

ŠKODA Muzeum

Expozice a co se zde dá dělat

V muzeu si prohlédnete stálé expozice, mezi které patří výstava historický vozů Škoda i výstava jízdních kol. U vybraných vozidel vás zaujmou interaktivní tabule, které přibližují historii závodů a poskytují bližší představu o budování značky Laurin & Klement. Zaujal nás zajímavý graf o produkci aut, vývoji počtu zaměstnanců a také staré automobily ze třicátých let. Pokud budete mít čas, můžete v muzeu strávit několik hodin, pročíst všechny informace, kterých je zde opravdu dostatek, podívat se na filmy a také si zalistovat v encyklopediích. Čeká na vás virtuální realita, na kterou se stála trošku fronta.

ŠKODA Muzeum 

ŠKODA Muzeum

Děti si mohou v malinkém dětském koutku vybarvit několik obrázků a pohrát si s mašinkami. Koutek pro děti je velmi malinký, ale kreslení je zaujalo.

Občerstvení

V muzeu by se nemělo jíst a bohužel zde není vyhrazený prostor na to, abyste si snědli svou svačinu. Můžete si odpočinout v restauraci Václav, která se nachází v prostorách muzea. Restaurace je moderní, pěkná, čistá. Není zde dětský koutek.

Časová dotace

Kdybychom byli v muzeu bez dětí, strávili bychom zde čtyři až pět hodin. Muzeum je sice malé, ale informací na návštěvníky čeká více než dost. Je co se dozvědět a na co se dívat, protože kořeny značky ŠKODA, respektive Laurin&Klement, sahají až do 19. století. Pokud půjdete do muzea s dětmi, počítejte s návštěvou maximálně dvě hodiny, spíše trošku méně.

Závěrem

Dětem se výstava aut líbila, ale nevydržely zde tak dlouho, jak bychom si přáli. Bavilo je jezdit na odrážedlech, prohlížet si staré vozy i moderní modely automobilů. Muzeum je velmi pěkné, moderní, málo interaktivní ve smyslu zapojení návštěvníka do děje. Na druhé straně nabízí díky využití moderních technologií přehledně podané a čtivé informace ve třech jazycích. Návštěvu bych doporučila všem milovníkům aut a také historie, protože zde se dozvíte velmi zajímavé informace. Mně auta vůbec nezajímají a ani nebaví, ale toto muzeum se mi velmi líbilo, ráda se do něj vypravím znovu (a přečtu si v klidu 🙂 všechny informace).

9.5 Hodnocení
Muzeum Škoda Auto

Pěkné a uspořádané muzeum nabízí díky moderním technologiím přehledně zpracované informace o automobilech a historii Škodových závodů. Muzeum není vyloženě určeno pro děti, hezkým nápadem ale je zapojení odrážedel ve tvaru autíček, na kterých se mohou děti projet.

KLADY
 • Velmi hezky zpracované
 • Zajímavé informace
 • Krásné modely aut
 • Přehledné a uspořádané
 • Texty jsou ve třech jazycích
 • Prohlédnete si fotografie, filmy i knihy
ZÁPORY
 • Divák není příliš zapojen do děje

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hodně zábavy. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart