TIP NA VÝLET

Kam s dětmi po Čechách? Do ŠKODA Muzea

Do ŠKODA Muzea jsme se chystali už nějaký ten pátek. Děti zbožňují auta a když venku pršelo, plán byl jasný. Vydáme se na výlet do Mladé Boleslavi. V článku najdete užitečné informace o tom, co vás v muzeu čeká a jak dlouho návštěva zabere.

Obsah

ŠKODA Muzeum

Velmi zdařilé malé muzeum se nachází v Mladé Boleslavi. Expozice je jako dělaná pro milovníky nových i historických vozů. Máte-li rádi historii, vydržíte v muzeu velmi dlouho. My bychom zde zůstali klidně celý den, ale děti měly jiný názor. 🙂 Muzeum není příliš velké (jako například Technické muzeum).

nahoru ↑

Doprava a parkování

Do ŠKODA Muzea se dostanete pohodlně autem. Parkování pro návštěvníky je zřízeno zdarma před muzeem. Pokud by bylo parkoviště plné (nebo zavřené), můžete nechat vozidlo v OC Bondy (nezkoušeli jsme). Budova muzea a zákaznického centra Škoda se nachází nedaleko železniční stanice Mladá Boleslav město (cca 1 až 2 minuty pěšky). Autobusová stanice Mladá Boleslav je nedaleko OC Bondy, přibližně sedm minut chůze od Muzea.

ŠKODA Muzeum 

ŠKODA Muzeum

nahoru ↑

Pro koho je muzeum určeno

Muzeum se hodí zejména pro milovníky historie, automobilů a kol. Na své si přijdou i děti, které se mohou projíždět na malých odrážedlech. Nám se v muzeu moc líbilo, historických faktů se zde dozvíte opravdu hodně. Děti bohužel neměly trpělivost s námi procházet každou popisku, a tak jsme návštěvu zkrátili. Veškerý materiál, který zahrnuje historická fakta, je v českém, anglickém a německém jazyce.

ŠKODA Muzeum 

ŠKODA Muzeum

nahoru ↑

Základní informace

MUZEUM ŠKODA

 • Adresa: tř. Václava Klementa 294, 29301 Mladá Boleslav
 • Věk: 2 roky až 99 let
 • Otevřeno: Denně od 9:00 do 17:00; 31.12. otevřeno od 9:00 do 14:00; 24. až 26.12. a 1.1. ZAVŘENO
 • Vstup: Dospělí: 80 Kč, dítě od 6 do 15 let: 40 Kč, rodinné vstupné: 200 Kč
 • Plánovaná doba návštěvy: individuální (my jsme v muzeu strávili 2 hodiny, kdyby děti nechtěly domů, byli bychom zde dvojnásobek času)
 • Toalety: Ano
 • Parkování: Ano (přímo před muzeem)
 • Možnost zakoupit občerstvení: Ano – v místním bistru
 • Aktuální informace najdete na webu muzea.

nahoru ↑

Otevírací doba a vstupné

Muzeum je otevřeno denně od 9 do 17 hodin. Změny v otevírací době jsou o vánočních svátcích, a sice 31. prosince je otevřeno od 9 do 14 hodin, 24.–26. prosince a 1. ledna je muzeum zavřeno.

Základní vstupné pro dospělou osobu činí 80 Kč, prohlídka muzea s českým průvodcem vyjde na 120 Kč, děti od šesti let zaplatí 40 Kč, rodinná vstupenka stojí 200 Kč a roční vstupenka na osobu 300 Kč (150 Kč pro děti).

ŠKODA Muzeum 

ŠKODA Muzeum

nahoru ↑

Expozice a co se zde dá dělat

V muzeu si prohlédnete stálé expozice, mezi které patří výstava historický vozů Škoda i výstava jízdních kol. U vybraných vozidel vás zaujmou interaktivní tabule, které přibližují historii závodů a poskytují bližší představu o budování značky Laurin & Klement. Zaujal nás zajímavý graf o produkci aut, vývoji počtu zaměstnanců a také staré automobily ze třicátých let. Pokud budete mít čas, můžete v muzeu strávit několik hodin, pročíst všechny informace, kterých je zde opravdu dostatek, podívat se na filmy a také si zalistovat v encyklopediích. Čeká na vás virtuální realita, na kterou se stála trošku fronta.

ŠKODA Muzeum 

ŠKODA Muzeum

Děti si mohou v malinkém dětském koutku vybarvit několik obrázků a pohrát si s mašinkami. Koutek pro děti je velmi malinký, ale kreslení je zaujalo.

nahoru ↑

Občerstvení

V muzeu by se nemělo jíst a bohužel zde není vyhrazený prostor na to, abyste si snědli svou svačinu. Můžete si odpočinout v restauraci Václav, která se nachází v prostorách muzea. Restaurace je moderní, pěkná, čistá. Není zde dětský koutek.

nahoru ↑

Časová dotace

Kdybychom byli v muzeu bez dětí, strávili bychom zde čtyři až pět hodin. Muzeum je sice malé, ale informací na návštěvníky čeká více než dost. Je co se dozvědět a na co se dívat, protože kořeny značky ŠKODA, respektive Laurin&Klement, sahají až do 19. století. Pokud půjdete do muzea s dětmi, počítejte s návštěvou maximálně dvě hodiny, spíše trošku méně.

nahoru ↑

Závěrem

Dětem se výstava aut líbila, ale nevydržely zde tak dlouho, jak bychom si přáli. Bavilo je jezdit na odrážedlech, prohlížet si staré vozy i moderní modely automobilů. Muzeum je velmi pěkné, moderní, málo interaktivní ve smyslu zapojení návštěvníka do děje. Na druhé straně nabízí díky využití moderních technologií přehledně podané a čtivé informace ve třech jazycích. Návštěvu bych doporučila všem milovníkům aut a také historie, protože zde se dozvíte velmi zajímavé informace. Mně auta vůbec nezajímají a ani nebaví, ale toto muzeum se mi velmi líbilo, ráda se do něj vypravím znovu (a přečtu si v klidu 🙂 všechny informace).

9.5 Hodnocení
Muzeum Škoda Auto

Pěkné a uspořádané muzeum nabízí díky moderním technologiím přehledně zpracované informace o automobilech a historii Škodových závodů. Muzeum není vyloženě určeno pro děti, hezkým nápadem ale je zapojení odrážedel ve tvaru autíček, na kterých se mohou děti projet.

KLADY
 • Velmi hezky zpracované
 • Zajímavé informace
 • Krásné modely aut
 • Přehledné a uspořádané
 • Texty jsou ve třech jazycích
 • Prohlédnete si fotografie, filmy i knihy
ZÁPORY
 • Divák není příliš zapojen do děje

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hodně zábavy. 🙂

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart