TIP NA VÝLET

Kam na výlet s malými dětmi? Rekreačně naučný areál Křivoklát

Kam s dětmi po Čechách? Zavítali jsme do Rekreačně naučného areálu Křivoklát. Nebyli jsme připraveni na takové množství zábavných hřišť, a při naší první návštěvě jsme si nevyhradili dostatečné množství času na to, abychom zde strávili několik hodin. Při druhém výletu jsme již byli chytřejší. V článku na vás čeká tip na výlet s malými dětmi.
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Rekreačně naučný areál Křivoklát

Les u Křivoklátu nabízí velké množství vyžití pro malé i starší děti. Najdete zde několik hřišť, zajímavých her a informačních tabulí (naše děti je zatím z důvodu nízkého věku nevyužily), hezké lesní cesty pro příjemné procházky.
Kam na výlet s malými dětmi? Rekreačně naučný areál Křivoklát

Rekreačně naučný areál Křivoklát – informační cedule

Doprava a ceník

Vstup do lesa a veškerá lesní hřiště jsou zdarma. U vstupu do areálu je menší parkoviště, které se neplatí, a můžete zde zanechat své auto. Problém může nastat, když je venku velmi hezké počasí a vy vyrazíte z domu příliš pozdě. To je poté parkoviště zcela plné. My jsme měli poměrně štěstí, poprvé jsme našli volné místo, podruhé jsme vyrazili v devět hodin ráno a na parkovišti byla pouze čtyři auta.

Hřiště pro děti

Navštívili jsme všechna dětská hřiště, která areál nabízí. Na fotografiích uvidíte, jak hřiště vypadají.

Hřiště č. 1 – nedaleko parkoviště

Téměř u vstupu se nachází první hřiště zaměřené na „houpací aktivity“. Najdete zde houpací provaz, kruh, klasickou houpačku a pevnou houpací síť. Také je zde kolotoč, který se hodí spíše pro starší děti. V zastrčeném koutě si mohou děti sníst svačinu na lavičce, nedaleko dřevěné zvířecí rodinky. My jsme se usadili na sedících dřevěných houbičkách, které děti přímo fascinovaly.

Hřiště č. 2 – vzhůru z kopce

Po prudkém sešupu dolů na vás čeká pěkné hřiště zaměřené na klouzání. Zde jsme strávili celou věčnost. 🙂 Děti se klouzaly, klouzaly, klouzaly a nechtěly s tím přestat. Jsou tu dvě klouzačky, prolézačky, po kterých se malí neposedové dostanou na velkou dřevěnou věž. U hřiště jsou také lavičky a odpadkový koš.

Hřiště č. 3 – zastrčená klouzačka

Po poměrně dlouhé době jsme vyrazili po rovné cestě (čelem k boudě vpravo) dále hlouběji do lesa. U dřevěné veverky jsme pokračovali dále až se cesta mírně stočila za zatáčkou dolů a dovedla nás k obří klouzačce. Scénář se opakoval. Děti se klouzaly, klouzaly, klouzaly a nechtěly s tím přestat.
Kam na výlet s malými dětmi? Rekreačně naučný areál Křivoklát

Kam na výlet s malými dětmi? Rekreačně naučný areál Křivoklát

Velká klouzačka se nehodí pro děti do dvou let a možná, že ani pro dvouleté děti není zcela ideální. Filka se na ni ve dvou a tři čtvrtě letech sklouzl, protože když se klouže Martínek, tak on musel také.

Hřiště č. 4 – zvuky

Nakonec jsme se po mírném stoupání do kopce vydali na poslední hřiště, zvukové. Nejmenší hřiště nabízí vyžití pro malé hudebníky, kteří mohou mlátit dřevěným klacky do atrakcí. Ty vydávají různé zvuky.
Kam na výlet s malými dětmi? Rekreačně naučný areál Křivoklát

Kam na výlet s malými dětmi? Rekreačně naučný areál Křivoklát

Kočárek: Ano nebo ne?

Cestu, kterou jsme ušli my, lze jít pohodlně s kočárkem. Překonáte mírné převýšení, nicméně cesta je dostatečně široká, rovná a více méně pro kočárek pohodlná. Pokud byste se chtěli vydat na delší výlet, obyčejný kočárek bych nedoporučila. Jeli jsme s naším starým Britax B-Motion 4, který cestu zvládl dobře. Pravděpodobně proto, že to je nesmrtelný a nezničitelný kočárek. Na druhou stranu bych se s ním do velkého kopce vláčet nechtěla. Vhodné jsou cyklovozíky nebo kočárky na běhání. Budete-li chtít vyrazit na okružní procházku, jistě využijete nosítko, se kterým se pohodlně dostanete všude.

Časová náročnost

V rekreačně naučném areálu můžete strávit klidně celé dopoledne. Záleží na tom, jak to bude děti bavit. Naše děti by byly v areálu snad celý den a nejraději by chodily mezi hřišti a střídaly aktivity do setmění. 🙂 Hodina může být velmi málo. U nás se osvědčil tříhodinový výlet zaměřený na klouzání, houpání, svačení a dloubání klackem do země.

Kdy na Křivoklát vyrazit?

Ideálním časem je ráno, kdy najdete na parkovišti volné místo. Během dopoledne přijíždí další návštěvníci a po poledni byste mohli mít potíže s parkováním. V létě může být v lese více rušno, než když je ošklivé počasí, ale jestli o letních prázdninách nemáte žádný speciální program, budete tento rekreačně naučný areál milovat. My se sem rádi vracíme a jistě ještě stokrát budeme. 🙂

Závěrem

Jestli bych areál doporučila? Určitě ano. Nápad vybudovat různá dětská hřiště v docházkové vzdálenosti, ne hned u sebe, ale zase ne daleko, je perfektní. Děti tuto vzdálenost ujdou (i když za dobu tuze dlouhou, protože je po cestě rozptylují šišky, klacky, listy a hroudy hlíny). Pro rodiče je tento výlet také odpočinkový, protože děti si zde hrají, unaví se a ke všeobecné spokojenosti je zkrátka tento areál skvělým místem, kde strávit dopoledne nebo dobu po poledni.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkný výlet. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart