Jarní únava: Co na ni skutečně zabírá?

Máte příznaky jarní únavy? Do článku jsem připravila, jak nejlépe překonat jarní únavu a také tip, co na ni nejvíce zabírá.

Obsah

Jarní únava příčiny

Příčiny jarní únavy jsou velmi specifické. Po dlouhém zimním období, kdy svítí nedostatek slunečních paprsků, méně pohybu venku, možné prodělané nemoci, zvýšené riziko infekcí. Svoji roli hraje také sníh, mráz a obecně zima a chlad, který negativně působí na klouby a imunitní systém. O Vánocích se lidé často přejídají, nejí dostatek ovoce a zeleniny. Tělo se po zimě cítí vyčerpané.

Jak překonat jarní únavu

Organizmu je nutné dodat energii. Jarní únavu můžete překonat pestrou stravou. Strava by měla obsahovat dostatek vitamínů – vitamín skupiny B. Jezte dostatek luštěnin, masa, sýra i celozrnného pečiva. Míru únavy pomůže snížit hořčík, železo a kyselina askorbová. Pijte dostatek vody, neslazeného čaje. Do jídelníčku zařaďte zeleninové smoothie, zelené klíčky. Choďte na procházky a hýbejte se. K celkové regeneraci organismu prospívá okysličení mozku a krve. Důležitý je dostatek vitamínu D, který tělo čerpá ze slunečních paprsků. Je třeba posílit imunitní systém doplňováním vitamínů díky multivitaminovým přípravkům nebo nápoji Lavita. Doplňujte vitamín C, E, selen, zinek a další antioxidanty.

Jarní detoxikace

V těle se nahromadily toxiny. Když se dostanou z těla ven, nabere tělo energii, pročistí se střeva. Při jarní detoxikaci jezte odlehčenou stravu, zeleninové saláty nebo ovocné šťávy. Do stravy můžete zařadit také vlákninu nebo ostropestřec mariánský.

Jak posílit imunitu?

Jak překonat jarní únavu? Děti od tří let věku a dospělí mohou užívat nápoj LaVita, zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů. Nápoj vypadá jako šťáva. Je ve skleněné láhvi a na jednu denní dávku pro dospělého stačí jedna polévková lžíce. Pro děti od 6 let pouze půlka polévkové lžíce a pro děti od 3 let jen čtvrt lžíce. Ze zeleninové šťávy připravíte nápoj, který chutná jako multivitamin. Jedna láhev vystačí na 50 dávek pro dospělého, pro děti je to ještě víc. Nápoj je vhodný pro celou rodinu. Není doslazovaný, obsahuje všechny potřebné vitamíny, dobře se vstřebává, pro děti je na polykání lepší než tablety. Vypijí „džus“ a je to. 🙂 Celou recenzi si můžete přečíst zde: Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů. Do článku jsem podrobněji napsala, jaké vitamíny a minerály nápoj obsahuje (desítky látek). Šťávu zakoupíte pouze v certifikovaném e-shopu lavita-czech.cz (doporučuji – mně moc chutná a také mi pomohla od únavy).

LaVita na LAVITA-CZECH.CZ

Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz, Pexels.com

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart