Jarní tvoření: Veselé sluníčko – 2 tipy pro malé děti

S dětmi ve věku 2 a 5 let jsme vyráběli jarní sluníčka. Tvoření je přizpůsobeno věku dětí. Malé děti mohou lepit snadné sluníčko, starší děti květinové sluníčko. Do článku jsem připravila tip, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
21 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Snadné sluníčko mohou tvořit už dvouleté děti. Lepení je snadné a pro malé děti velmi zábavné. Děti od čtyř let věku mohou tvořit jarní květinové sluníčko. Předškoláci a školáci mohou stříhat barevný papír zcela sami.

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Nůžky
  • Lepidlo

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem připravila kolečka jako sluníčko, proužky jako paprsky, oči a pusu. Na květinkové sluníčko jsem připravila místo žlutých paprsků zelené proužky jako stonky, tulipány a kytičky.

Jarní tvoření: Veselé sluníčko - 2 tipy pro malé děti
Jarní tvoření: Veselé sluníčko – 2 tipy pro malé děti

Děti se pustily do lepení. Dvouletý lepil úplně sám paprsky na sluníčko, které po nalepení všech paprsků přilepil na modrý papír. Na sluníčko nalepil oči a pusu. U květinového sluníčka děti slepily nejprve kytičky, které nalepily na slunce. Poté přilepily slunce na modrý papír, přilepily oči a pusu.

Jarní tvoření: Veselé sluníčko - 2 tipy pro malé děti
Jarní tvoření: Veselé sluníčko – 2 tipy pro malé děti

Závěrem

Snadné jarní lepení se dětem moc líbilo. Starší školáci mohou místo lepení květinové sluníčko namalovat na čtvrtku pastelkami nebo fixami.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart