Jarní obraz nakreslený temperou, štětcem a ruličkou od toaletního papíru

Ať se snažíme, jak chceme, Filka ve třech letech moc neumí pracovat se štětcem a barvami. Přemýšlela jsem, jak bychom mohli vytvořit jarní obrázek, na kterém by si procvičil tahy štětcem a zároveň by namaloval pěkné kytičky. Pomocnou ruku nám dala rulička od toaletního papíru.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Malování se hodí pro děti, které trénují práci se štětcem a zároveň umí vybarvovat pastelkami, a je vhodné přibližně od tří let. Filka ve třech letech uměl vytvořit obrázek sám. Musela jsem mu ale vysvětlovat, co a jak má udělat. Martínek v pěti letech zvládl udělat obrázek úplně sám, bez většího vysvětlování.

Co budete potřebovat

  • Ruličku od toaletního papíru
  • Čtvrtku
  • Tempery (nebo akrylové barvy)
  • Štětec
  • Vatovou tyčinku
Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

 

Jak na to

Připravila jsem tři ruličky od toaletního papíru. Z jedné jsem vytvořila oválek, který nám posloužil jako lísteček, druhou jsem nechala kulatou a ze třetí jsem udělala trojcípou hvězdu. Na mističku jsem nanesla modrou barvu, na kytičky, a zelenou barvu, na lístečky. Filka namočil ruličku od toaletního papíru do modré barvy a na čtvrtku natiskal modrá kolečka. Poté namočil do zelené barvy vatovou tyčinku a od koleček vedl čáry dolů jako stonky. Poté štětcem vybarvil kolečka.

Jarní obraz nakreslený temperou, štětcem a ruličkou od toaletního papíru

Jarní obraz nakreslený temperou, štětcem a ruličkou od toaletního papíru

Aby vytvořil lístečky, namočil ruličku ve tvaru oválu do zelené barvy a natiskal u stonků lístečky, které později vybarvil zelenou barvou. Vatovou tyčinku do žluté barvy a udělal středy kytiček. Martínek pracoval celou dobu s červenou barvou a s ruličkou ve tvaru trojcípé hvězdy. K obrázku ještě podle své fantazie nakreslil sluníčko a mráčky. Filka se držel vybarvovací šablony, kterou sám z ruliček vytvořil.

Jarní obraz nakreslený temperou, štětcem a ruličkou od toaletního papíru

Jarní obraz nakreslený temperou, štětcem a ruličkou od toaletního papíru

Závěrem

Vybarvovací šablona z ruliček od toaletního papíru se osvědčila. Filka díky ní zvládl vytvořit krásný obrázek. S výsledkem byl velmi spokojený. Tvoření je určeno zejména pro menší děti, které si na práci se štětcem teprve zvykají a které při malování potřebují malé vodítko.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart