Jarní louka: Tip na tvoření pro děti temperou a korkem

Tímto malováním jsme procvičovali míchání různých odstínů zelené. Práce se štětcem byla snadná a dětem šla dobře. V článku najdete tip, jak vytvořit hezký obrázek jarní louky.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Malování a tiskání zvládnou i tříleté děti. Filka mě ve třech letech velmi překvapil tím, jak hezky sám maloval stébla trávy a stonky kytiček. Martínek v pěti letech moc pěkně sám namaloval celý obrázek.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír (pokud nebudete tvořit sami pozadí)
  • Tempery
  • Vodovky (na vybarvení pozadí)
  • Čtvrtku (jako pozadí)
  • Korek
  • Štětec
  • Vatovou tyčinku
Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

Jak na to

Čtvrtku děti vybarvily modrou barvou. Pokud nebudete chtít vybarvovat čtvrtku, můžete použít barevný modrý papír. Když barva zaschla, připravili jsme si zelené tempery. Děti kreslily středně zelenou barvou svislé čáry jako stonky a trávu. Když byla plocha pokryta, smíchali jsme k zelené barvě žlutou a světle zelenou nakreslily světlé stonky. Nakonec přimalovaly tmavě zelenou tmavé stonky.

Jarní louka: Tip na tvoření pro děti temperou a korkem
Jarní louka: Tip na tvoření pro děti temperou a korkem

Když zelená barva uschla, přichystali jsme si korek od šampusu a také barevnou temperu – červenou, bílou, oranžovou, fialovou a modrou. Děti tiskaly korkem barevná kolečka jako květy. Na závěr namočily vatovou tyčinku do žluté barvy a vytvořily žluté středy.

Závěrem

Snadná malba přinesla krásný výsledek. Děti si procvičily práci se štětcem a také si vyzkoušely vnímání různých odstínů zelené. Filka ve třech letech kreslil krásně a moc mě překvapilo, jak se od posledního malování zlepšil. Obrázek nám zdobí nástěnku.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart