DIY Jarní dekorace na okna (od 2,5 let)

Vyrobili jsme s dětmi velmi jednoduché dekorace na okna. Lepení zvládl i Filka ve dvou a půl letech a moc ho to bavilo. Nalepil motýlky, kytičky a tulipány. V článku najdete tip na barevné jarní dekorace.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme jarní dekorace na okna – motýlky (bělásky a žluťásky), kytičky se žlutými středy a pestrobarevné tulipány. Dekorace jsem nalepila na okno. Děti byly nadšené.

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou, dvou a půl let. Filka ve dvou letech vyrobil motýlka i kytičky. Dekorace do okna byla trošku opatlaná od lepidla, ale na okně to není vůbec vidět. 🙂 Tříleté a starší děti zvládnou udělat velmi zdařilé dekorace.

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Bílý kancelářský papír
  • Izolepu (nemusí být – používám ji k nalepení dekorací na okna)
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem připravila části dekorací z barevného a bílého papíru. Nastříhala jsem je den předem. Vytvořila jsem ze žlutého a bílého papíru motýlky, z černého a šedého papíru tělíčko motýlka a tečky, které děti lepily na křidélka. Z růžového a červeného papíru jsem vystřihla kytičku, ze žlutého jsem připravila středy květin. Z bílého jsem vystřihla květ tulipánu. Z barevného papíru jsem nastříhala čtverečky, které děti nalepily na tulipán. Nakonec jsem ze zeleného papíru přichystala stonky. A šlo se lepit. Děti vytvořily motýlka – nalepily ke křidélkům tělíčko a tečky.

Poté na kytičky nalepily středy. Nakonec ozdobily bílý květ tulipánu barevnými čtverečky. Přečnívající části jsem zastřihla. Když lepidlo zaschlo, umístili jsme dekoraci na okno.

Závěrem

Dekorace si můžete přizpůsobit podle svého. My jsme šli snazší cestou, aby děti tvoření co nejvíce bavilo a užily si ho, což se podařilo. Dekorace jim dělají velkou radost a chodí se na ně koukat.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart