DIY Jarní dekorace na okna (od 2,5 let)

Vyrobili jsme s dětmi velmi jednoduché dekorace na okna. Lepení zvládl i Filka ve dvou a půl letech a moc ho to bavilo. Nalepil motýlky, kytičky a tulipány. V článku najdete tip na barevné jarní dekorace.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme jarní dekorace na okna – motýlky (bělásky a žluťásky), kytičky se žlutými středy a pestrobarevné tulipány. Dekorace jsem nalepila na okno. Děti byly nadšené.

DIY Jarní dekorace na okna

DIY Jarní dekorace na okna

nahoru ↑

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou, dvou a půl let. Filka ve dvou letech vyrobil motýlka i kytičky. Dekorace do okna byla trošku opatlaná od lepidla, ale na okně to není vůbec vidět. 🙂 Tříleté a starší děti zvládnou udělat velmi zdařilé dekorace.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Bílý kancelářský papír
  • Izolepu (nemusí být – používám ji k nalepení dekorací na okna)
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

nahoru ↑

Jak na to

Nejprve jsem připravila části dekorací z barevného a bílého papíru. Nastříhala jsem je den předem. Vytvořila jsem ze žlutého a bílého papíru motýlky, z černého a šedého papíru tělíčko motýlka a tečky, které děti lepily na křidélka. Z růžového a červeného papíru jsem vystřihla kytičku, ze žlutého jsem připravila středy květin. Z bílého jsem vystřihla květ tulipánu. Z barevného papíru jsem nastříhala čtverečky, které děti nalepily na tulipán. Nakonec jsem ze zeleného papíru přichystala stonky. A šlo se lepit. Děti vytvořily motýlka – nalepily ke křidélkům tělíčko a tečky.

Poté na kytičky nalepily středy. Nakonec ozdobily bílý květ tulipánu barevnými čtverečky. Přečnívající části jsem zastřihla. Když lepidlo zaschlo, umístili jsme dekoraci na okno.

nahoru ↑

Závěrem

Dekorace si můžete přizpůsobit podle svého. My jsme šli snazší cestou, aby děti tvoření co nejvíce bavilo a užily si ho, což se podařilo. Dekorace jim dělají velkou radost a chodí se na ně koukat.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart