TVOŘENÍ 3+TVOŘENÍ 4+TVOŘENÍ 5+VYRÁBÍME

DIY Jarní dekorace na okna (od 2,5 let)

Vyrobili jsme s dětmi velmi jednoduché dekorace na okna. Lepení zvládl i Filka ve dvou a půl letech a moc ho to bavilo. Nalepil motýlky, kytičky a tulipány. V článku najdete tip na barevné jarní dekorace.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme jarní dekorace na okna – motýlky (bělásky a žluťásky), kytičky se žlutými středy a pestrobarevné tulipány. Dekorace jsem nalepila na okno. Děti byly nadšené.

DIY Jarní dekorace na okna

DIY Jarní dekorace na okna

nahoru ↑

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou, dvou a půl let. Filka ve dvou letech vyrobil motýlka i kytičky. Dekorace do okna byla trošku opatlaná od lepidla, ale na okně to není vůbec vidět. 🙂 Tříleté a starší děti zvládnou udělat velmi zdařilé dekorace.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Bílý kancelářský papír
  • Izolepu (nemusí být – používám ji k nalepení dekorací na okna)
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU ZA 35 KČ

nahoru ↑

Jak na to

Nejprve jsem připravila části dekorací z barevného a bílého papíru. Nastříhala jsem je den předem. Vytvořila jsem ze žlutého a bílého papíru motýlky, z černého a šedého papíru tělíčko motýlka a tečky, které děti lepily na křidélka. Z růžového a červeného papíru jsem vystřihla kytičku, ze žlutého jsem připravila středy květin. Z bílého jsem vystřihla květ tulipánu. Z barevného papíru jsem nastříhala čtverečky, které děti nalepily na tulipán. Nakonec jsem ze zeleného papíru přichystala stonky. A šlo se lepit.

Děti vytvořily motýlka – nalepily ke křidélkům tělíčko a tečky.

Poté na kytičky nalepily středy.

Nakonec ozdobily bílý květ tulipánu barevnými čtverečky. Přečnívající části jsem zastřihla.

Když lepidlo zaschlo, umístili jsme dekoraci na okno.

DIY Jarní dekorace na okna

DIY Jarní dekorace na okna

nahoru ↑

Závěrem

Dekorace si můžete přizpůsobit podle svého. My jsme šli snazší cestou, aby děti tvoření co nejvíce bavilo a užily si ho, což se podařilo. Dekorace jim dělají velkou radost a chodí se na ně koukat.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo