DOPORUČUJI

Jakou koupit skládací pyramidu? Magnetická dřevěná pyramida káča Woody

Skládací pyramidu jsem vybírala poměrně dlouho a pečlivě. Věděla jsem, že chci dřevěnou hračku, žádný plast. Také jsem chtěla pyramidu, která přinese ještě něco navíc. Nakonec jsem vybrala dřevěnou magnetickou káču značky Woody. V článku se dozvíte, co se dá s káčou dělat a jaké druhy skládacích pyramid seženete.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tisíc a jedna pyramida

Skládacích pyramid je hodně. Martínek o ni začal projevovat zájem až v roce a půl, když ji viděl u jiných dětí. Nejprve jsem ji nechtěla kupovat, protože máme doma nadmíru hraček. Potom jsem se začala pídit po pyramidě, která toho umí víc, než jen složit kroužky na sebe. Sehnat něco takového, aniž byste věděli, co vlastně hledáte, byl poměrně oříšek. Nejčastěji v obchodech narazíte na plastové kroužky, ale zpátky k tématu. Jaké jsou možnosti:
  • Plastová skládací pyramida – hračku koupíte za 100 Kč až 150 Kč. Lze ji umýt, snadno se udržuje, je lehká a když se s ní děti praští (kdo má dvě a více dětí, pochopí, proč to zmiňuji 🙂 ), tak je to až tolik nebolí.
  • Dřevěná skládací pyramida – pyramidu koupíte v barevném nebo přírodním provedení. Dřevěné hračky vydrží a jediným úskalím může být olupující se lak (případně jej dítě může okusovat). Skládací věž je mírně dražší než plastová, ale podle mě je o dost hezčí.  Skládacích pyramid ze dřeva objevíte po menším průzkumu tolik, že nebudete vědět, kterou vybrat a faktorem pro výběr může být pořizovací cena, vzhled (obyčejná, ve tvaru holčičky, věže), barva, výška, počet kroužků. Cenově se pyramida pohybuje od 150 Kč (malá, jednoduchá) až do 800 Kč (například velká dřevěná skládací pyramida Grimm’s). Při nákupu dřevěné pyramidy se podívejte také na tyč uprostřed, na kterou se kroužky navlékají. Když je moc tenká, nevěstí to nic dobrého, máte-li živější děti.
  • Magnetická skládací pyramida (káča) – magnetická pyramida vypadá stejně jako klasická barevná dřevěná pyramida. Jediný rozdíl je v tom, že dílky magnetické pyramidy se dají rozložit na poloviny, které musí dítě složit. Doporučený věk na skládání jsou dva roky. Viděla jsem zatím jenom jednu značku, Woody.

Magnetická pyramida Woody (káča). Pohled shora.

  • Plyšová skládací pyramida – Tyto pyramidy jsou vhodné pro děti od narození a plní funkci vylepšeného plyšáka. Když je dítě šikovnější, navléká kroužky na plyšovou tyč. Hračku lze často vyprat v pračce. Zkoušela jsem s Martínkem plyšové kruhy Lamaze, které se mi moc líbily, ale stejně jsem nakonec zvolila dřevěnou klasiku. Jednotlivé kroužky mají doprovodné funkce – chrastí, cinkají, šustí. Plyšovou skládací pyramidu pořídíte okolo 400 Kč až 500 Kč.

Recenze: Magnetická dřevěná káča Woody

Hned v úvodu musím zmínit, že jsem nadšená. Pořizovací cena se pohybuje od 250 Kč do 400 Kč v závislosti na tom, v jakém obchodu budete pyramidu kupovat. Velikost je pouze jedna a hračky se od sebe mohou lišit pouze v barevném provedení. K navlékání má dítě k dispozici šest kroužků.

Magnetická pyramida Woody (káča). Pohled z boku.

Pro koho je hračka určena

Navlékací věž se hodí pro děti od dvou let a více. Kroužky se dají rozdělit na dvě části, které dítě spojí do sebe a navlékne na tyč. Možná, že některé batole ji využije ještě dříve, když nebude rozebírat kroužky na poloviny a skládat je do sebe. Poloviny kroužků skýtají řadu možností, jak je složit. Lze z nich udělat kruhy, které se vrství do pyramidy. Dále je možné z kroužků udělat hada podle velikosti, dle barev nebo zkrátka podle fantazie dítěte.

Magnetická pyramida Woody (káča). Koláž ukazuje detailní pohled na hračku.

Vlastnosti, poměr ceny a kvality

Magnety jsou pevné a dílky drží dobře u sebe, zároveň si dítě neskřípne prsty. Hračka působí kvalitně, lak na kroužcích se neolupuje. Jediné, co se olupuje, je lak z tyče a také se odřela červená barva u tyče. Jenom trošku. Kroužky zůstávají jako nové i přes kousání a soustavné ničení. To mě na hračce překvapilo. Od stejné značky máme doma Woody Věž z pěti kostek (mašinka) a zde mě kvalita neoslovila. Tato pyramida představuje výborný poměr ceny a kvality. Líbí se mi na ní, že přináší i něco navíc, ne pouze navlékací kroužky. Příznivce hraček Grimm’s by řekl, že s jejich produkty se nedá srovnat, což by měl jistě pravdu. Na druhé straně za 300 Kč je to krásná hračka, která dítěti rozvíjí jemnou motoriku, učí ho představivosti a i poznávat barvy. Když složí dítě věž správně, může ji roztočit jako káču. Za mě palec nahoru.

Magnetická pyramida Woody (káča). Jak lze složit půlkruhy? Třeba takhle. 🙂

Hračku bych doporučila všem, kteří chtějí pro děti klasické dřevěné produkty, a zároveň hledají něco navíc. Hračku koupíte v obchodě Feedo.cz za 260 Kč (momentálně je vyprodaná), a také na Mall.cz, kde bývá často v akci za 280 Kč.  Tipy na dárky pro malé děti jsem sepsala do článku 12 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 1 do 2 let.

Magnetická pyramida na MALL.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Woody magnetická skládací pyramida (káča)

Woody magnetická káča je představuje krásnou a kreativní hračku pro dvouleté dítě. Lak se neolupuje, magnety u sebe drží dobře a poměr ceny a kvality je perfektní.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
KLADY
  • Perfektní poměr ceny a kvality
  • Zabaví i roční dítě (magnety se mohou občas při skládání rozdělit, ale našemu Filkovi to nevadí - chce je složit)
  • Vhodné i pro starší děti díky skládacím dílkům
  • Lak se neodlupuje
ZÁPORY
  • Tyč děti okusují (to není přímo nevýhoda produktu) a lak z tyče je trošku okousaný.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart