Jak zhubnout po porodu? Jak jsem hubla 3×20 kilo

Tři děti. Tři těhotenství a 3x přes 20 kilo nahoře. Znáte to? Jestli hledáte tipy na to, jak zhubnout po porodu možná, že vám tento článek pomůže. Napsala jsem do něj to, co pomohlo mně. TIP: Podívejte se na článek: TEST Jak jsem zkoušela keto diety: Velké srovnání keto diet 2024.

Obsah

Jak zhubnout 20 kg po porodu

Hubnutí po porodu může být pro někoho snadné, pro jiného velmi těžké. Mně se po prvním porodu hublo poměrně dobře a asi za sedm měsíců jsem byla zpět na své váze. Zhubla jsem 20 kilogramů tím, že jsem chodila pravidelně na dlouhé procházky s kočárkem a klasickou péčí o dítě. Po druhém těhotenství už to bylo s hubnutím výrazně horší. Byla jsem unavená, na procházky jsem chodit nemohla, protože se dvěma dětmi věkem do 1,5 roku to nešlo. Než jsem zhubla 20 kilogramů, tak mi to trvalo rok a půl. Po třetím těhotenství to bylo nejhorší. Vyzkoušela jsem úpravu jídelníčku, pohyb, méně cukru, méně mouky. Vyzkoušela jsem všechno, ale nic jsem nezhubla. Vůbec nic. Váha se ani nehla. Jaký je správný jídelníček na hubnutí po porodu? Zdravá strava, dostatek vlákniny a vitamínů. Podrobnější informace jsem připravila do článku: Jak zhubnout do plavek? Tipy, které zaručeně fungují.

9 osvědčených tipů, které mi v hubnutí pomohly

Nakonec jsem po třetím těhotenství zhubla 20 kilogramů za necelé dva roky. Podařilo se mi to a jsem za to moc ráda. Už se jen těším na to, až začnu pravidelně cvičit. Což je se třemi malými dětmi z časových důvodů velmi těžké. A co mi nakonec pomohlo?

  1. Pravidelný pohyb – nemusí to být jen cvičení, ale také chůze (na nákup, na poštu, na hřiště a podobně).
  2. Nepiji alkohol.
  3. Nejím nikdy po sedmé hodině večer. To bylo ze začátku velmi těžké, protože jsem se vždy “nacpala” na noc. Ale vyplatilo se to. Za 5 měsíců jsem zhubla 5 kilogramů vlastně jen tím, že jím v jinou dobu.
  4. Omezila jsem sladké. Snažím se přemýšlet nad tím, kolik jím sladkého. Ze začátku si můžete klidně psát na papír, kolik jste toho snědli.
  5. Snažím se nikdy nejíst před 10 hodinou dopoledne. 🙂 Vlastně to ani nestíhám.
  6. Jím ovoce, zeleninu, pečivo, sýr – v rozumné míře. Dám si vždy poloviční porci, než bych si přála a vždy mi to vlastně stačí.
  7. Nechutná mi maso, a tak to jím jen výjimečně. Vlastně jen na Vánoce.
  8. Když mám na něco chuť, tak si to dám. Vždy to musí být před 7 hodinou večer.
  9. Výsledky nechci hned, ale umím na ně počkat. Za týden nebo dva moc nezhubnete. Mějte trpělivost. Hubnutí je bohužel na dlouho. Když budete hubnout pomalu, nebudete mít problém si váhu udržet.

Ketonová dieta aneb když všechno selže

Jestli vážíte opravdu hodně a nic vám na hubnutí nepomáhá, jíte nepravidelně “co dům dal”, můžete vyzkoušet keto dietu. Já jsem chutnala různé druhy ketodiet a nejvíce se mi chuťově zamlouvala keto dieta od Chiasshake. Dietní program od Chiashake, který nabízí poměrně dobré pokrmy. Nejčastěji to jsou proteinové koktejly, tyčinky, pudinky a polévky. Jejich jídla mi ze všech dietních programů chutnala nejvíce.

DIETNÍ BALÍČKY na CHIASHAKE.CZ

Nejchutnější ketodieta: Ketodiet: Keto dieta na 2 týdny – BASIC 1. krok recenze

Tento balíček je vhodný pro úplné začátečníky s ketonovou dietou. Používá se jako první krok při keto dietě, obsahuje 70 pokrmů (5 porcí na den) na dva týdny. Poté, až sníte tento balíček, následuje druhý krok – druhý balíček. Balíčky na 2 týdny jsou určeny pro nízkou nadváhu. Pro osoby s větší nadváhou jsou vhodné balíčky na 4 týdny. Velký výběr balíčků najdete na Ketodiet.cz.

Balíček mě příjemně překvapil. Ochutnala jsem poměrně dosti ketónových diet, a zajímalo mě, jak budou jednotlivé pokrmy Ketodiet chutnat. Z jednotlivých pokrmů, které byly v balíčku připraveny, mi chutnaly všechny. Je třeba pamatovat na to, že keto dieta má svou specifickou chuť, na kterou je nutné si zvyknout. Jednotlivé značky keto diet se mezi sebou chuťově liší a Ketodiet patří k chuťově nejlepším. Proč? Má jiné složení stran proteinů.

V balíčku najdete vše, co budete k dvoutýdenní dietě potřebovat – brožurku s návodem, jak dietu užívat. Dále praktický shaker, díky kterému snadno a rychle připravíte koktejly a můžete v něm míchat také směs na omelety nebo palačinky. Shaker je malý a skladný, vejde se vám i do menší kabelky. Dále v krabici najdete po jedné porci prakticky zabalené jednotlivé pokrmy (ne všechny konkurenční značky balí pokrmy po jedné porci).

Celkem je v balení 70 porcí jídla, které vystačí na 14 dní. Každý den byste měli sníst pět porcí jídla dle toho, na co máte právě chuť. V balíčku může být místo dvou příchutí koktejlu také kaše a proteinové těstoviny.

DO E-SHOPU ♥
KETONOVÁ DIETA OD KETODIET

♥ Velmi dobré chutě
♥ Perfektní a praktické dávkování v malých sáčcích
♥ Snadná příprava
♥ Ketodiet si zakládá na kvalitních surovinách z Evropy.

Proč si balíček objednat

Jestli vám záleží na tom, co jíte a jak jídlo chutná, tak ketonovou dietu od Ketodiet oceníte. Chuťově je tato dieta nejlepší, kterou můžete na trhu najít. Příprava jídel je snadná, rychlá. Pokrmy mají dobrou chuť. Líbí se mi, že součástí balíčku je také brožurka se všemi informacemi, které budou nováčci při ketodietě potřebovat. Při této ketonové dietě můžete sportovat a dostatečně se hýbat. Dieta je vhodná pro osoby s mírnou nebo střední nadváhou. Osoby s velkou nadváhou budou potřebovat více balíčků – keto dieta na 4 týdny 1. a 2. krok.

Ketodiet nabízí ketonovou dietu, která je chuťově velmi dobrá. Pokrmy připravíte snadno a rychle a při pravidelném užívání dieta . Je potřeba dodržovat pravidla, která se s ketonovou dietou pojí – jíst pokrmy z boxu 5x denně a také instrukce z brožury. Dietu objednáte na Ketodiet.cz. Na Ketodiet bývají velké slevy.

KETO DIETA NA 2 TÝDNY BASIC 1.KROK na KETODIET.CZ

Nezapomeňte na vitamíny

Když budete neustále unavení, stejně nezhubnete. Při dietě je vhodné doplňovat vitamíny. Mně se nejvíce osvědčil vitamínový nápoj Lavita. LaVita je tekutá koncentrovaná šťáva z více než 70 přírodních surovin. Základem je ovoce, zelenina a byliny, dále ve šťávě jsou rostlinné oleje, aloe vera, mléčné zkvašené zeleninové šťávy. Pokud nápoj pijete delší dobu, cítíte se méně unavení, zlepší se krevní obraz a celkově budete mít více energie. O tom, jak bojovat s únavou jsem napsala více v článku: Vitamíny na únavu: Co mi opravdu pomohlo. Celou recenzi na nápoj Lavita si můžete přečíst v článku: Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů.

NÁPOJ LAVITA na LAVITA.CZ

Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů

Závěr

Držím vám palce. Vím, kolik dá práce zhubnout po porodu a u mně to rozhodně nešlo samo. Silná vůle, rozumnější jídelníček, vynechání alkoholu a hlavně úplné tabu jíst po sedmé hodině mi zajistili, že po třech dětech vážím 50 kilogramů. Ale nebylo to hned. 20 kilogramů jsem zhubla za 2 roky. Pravidelně piji nápoj Lavita, který tělu dodá potřebné vitamíny, také pravidelně užívám kolagen od Naturesfinest , nedám dopustit na kolagen od Skinny.cz, který je jednoznačně nejlepší jaký jsem kdy vyzkoušela a snažím se jíst celkově zdravěji. Jak na zdravou stravu a zdravý životní styl? Podívejte se na Hrasekvlusku.cz, kde najdete tipy, recenze a návody na to, jak zhubnout jednou pro vždy.

TIP: Jestli hledáte chutná proteinová jídla s vysokým podílem bílkovin a bez cukru, vyzkoušejte Victus.cz. Nabízí chuťově velmi dobré těstoviny, slané krekry, tyčinky, koktejly, jídla s přírodními sladidly na bázi stévie, bezlepkové i bezlaktózové pokrmy.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz, Pexels úvodní foto

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart