Jak zdravě nahradit čokoládu, sladkosti a bonbóny?

Čím nahradit čokoládu a sladkosti? Do článku jsem připravila tipy na zdravé mlsání pro děti i dospělé, které si zamilujete hned, jak je ochutnáte.

Sušené ovoce a oříšky

Obsah

Co jíst místo sladkého?

Čím zahnat chuť na sladké? Zkoušela jsem různé proteinové tyčinky, ale chuťově mě neoslovily. Pro někoho mohou být dobrou alternativou. Určitě bych je nezatracovala. Mně se stoprocentně osvědčilo lyofilizované ovoce a kešu oříšky nebo mandle. Když mám chuť na sladké, dám si trošku oříšků a ovoce, které je sušené mrazem a nejen, že mě zasytí, ale přejde mě chuť na sladké. Ovoce, i když některé druhy chutnají kyseleji, obsahuje přirozený cukr, a tak je vhodné jako zdravá sladká svačinka. Lyofilizované ovoce není doslazované a vešker cukr, který obsahuje, je cukr z ovoce. Mně tento způsob vyhovuje více, než držet dietu. 🙂 Ovoce mi chutná, je vynikající a dávám ho i dětem.

Zdravé mlsání pro děti i dospělé: Jak vybrat lyofilizované ovoce a kvalitní oříšky
Zdravé mlsání pro děti i dospělé

Jak jíst bez cukru?

Cukr je téměř všude a jíst zcela bez cukru nemusí být pro každého ten nejlepší způsob obživy. 🙂 Nic by nemělo být ode zdi ke zdi. Ani zdravá strava. Sladit můžete například stévií. Objevila jsem ji před deseti lety a hned jsem se do slazení stévií zamilovala. Je velmi sladká, přírodní, chutná. Doslazovat můžete cokoli – jogurty, tvaroh, můžete s ní i péct. Sáhnout můžete také po jiných přírodních sladidlech. Umělým sladidlům se raději vyhněte. Nejsou zdravá.

Čím nahradit čokoládu?

Jestli potřebujete nahradit mlsání čokolády proto, že byste rádi zhubli nebo jedli zdravěji, zkuste si koupit kvalitní čokoládu. Nemusí být ani vysokoprocentní, i když ta je zdravější než ta mléčná. Ale jestli máte rádi mléčnou čokoládu, doporučuji připlatit si za kvalitní tabulku. Sama jsem to zkusila. Když jsem snědla dve tři kostičky kvalitní mléčné čokolády s cukrem za den, neměla jsem chuť na čokoládu až do večera. Kvalitní kakao, poctivé zpracování udělalo své. Čokoláda déle vydrží, protože jí méně sníte, a dvě nebo tři kostičky za den není tak mnoho.

Jestli musíte nahradit čokoládu ze zdravotních důvodů a nesmíte konzumovat kakao, pak můžete sáhnout po pochoutce z karobu.

Kvalitní hořká čokoláda
Kvalitní hořká čokoláda

Čím nahradit bonbóny?

Jestli budete chtít nahradit bonbóny pro sebe, pro dospělého, doporučuji zkusit ovoce sušené mrazem. Je vynikající. Na sladké v podobě bonbonů nebudete mít chuť, ale upozorňuji, že lyofilizované ovoce je návykové. Sama za sebe mohu říct, že mi moc chutná. Chutná mi vše. Mému muži také zachutnalo, vyjma banánu. Mně chutná i banán. Ten je velmi sladký.

Jestli hledáte alternativu bonbonů pro děti, můžete opět zkusit lyofilizované nebo dětské ovocné tyčinky, křupky. Když děti občas dostanou bonbony za odměnu, nic se nestane. Ale se sladkým se to nemá přehánět. I my jsme přešli na mírnou regulaci sladkostí. Protože to zkrátka bylo potřeba.

Zdravé mlsání pro děti i dospělé: Jak vybrat lyofilizované ovoce a kvalitní oříšky
Zdravé mlsání pro děti i dospělé: Jak vybrat lyofilizované ovoce a kvalitní oříšky

Lyofilizované ovoce levné

Kde koupit levné lyofilizované ovoce? Dříve jsem ovoce sušené mrazem kupovala v supermarketu nebo v DM. Ale kvůli vysoké ceně jsem přešla na online nákupy. Velký výběr sušeného ovoce a také ořechů najdete na Ochutnejorech.cz. Objednávku vyřídili rychle, balíček dorazil v pořádku. Mohu jen doporučit a ráda objednám znovu.

Ořechy na Ochutnejorech.cz

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart