Jak vyrobit dětskou masku na karneval bez šicího stroje?

„Ve čtvrtek je karneval. Přiveďte děti rovnou v maskách.“ Stálo na dveřích třídy. Co budu dělat? Jak seženu dvě masky a jaké masky to budou? Kde je koupím? Pomoc! Hlavně klid. 🙂 V článku najdete tip na výrobu dětské masky na karneval nebo na Halloween bez nutnosti použití šicího stroje.

Obsah

Když máte málo času

Jestli nemáte na výrobu příliš mnoho času, nemůžete nic moc shánět a ke všemu ještě nemáte šicí stroj, můžete propadnout panice. Masku lze objednat přes internet, ale možná by vás mohla odradit vyšší cena (i když se dají pořídit i poměrně levné kostýmy) a hlavně doba dodání. Když se o karnevalu dozvíte dva až tři dny s předstihem, prakticky nemáte šanci sehnat masku v obchodě. Máte-li dostatek času a nechce nic vyrábět, dají se levné masky koupit v Lidlu nebo třeba na Alza.cz. Přehled karnevalových masek a obchodů najdete zde.

Jak vyrobit dětskou masku na karneval bez šicího stroje?

Jak vyrobit dětskou masku na karneval bez šicího stroje?

Jak vybrat vhodnou masku k výrobě

Níže jsem sepsala stručně, jak jsem uvažovala při výběru vhodné masky k výrobě.

  • Jakou postavu chcete vyrobit? Z pohádky, filmu nebo nějaké povolání?
  • Co máte doma za oblečení? Vhodné je jednobarevné oblečení. Hodit se může dětské oblečení, ale také dámská nebo pánská trika.
  • Co máte doma za další potřeby? Výšivky, barevný papír, fixy, fixy na textil, nůžky, provázky, stužky, laminovačku, karton, lepidlo, vodovky.

DIY: Jak vyrobit masku snadno a poměrně rychle

Základem je škraboška neboli maska na obličej. Masku jsem nakreslila od oka, vybarvila jsem ji vodovkami, vystřihla a připevnila jsem na ni gumičku.

Dále je potřeba zvolit tričko jako kostým. Tričko může být dětské nebo třeba pánské (velké triko přepásat páskem). Záleží na tom, jakou vyrábíte masku. Já jsem vzala jednobarevná dětská trička. Trička měla obrázek, který jsem překryla barevným štítem.

Barevné doplňky jsou nedílnou součástí masky. U naší masky představoval barevný doplněk štít přes tričko, který jsem vyrobila tak, že jsem na barevný papír nalepila vybarvenou omalovánku. Papír jsem zalaminovala a vystřihla do požadovaného tvaru. Proděravěla a provázkem jsem přivázala (jako startovací číslo) přímo na tělo. Jako doplněk jsem vyrobila náramek s tlapkou (tlapka jako nášivka, kterou jsem našila na černou gumičku).

Doplňkem může být také papírový barevný štít, plyšák, meč, jednorožec, brýle, metlička (záleží na masce).

Poslední záchrana: Když je nejhůře

Na závěr mám pro vás tipy na to, jak bleskurychle vytvořit masku, když vše selže.

  • Kuchař: Máte doma dětskou kuchyňku? Jestli ano, možná máte také dětskou zástěru a chňapky a vařečku. Pan kuchař nebo paní kuchařka jsou masky snadné na výrobu a vypadají poměrně hezky. Stačí, když ze čtvrtky a papíru vyrobíte kuchařskou čepici, vyndáte dětskou zástěru, do kapsičky dáte chňapku a vařečku, a kostým na kuchtíka je hotový.
  • Muchomůrka: Bílé punčocháče, bílé tričko, holčičky mohou mít bílou sukýnku. Z červeného papíru vyrobíte klobouček s gumičkou (ta přijde pod bradu). Na klobouček nalepíte z bílého papíru kolečka a muchomůrka je hotová.
  • Námořník (pirát): Máte-li doma  dětské pruhované tričko, je za vámi půl práce. Tričko a džíny jsou kostým námořníka. Z černého papíru vyrobíte čepici či klobouk (možná bude stačit černý klobouk a lá Večerníček). Z černého papíru vystřihnete kolečko, provléknete černou gumičku a vytvoříte pásku přes oko. Námořník může mít na rameni plyšového papouška.
Jak vyrobit dětskou masku na karneval bez šicího stroje?

Jak vyrobit dětskou masku na karneval bez šicího stroje?

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart