Jak vypadá zimní vesnička: zajímavé lepení pro děti od 3 let

Minulý rok jsme se pustili do zajímavého lepení s názvem Co se děje v noci. Děti toto tvoření velmi bavilo, a tak jsem si řekla, že letos vyrobíme o poznání těžší, ale zajímavější, zimní obrázek. Na to, jak vypadá naše zimní vesnička, se můžete podívat v článku. Možná, že vás inspiruje k vytvoření své vlastní koláže.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného a krepového papíru jsme vytvořili vesničku, kterou právě zasypává sníh. Výsledek se mi zdá velmi krásný.

Jak vypadá zimní vesnička: zajímavé lepení pro děti od 3 let

Jak vypadá zimní vesnička: zajímavé lepení pro děti od 3 let

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění zvládnou i tříleté děti, avšak za drobné pomoci dospělého (budou potřebovat pomoc se stříháním a rozvržením obrázku). Starší děti mohou nastříhat jednotlivé části samy a také si samy rozvrhnou, jak bude obrázek vypadat.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Čtvrtku
  • Vodovky, tempery, tuš (není nutné) a štětec
  • Lepidlo
  • Vatu
  • Odličovací tampon
  • Zelený krepový papír na kopec

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Bílou čtvrtku můžete pomalovat modrou barvou (vodovky, tempery, tuš) nebo na ni nalepíte modrý barevný papír. Připravila jsem dále barevné obdélníčky na domečky, červené trojúhelníčky na střechu, černý obdélník jako komín, malé modré čtverečky jako okna a z krepového papíru jsem připravila zelený kopec. Nakonec jsem z odličovacích tamponů vystřihla mráčky a z vaty jsem udělala malé kuličky jako sníh.

Děti nejprve vyrobily domečky. Na obdélníčky nalepily okna a také střech. Z druhé strany domečku připevnily komín. Na modrý podklad nalepily domečky (ukázala jsem jim, jak bude obrázek vypadat a kam domečky nalepit). Pod domečky připevnily kopec. Pokud by krepový papír prosvítal, můžete na sebe nalepit dvě vrstvy.

Nakonec na modrou oblohu přilepily mraky a z nich začalo sněžit. Pod mráčky udělaly lepidlem tečky (Filkovi jsem s tečkami pomohla) a na lepidlo nalepily kuličky z vaty. Filka chtěl udělat u domečků kouř z komína a také sníh na zelené trávě, Martínek nikoli.

Závěrem

Velmi zajímavá koláž děti hodně nadchla. Bavilo je vyrobit domečky a nalepit měkoučký mráček na modrý papír. Vytvoření vesničky, kde sněží, se jim líbilo. Výsledek se mi hodně líbil a jim také. Obrázek nám zdobí nástěnku v pokojíčku.

Jak vypadá zimní vesnička: zajímavé lepení pro děti od 3 let

Jak vypadá zimní vesnička: zajímavé lepení pro děti od 3 let

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart