Jak vypadá letní sluníčko (tvoření pro školáky)

Letní malování sluníčka se dětem velmi líbilo. Vybarvování a kreslení je náročnější a školáci si s výkresem hezky vyhrají. Do článku jsem připravila tip na to, jak namalovat nápadité letní sluníčko.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
23 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření je vhodné pro školáky (pro předškoláky může být příliš těžké). Děti okolo osmi let zvládnou namalovat sluníčko voskovkami zcela samy, obrázek samy vybarví. Možná, že budou potřebovat pomoc s dotvořením očí.

Jak vypadá letní sluníčko (tvoření pro školáky)
Jak vypadá letní sluníčko (tvoření pro školáky)

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Kousek bílého papíru na oči
  • Nůžky na vystřižení očí
  • Černou voskovku
  • Bílou voskovku
  • Vodovky
  • Štětec

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na čtvrtku jsme nakreslili sluníčko. Kolečko jsem obkreslila z kulaté misky. 🙂 Do sluníčka jsme domalovaly různé ozdoby, paprsky, tváře a pusu. Na papír jsme dále namalovaly bílou voskovkou vlnky. Děti sluníčko vybarvily vodovkami. Nakonec jsem na sluníčko dolepila oči z bílého papíru. Použít můžete klasické vodovky, anilinky nebo kombinovat vodovky a anilinové barvy. Vybarvovat musíte tenkým štětcem, opatrně a pomalu, aby se barva nerozmazala a nerozpila se do jiných políček. Chce to trpělivost a pečlivost.

Jak vypadá letní sluníčko (tvoření pro školáky)
Jak vypadá letní sluníčko (tvoření pro školáky)

Závěrem

Sluníček můžete vytvořit několik a každé jiné. Tvoření děti zabaví nejen doma, ale také na výtvarné výchově nebo v družině.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart