Jak vybrat první dětské hodinky? 7 tipů, podle kterých zvolíte správně

Když jsem vybírala hodinky pro děti, pátrala jsem v diskuzích a snažila jsem se zjistit co nejvíce informací o tom, jaké hodinky jsou nejlepší pro prvňáčky. Neudělejte stejné chyby při výběru jako já a podívejte se na 10 tipů, které vám s výběrem stoprocentně pomohou.

Obsah

Jak vybrat hodinky pro prvňáčky?

Do článku jsem připravila praktické informace o tom, jak vybrat první dětské hodinky tak, abyste zvolili co nejlépe. Připravila jsem 10 tipů, jak vybrat hodinky pro prvňáčky (nebo úplně první hodinky). Tento článek je krátký, ale praktický. Podívejte se na praktické rady, na co se zaměřit.

  1. Typ hodinek – pro malé děti jsou vhodnější obyčejné hodinky s čísly. Není nutné kupovat smart hodinky či digitální hodinky. Jestli vybíráte hodinky pro prvňáčka, kupte obyčejné analogové ručičkové hodinky.
  2. Velikost ciferníku a velikost čísel – důrazně dbejte na to, aby byla na ciferníku vidět čísla. Děti si často přejí hodinky s nějakým obrázkem, ale zřetelná čísla jsou ještě důležitější než obrázek. Velikost ciferníku je vhodná cca 28 až 30 mm. Některé hodinky mají na ciferníku napsané také minuty po pěti (5, 10, 15, 20 …). Když jsou čísla dobře oddělena mezi sebou i od označení hodin, je tato vlastnost vítaná.
  3. Sklíčko hodinek by mělo být kvalitní, aby se hned nepoškrábalo. Jestli kupujete hodinky na rok s tím, že ve druhé či třetí třídě pořídíte dítěti chytré hodinky nebo dražší a kvalitnější analogové hodinky, není potřeba do jednoduchých ručičkových hodinek příliš investovat. Důležité ale je, aby se sklíčko hned nepoškrábalo.
  4. Řemínek by měl být na ruce příjemný, měkký. Mezi nejlepší poměr ceny a kvality patří silikonový nebo gumový. Děti nebudou mít hodinky na ruce celý den. Silikon se udržuje dobře, nepraská. Kožený řemínek nemusí být pro malé dítě nejvhodnější, protože děti mohou řemínek i hodinky snadno namočit při mytí rukou a řemínek bude mokrý, což není příjemné. Kovový řemínek je nevhodný. Jestli budete kupovat drahé hodinky, ujistěte se, že se prodává náhradní řemínek a že lze řemínek snadno vyměnit.
  5. Zapínání postačí klasické na přezku.
  6. Vodotěstnost je vítanou vlastností. Může se stát, že dítě hodinky namočí při mytí rukou. Stačí základní vodotěsné vlastnosti.
  7. Hmotnost hodinek by měla být malá, aby se hodinky dětem dobře nosily(cca 20 – 30 gramů).

DĚTSKÉ HODINKY na IRISIMO.CZ

Jak vybrat první dětské hodinky? 7 tipů, podle kterých zvolíte správně

Značky dětských hodinek

Níže jsem připravila přehled známých a kvalitních značek, které vyrábí dětské hodinky.

  • Q&Q Kids – Dceřiná společnost firmy Citizen nabízí kvalitní a hezké hodinky za nízké ceny.
  • Lorus – Hodinky vyrábí Seiko Watch Corporation.
  • Calypso Junior – značka Calypso patří do rodiny Festina Group.

Kde hodinky pořídit

Krásné dětské hodinky za přijatelné ceny pořídíte v e-shopu Irisimo.cz, který je autorizovaný prodejce dětských hodinek značek Lorus, Flik Flak, Ice Watch, Lamax či Secco. Najdete zde velký výběr dětských hodinek, skvělý zákaznický servis a dobré ceny.

DĚTSKÉ HODINKY na IRISIMO.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart