Zkušenosti a tipy: Jak vybrat kuličkovou dráhu od 1 roku (od 2 let)

Jakou kuličkovou dráhu vybrat, aby se nerozpadla, byla bezpečná, hravá a kvalitní? Do článku jsem připravila zkušenosti a tipy, které vám pomohou s výběrem kuličkové dráhy pro děti od 1 roku nebo od 2 let věku.

Trihorse MAXI kuličková dráha

Obsah

Na co se při výběru kuličkové dráhy zaměřit?

Při výběru kuličkové dráhy se zaměřte na kvalitu provedení a na použité materiály. Pro malé děti patří k nejlepším kvalitně a bezpečně zhotovené dřevěné kuličkové dráhy. Dráha by měla mít certifikát potřebný pro hračky od 1 roku, dále by měla mít zajištěné šrouby, dřevo by mělo být dobře opracované, aby se dítě nezranilo. Samotné dráhy by měly být dostatečně široké, kuličky by měly být dostatečně velké, aby je děti nestrkaly do pusy, a použitá barva by se neměla olupovat a měla by být bezpečná (přírodní).

Recenze: Trihorse Maxi kuličková dráha
Recenze: Trihorse Maxi kuličková dráha

Při výběru se zajímejte o:

 • Kvalitu materiálu
 • Velikost jednotlivých hracích prvků
 • Použité barvy
 • Certifikáty
 • Poměr ceny a kvality
 • Odolnost

Jaké máte možnosti?

Kuličkové dráhy se vyrábí plastové či dřevěné. Malé děti mají kuličkovou dráhu sestavenou v kuse, starší děti si mohou ze speciální stavebnice vlastní kuličkovou dráhu vytvořit. Pro děti od 1 roku a dvou let věku patří k nejvděčnějším právě dřevěné kuličkové dráhy s bohatým příslušenstvím. Mezi oblíbenými je kuličková dráha Lidl nebo kuličková dráha Little Dutch. Vynikající poměr ceny a kvality nabízí MAXI kuličková dráha Trihorse.

Trihorse kuličková dráha MAXI - jezdítka
Trihorse kuličková dráha MAXI – jezdítka

Nejvhodnější kuličková dráha pro děti od 1 roku – parametry

 • Materiál: Opracované bukové dřevo
 • Certifikát: Norma CE EN 71 
 • Hrací prvky: Opracované a bezpečné:
 • Minimální velikost kuliček: 45 mm (aby je dítě nestrčilo do pusy)
 • Rozměry: Vhodné je, aby byla dráha širší než vyšší – bude držet lépe stabilitu (například výška 51 cm, šířka 71 cm).
Recenze: Trihorse Maxi kuličková dráha
Recenze: Trihorse Maxi kuličková dráha

Recenze: Trihorse Maxi kuličková dráha

Maxi kuličková dráha Trihorse je krásným dárkem k prvním i ke druhým narozeninám. Děti ji budou zbožňovat. S dráhou si vyhrají i sourozenci, kteří jsou věkově blízko u sebe. Barva na kuličkách se neloupe, hračka se neničí (nám už bohužel spadla na zem a nestalo se s ní vůbec nic). Kuličková dráha dobře slouží k rozvoji jemné motoriky. Dráha učí děti trpělivosti. Hračky typu Montessori představují tu správnou cestu pro rozvoj dítěte. Není nic lepšího na koncentraci dětské pozornosti než kuličková dráha. Dítě se soustředí na jednu aktivitu, u které pomalu vydrží delší a delší čas. Jestli máte doma malého neposedu, který každých 10 sekund střídá jinou aktivitu, mohla by jej kuličková dráha zaujmout na delší čas. U nás to funguje na sto procent. Při hraní dítě rozvíjí pohyb i logické myšlení. Dráha přijde kompletně smontovaná a nemusíte nic štelovat. Jen ji vyndáte z krabice. Jak přijde dráha zabalená a co balení obsahuje, uvidíte ve videu. Všechny kuličky a kašpárci jsou samostatně zabalené, aby nepoškodily dráhu. Kuličkovou dráhu Trihorse pořídíte přímo v jejich e-shopu. Vybrat si můžete různé druhy kuličkových drah, ale k těm nejoblíbenějším patří kuličková dráha MAXI. Celou recenzi na tuto krásnou kuličkovou dráhu (+ video) najdete v článku: Recenze: Trihorse Maxi kuličková dráha.

KULIČKOVÁ DRÁHA TRIHORSE na TRIHORSE.CZ

Trihorse kuličková dráha MAXI - kašpárek
Trihorse kuličková dráha MAXI – kašpárek
Trihorse MAXI kuličková dráha

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart