Vše, co potřebujete vědět, abyste vybrali ty nejlepší hračky pro děti

Dřevěné hračky pro děti

Jak vybrat hračky pro děti?

Mám pro vás tipy, které vám pomohou s výběrem hraček. Nejprve si řekneme, na co se zaměřit při výběru hraček. Rodiče se nejvíce zajímají o cenu, kvalitu hračky, doporučený věk, materiál a zaměření (pro kluky, pro holky). Před nákupem hraček si vždy řekněte, jestli chcete novou hračku, bazarovou, nebo hračku z outletu. Preferujete hračky z přírodních materiálů (dřevo, textil), nebo vám nevadí plastové hračky? Rádi byste zvukové hračky, nebo hračky speciálního zaměření, například Montessori. Důležitá je také věková kategorie. Hledáte hračky pro nejmenší, pro děti od 1 roku, 2 let, anebo pro děti, které chodí do školky či do školy? Některé hračky jsou určeny pro úzkou věkovou skupinu, jiné jsou variabilní a vyhraje si s nimi roční i tříleté dítě.

Hračky pro děti podle věku

Pojďme se podívat na to, jaké hračky se hodí pro děti podle věku. Některé hračky budou z přírodního materiálu, jiné zvukové nebo plyšové.

Hračky pro nejmenší

Jak vybrat vánoční dárky pro miminko: Zleva housenka Lamaze, spirála Playgro, míček Playgro, knížka a kousátko Bright Starts, Fisher Price pejskův stoleček Smart Stages, hrací deka s hrazdičkou Yookidoo.

Jestli se chystáte nakoupit hračky pro nejmenší děti, měli byste při výběru zbystřit a zajímat se nejen o výše uvedené vlastnosti hračky, ale také se podívat na údržbu hračky. Hračku by mělo být možné vyprat, ať už v ruce nebo v pračce, případně ji pořádně umýt ve vodě. Hračky pro miminka se hodně špiní a musíte je často čistit. Hračky na kočárek, do postýlky i na hrací deku by měly být co nejlépe pratelné. Hračky musí splňovat přísné testy, měly by být bezpečné. Rodiče milují ověřené značky hraček, například Yookidoo, Plan Toys či Fischer Price. Připravila jsem pro vás přehled hraček podle cen.

Hračky pro děti od 1 roku

Hračky pro děti k Vánocům

Také hračky pro batolata od jednoho roku by měly jít dobře vyprat a umýt. Děti si strkají všechno do pusy. Pokud se rozhodnete koupit například papírové puzzle, počítejte s tím, že je dítě bude jíst. Stejně tak dřevěné kostky či puzzle potažené papírem. Hračky pro děti od 1 roku bývají zaměřeny na rozvoj jemné motoriky, poznávání barev a tvarů, rozvoj hrubé motoriky. Jaké hračky děti milují? Záleží na tom, jaké dítě je. Některé děti si vyhrají se zvukovými hračkami, jiné děti mají rády hračky dřevěné a blikající chodítka či stolečky je nezajímají. V tomto věku je velmi klíčový již zmíněný rozvoj jemné motoriky. Nahlédněte do přehledu hraček pro děti podle ceny.

Hračky pro děti od 2 let

Dárky k Vánocům pro děti

Co dělá maminka a tatínek? Dítě se dostává do fáze napodobování. Již rok a půl staré děti rády pomáhají při práci v domácnosti, chtějí vařit, uklízet či věšet prádlo. Ve dvou letech se dítě zajímá ještě více o okolní svět, chce pomáhat mamince v domácnosti. Hračky se zaměřují na rozvoj jemné motoriky kombinovaný s různými dovednostmi, například s přiřazováním barev, oblíbeným dárkem bývají dřevěné kuchyňky, nádobí do kuchyně, a to i pro kluky. V tomto věku děti začínají projevovat velký zájem o první puzzle, které skládají a ze svého výtvoru mají velkou radost. Děti můžete potěšit také levnými dárky, knížkami či prvními pastelkami. Pojďme se podívat na přehled hraček podle ceny.

Hračky pro děti od 3 let

Dárky k vánocům pro děti

Od tří let věku dítěte se na hračky, jakožto knihy, vztahuje mírnější legislativa. Hračky se zaměřují na poznávání světa. Děti mohou vařit ve své kuchyňce, pracovat na ponku v dílně se svým nářadím, nebo montovat ze stavebnice lodě, auta, jeřáby. Stále méně je mohou zajímat zvukové hračky, které v prvním roce života tak moc milovaly. Ale každé dítě je jiné a možná, že budou zvukové hračky stále na předních místech. Pokud máte zahradu, budou se děti rády schovávat v domečku, houpat se na houpačce a klouzat na klouzačce. Písek a bábovičky jsou oblíbené snad až do školních let. Podívejte se na přehled hraček podle ceny.

Hračky podle materiálu a vlastností

Každý rodič chce pro své děti jen to nejlepší, ať jde o plenky, hračky, stavebnice nebo pomůcky do školy. Připravila jsem pro vás stručný přehled dřevěných hraček, hračky pro kluky a levných hraček, se kterými máme zkušenosti.

Dřevěné hračky pro děti

Milujete dřevěné hračky a chtěli byste dětem pořídit ty nejlepší? Vybírat můžete z hraček, které jsou vyrobeny v České republice nebo na Slovensku, Za takové hračky zaplatíte více než za hračky z hypermarketů, ale na druhé straně podpoříte české výrobce a můžete dětem pořídit kvalitní hračku. Levnější bývají produkty z hypermarketů a supermarketů, které jsou v drtivé většině případů vyrobeny v Číně.  Velkým překvapením může být různorodá kvalita hraček. Některé hračky jsou nekvalitní a rozpadají se už při transportu zabalené v krabici, jiné jsou kvalitní a vydrží i nešetrné zacházení. Značkové dřevěné hračky mohou být také vyrobeny v Číně, případně v Indonésii. Níže jsem připravila několik dřevěných hraček a výrobců dřevěných hraček pro děti, které vy vás mohli zajímat.

Levné hračky

Hledáte levné a kvalitní hračky? Mám pro vás tipy na hračky pro kluky i holky do 500 Kč.

LEGO DUPLO pro děti přehledně

LEGO DUPLO patří k nejoblíbenějším hračkám.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart