Jak vybrat dřevěné meče a štíty pro děti + tip na nákup

Dřevěné štíty a meče jsou snem snad každého kluka. Věřte nebo ne, ale děti si tuhle hračku straně dlouho přály a za pár korun můžete pořídit opravdovou parádu. Do článku jsem připravila tip na to, jaký vybrat meč a štít a na co se při nákupu zaměřit.

Dřevěný štít a meč Vilac

Obsah

Dřevěné meče a štíty pro děti: Ano nebo ne?

Nikdy jsem dětem nechtěla pořizovat zbraně (rozumějte pistole a meče). Jenže meč si opravdu moc přály, protože chtěly být rytíři. Nakonec jsem, jako vždy, vyměkla. 🙂 Jak dřevěný meč a štít vybrat a jaké máte možnosti? Při nákupu se zaměřte na bezpečnost, kvalitu provedení, vzhled a také typ dřeva.

Bezpečnost

Bezpečnost hračky by měla být vždy na prvním místě. Pokud vybíráte hračku pro děti okolo čtyř nebo pěti let, je bezpečnost klíčová. Některé meče, které se prodávají například na trzích, mohou být vhodnější spíše pro starší děti, které mají více rozumu a hračku používají s větším rozmyslem. Pro menší děti bych doporučovala, aby hračka měla certifikát bezpečnosti nebo aby za její výrobou stála firma, která se specializuje na hračky pro děti. Hrot by měl být spíše zaoblený. Hrany meče by měly být oblé. Meč by pro malé děti neměl být příliš dlouhý a dřevo by mělo být silné. U dětí na základní škole může být meč klidně delší a z trhu. U šítu je důležité, aby byl bytelnější, ale zároveň, aby nebyl příliš těžký, protože dítě jej zkrátka neunese. Štít by měl mít bezpečné úchyty, nejlépe měkké, kdyby na ně dítě spadlo, tak aby se nezranilo. Podívejte se na recenzi: Dřevěné meče a štíty Vilac. Tyto meče a šíty opravdu doporučuji – jsou krásné, bezpečné (mají certifikát) a jsou vhodné pro děti od 4 do 10 let. Meče a štíty jsem pořídila v e-shopu Cistedrevo.cz.

Jak vybrat dřevěné meče a štíty pro děti + tip na nákup
Jak vybrat dřevěné meče a štíty pro děti + tip na nákup

Kvalita provedení

Kvalita provedení úzce souvisí s bezpečností. Meč by měl být kvalitně opracovaný, aby na něm nebyly třísky. Některé meče mohou být lakované, ale lak by měl být vhodný na dětské hračky. Některé meče a štíty se mohou při hře zlomit. Rukojeť meče může vypadávat. Vhodné je koupit kvalitní hračku, se kterou nebudou problémy.

Vzhled

Děti milují repliky opravdového meče. To se jim nejvíce líbí. Některé meče jsou nádherné a také vysoce kvalitní a bezpečné. Jedinou nevýhodou může být vyšší cena. Záleží na rodičích, kolik chtějí a mohou do meče investovat. Repliky velkých mečů jsou vhodné pro dětské šermíře. Pokud malé dítě navštěvuje kroužek šermířů, jsou pro ně tyto meče perfektní. Pro malé rytíře na domácí hraní postačí obyčejný dřevěný meč.

Jak vybrat dřevěné meče a štíty pro děti + tip na nákup
Jak vybrat dřevěné meče a štíty pro děti + tip na nákup

Typ dřeva

K nejvhodnějším dřevům pro výrobu dětského meče patří tvrzená buková překližka nebo se používá habr či olše.

DO E-SHOPU ♥
CISTEDREVO.CZ: E-SHOP S DŘEVĚNÝMI VÝROBKY

♥ Zajímavý sortiment – vypalování na dřevo, tisk na dřevo, chráněná dílna
♥ Doprava zdarma při nákupu nad určitou částku
♥ Krásné dřevěné zboží – hračky, hry, nábytek, potřeby do domácnosti a další
AKCE A SLEVY NA VYBRANÉ PRODUKTY

Další druhy mečů

  • Pěnové meče: Tyto meče jsou měkké a mohou vypadat jako dokonalé repliky. Ale pozor! Některé děti pěnové meče nechtějí, protože to nejsou opravdové meče. 🙂 Před nákupem se dětí raději zeptejte, co by si přály. Já to tak vždy dělám a zjistila jsem, že nejvíce chtěly meče a štíty Vilac. Moc se jim líbily a já jsem uvítala to, že jsou opravdu bezpečné.
  • Papírové meče: Papírový meč si můžete vyrobit doma. I my jsme to udělali a hezky nám to vyšlo. Jen byla škoda, že se nám meč za pár minut zlomil. 🙂 Tip na výrobu meče najdete v článku: Tvoření pro děti: Meč z kartonu – zábava pro malé rytíře.
Dřevěný štít a meč Vilac

Youtube

Ve videu uvidíte, jak meče a štíty vypadají. Najdete v něm také více fotografií.

Kde štít a meč koupit?

Štít a meč jsem pořídila v e-shopu Cistedrevo.cz. Vyjma nádherného štítu a meče značky Vilac zde najdete velký výběr dřevěných hraček pro děti, velký výběr dřevěných her a také krásné vybavení do domácnosti. Na Cistedrevo.cz jsem pořídila také nádhernou kuchyňku a fotbálek pro děti.

ŠTÍT A MEČ VILAC na CISTEDREVO.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart