DOPORUČUJI

Jak vybrat cestovní postýlku? Recenze postýlky Patron

Když jsem vybírala cestovní postýlku, nevěděla jsem, co je pro mě vlastně důležité. Co by měla cestovní postýlka mít a co je zbytečné. Každý může mít jiná očekávání. Článek vám poradí, jak vybrat dětskou cestovní postýlku, a také se v něm dočtete recenzi na postýlku Patron, kterou máme doma.
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Vlastnosti cestovní postýlky

Cestovní postýlka je primárně určena pro občasné spaní. Je skládací, skladná, poměrně lehká, není nezničitelná. Nosnost postýlky může být od 14 do 20 kilogramů. Přetěžovat by se raději neměla. Postýlka má zpravidla kovovou konstrukci, která se pomocí snadného automatického mechanismu složí a zase rozloží. Konstrukce je potažena látkou. Látka se nedá sundat, takže ji nevyperete. Můžete ji otřít hadříkem, nebo celou postýlku osprchovat.

Z čeho můžete volit

Velikosti postýlek se od sebe příliš neliší. Zpravidla do postýlky pasuje matrace, která se vejde do postele o rozměrech 120 x 60 centimetrů. U některých postýlek je napsáno, že je součástí také matrace, ale nenechte se zmást. Není to klasická matrace, ale spíše taková výztuž. My máme také takovou měkkou výztuž, která vlastně není vůbec matrací. Je to dno postýlky s troškou měkké pěny. Do cestovní postýlky dávám klasickou matraci. Vybírat můžete postýlky s kolečky, nepojízdné postele, postýlky s rozepínáním bočnic. Některé postýlky mají speciální přídavné lůžko pro novorozence, u jiných lze lůžko dokoupit, u některých dokoupit nelze. Všechny funkce mají své klady a také zápory.
Cestovní postýlka Patron - složená se skládací matrací

Cestovní postýlka Patron – složená se skládací matrací

Na co se při výběru zaměřit

 • Nosnost: Mohu-li vám poradit, postýlky s nosností 14 kilogramů a méně raději vynechte. Někdo by mohl argumentovat, že dítě o hmotnosti 14 kilogramů spí ve velké posteli. To je jistě pravda. Jenže na stranu druhou se vám může stát, že koupíte postýlku na první miminko, které bude malé, lehké a 14 kilogramů ani nedosáhne. Jenže druhé dítě může být výrazně těžší a 14 kilogramů bude mít v jednom roce. Dopředu se nedá poznat, jak těžké děti budou, proto je lepší vybrat postýlku s vyšší nosností. Naše děti se o cestovní postýlku hádají. Chtějí v ní být oba. Postýlka má nosnost 20 kilo a unese bohužel jen jednoho.
 • Kolečka a nožičky: Pojízdná postel je skvělá věc. Máme nepojízdnou. Zase až tolik to nevadí. Zkrátka ji přenesu. Nemám s tím problém. Kolečka by byla jistě pohodlnější. Na stranu druhou nemusím kolečka zvlášť šroubovat, dobře se mi postýlka skládá a nemusím se bát, že se kolečka rozbijí, když postýlka žádná nemá.
 • Rozepínání boční strany: Některé cestovní postýlky mají rozepínání bočních stran do oblouku. Je to dobré třeba pro kojence, kteří si v postýlce hrají. Sama jsem rozepínání nechtěla. Od kamarádek vím, že se zipy poměrně trhají, i když záleží samozřejmě na modelu a také na značce. A co s roztrženým zipem. Některé děti by si v postýlce vydržely hrát, ale naše děti ne. Když to jen trošku šlo, přelézaly postýlku křížem krážem, lezly ven a zase dovnitř a zip by jenom zničily.
 • Jak často budete postýlku používat: Jezdíte často na dovolenou nebo k příbuzným? Budete postýlku rozkládat každý týden, nebo ji vytáhnete jednou ročně na dovolenou? Některé postýlky mohou být poměrně vrtkavé. Výhodou cestovních postýlek je snadné rozkládání a skládání. Postel musíte rozkládat přesně podle návodu, protože celý proces skládání je na sebe napojen, byť to není na první pohled znát.
 • Lůžko pro novorozence: Lůžko se zachytí za horní rám postele. Novorozenec spí místo dole jednoduše nahoře, takže na něj dobře vidíte. Někteří rodiče striktně dbají na to, aby miminko, i když se ještě nepohybuje, spalo ve své posteli. Potom se vám bude toto přídavné lůžko hodit. Jestli tato pravidla nedodržujete a necháváte miminko spát u sebe v posteli, nebudete lůžko potřebovat. Novorozenecké lůžko se nehodí pro děti, které lezou, mohly by spadnout z postele.
 • Cena: Kolik chcete do postýlky investovat? Jestli na koupi postýlky nespěcháte, podívejte se po nějaké akci nebo do slev. Koupíte poměrně solidní postele za přijatelnou cenu. Já tak trošku počítám s tím, že se cestovní postýlka poničí. V akci pořídíte solidní cestovní postýlky i do 1000 Kč. Za nízkou cenu je koupíte třeba na Mall.cz.

Cestovní postýlky na MALL.CZ

Nahradí cestovní postýlka klasickou postel doma?

Rozhodně ne. Jak jsem již psala výše, postýlka nelze jen tak otřít hadrem jako klasická dřevěná postel. Zdá se mi, že není stavěná na zátěž, jakou musí snést klasická dřevěná postel. Nemá polohovací rošt, protože cestovní postýlka žádný rošt nemá. Polohování se vytvoří pouze přídavným novorozeneckým lůžkem.

Výběr matrace

Můžete do postýlky koupit skládací matraci, která se dobře převáží, a to je její benefit. Všimla jsem si ale, že někteří rodiče nejsou se skládací matrací spokojeni. My ji například nemáme a převážíme v autě klasickou matraci 120 x 60 cm s kokosovým vláknem. 🙂 Filka poslední dobou spí stejně se mnou ve velké posteli, ale někdy se mi podaří ho do postýlky přeci jen umístit. Matraci pokládám klasicky na dno postele, kde je ještě měkká podložka (v popisu produktu postele je uváděna jako skládací matrace).

Recenze postýlky Patron Skippy

Pořídila jsem cestovní postýlku Patron Skippy, bez koleček a rozepínání. Postýlka mi přijde hodně stabilní, kvalitní, po roce občasného používání se neponičila. Musí se rozkládat podle návodu, což není nic složitého. Jde jen o to, že pokud nejprve upevníte spodek a následně tyče, tak se postýlka prostě nerozloží, ale to je u řady cestovních postýlek podobné. Látku z postýlky není možné vyprat. Máme ji ve žluté barvě, takže je na látce všechno vidět. Postýlka je kvalitní, nebyla drahá. V popisu produktu je uvedeno, že má skládací matraci, ale není to matrace jako taková. Je to podložka s pěnou, o které jsem již psala výše. Vidíte ji na fotografii. Podložku jsem položila před postýlku. Podložka podle mě matraci nahradit nemůže. Postel složíte do cestovní tašky a můžete ji kamkoli odnést. Aby se postýlka rozložila, musíte zatlačit vyboulený prostředek směrem dolů. Při skládání vytáhnete šňůrku a je to. Model Skippy Plus má navíc kolečka a rozepínací bočnice a seznam obchodů  najdete zde. Postýlku Skippy (tu, na kterou jsem psala hodnocení), pořídíte například na Mall.cz. Já jsem koupila žlutou barvu, protože ostatní barevné varianty byly vyprodané. Dostupná je ještě modrá, zelená a hnědá.

Postýlka Skippy na MALL.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.6 Hodnocení
Postýlka Patron Skippy

Postýlka je k mému překvapení velmi kvalitní, pevná a neponičila se, byť jsem ji kupovala poměrně dost levně. Snadno se rozkládá a zase skládá, když s ní manipulujete podle návodu.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Manipulace a skládání
10
Kompaktnost
10
Údržba
8
KLADY
 • Kvalitní produkt
 • Látka se nepotrhala
 • Postýlka vydržela i poměrně nešetrné zacházení
 • Snadno se rozkládá s skládá
 • Kompaktní
ZÁPORY
 • Poměrně špatná dostupnost - není moc k sehnání.
 • Látka z postýlky nejde sundat - musíte ji otřít hadříkem nebo osprchovat celou postel (toto je problém snad všech cestovních postýlek).

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart