Jak kreslí mráz? Barevná okénka s voskovkou, solí a anilinkami

Tohle vyrábění si pamatuji ze školky. Okénko i barvy jsem upravila podle svého, abychom do výkresu vnesli nový element. V článku na vás čeká tip na zajímavé vyrábění.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze čtvrtky jsme vytvořili krásné zimní otevírací okno. Uvnitř děti nakreslily bílou voskovkou, jak maluje mráz, prostor vybarvily modrými anilinkami a nakonec jsme na mokré barvy nasypali trošku soli.

Jak kreslí mráz? Barevná okénka s voskovkou, solí a anilinkami

Jak kreslí mráz? Barevná okénka s voskovkou, solí a anilinkami

Pro koho je tvoření určeno

Kreslení a vyrábění okénka se hodí pro děti od tří let. Děti budou potřebovat pomoc dospělého, který okno připraví.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Nůžky
  • Bílou voskovku
  • Anilinové barvy nebo vodovky
  • Trošku kuchyňské soli
  • Řezačku na papír (nemusí být)
  • Kousek suchého samolepicího zipu (nemusí být)

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Čtvrtku jsem přehnula od každé strany do středu tak, aby vznikl z formátu A4 otevírací formát A5. Na otevírací strany jsem nakreslila obdélníky, které jsem vyřízla.

Děti namalovaly dovnitř do okna bílou voskovkou kroužky, vlnky a libovolné čáry tak, jak v jejich očích kreslí mráz. Poté prostor vybarvily anilinkami a nakonec na mokrou čtvrtku nasypaly několik krystalků soli.

Když výkres uschnul, odrolila jsem sůl. Na čtvrtce byla vidět krásně rozpitá vodová barva. Na závěr jsem na okénko přichytila kousek samolepicího suchého zipu, aby bylo možné okno otevřít a zavřít.

Závěrem

Velmi krásné a vzpomínkové tvoření, při kterém děti vyrobily, jak kreslí mráz. K vybarvení jsme použili anilinové vodové barvy, ale stejně dobře vám poslouží i klasické vodovky. Anilinky jsou velmi syté a pestré. Okno jsem doplnila o samolepicí suchý zip, aby jej bylo možné otevírat a zavírat, ale není nutné, aby byl součástí výrobku. Obrázkem jsme ozdobili nástěnku v dětském pokojíčku.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart