Hračky Star Wars: Jaké vybrat, aby děti měly radost?

Fenomén Star Wars zaklepal i na naše dveře. Víte, jaké vybrat hračky, aby z nich děti měly radost? Do článku jsem připravila tipy na krásné dárky pro děti k Vánocům nebo k narozeninám s motivy Star Wars.

Obsah

Jaké vybrat hračky, aby děti měly radost?

Velkého průvodce o výběru hraček jsem psala již pro Pokémon figurky. Zkušenosti přidám také s hračkami či figurkami Star Wars. Při výběru hračky se zaměřte na to, co vaše dítě nejvíce baví, zda si rádo hraje s figurkami, nebo zda raději staví se stavebnicí LEGO či upřednostňuje puzzle. Každé dítě je jiné a každého může bavit trošku něco jiného. Podívejte se na to, jaké hračky a figurky Star Wars vybrat pro předškoláky, děti na prvním stupni základní školy i starší děti na druhém stupni základní školy.

Star Wars figurky

Figurky z Hvězdných válek jsou pro milovníky filmů Star Wars naprostou nezbytností. Vybírat můžete z několika druhů figurek. Menší děti (předškoláci a prvňáčci) mají rády figurky Funko POP!, které poznáte podle velké hlavy a malého těla. Líbí se jim provedení a často je nosí všude s sebou. Děti na prvním a druhém stupni základní školy zaujmou interaktivní figurky, které se hýbou, svítí nebo mluví. Každé dítě bude nadšené z plyšové figurky nebo z plyšáka. Výborným dárkem mohou být také sběratelské figurky, které jsou sice dle výrobce vhodné pro děti od 3 let věku, ale raději bych vám doporučila koupit tyto figurky pro starší děti. Tříleté dítě by mohlo sběratelskou figurku poškodit.

Figurky Star Wars
Figurky Star Wars

LEGO® Star Wars™

Děti od devíti let věku zaujme LEGO® Star Wars™. Můžete vybírat zajímavé stavebnice. Nejvhodnější je orientovat se podle věku dítěte a také podle jeho dovedností. Na stavění je LEGO® Star Wars™ složitější, některé stavebnice jsou obrovské, jiné jsou určeny až pro dospělé od 18 let. Pokud mají vaše děti rády stavebnici LEGO a hodně staví, určitě je LEGO® Star Wars™ výborným dárkem, protože si u stavění vyhrají a vydrží u něj dlouho. Stavět mohou podle přiloženého návodu. Vybírat můžete středně velké stavebnice (cca 400-500 dílků), větší stavebnice (cca 1000 dílků) nebo obrovské stavebnice (cca 6000 dílků a více).

  • LEGO® Star Wars™ Baby Yoda (od 10 let) – krásná stavebnice, kterou desetileté děti složí podle návodu zcela samy. Pro někoho nemusí být zrovna snadné “dítě” složit, a v tom je kouzlo stavebnice LEGO. Star Wars “dítě” hýbe ušima, hlavou a pusou. V ruce drží svou oblíbenou hračku. Interaktivní stavebnice LEGO je vhodná i pro začátečníky.
  • LEGO® Star Wars™ 75301 Stíhačka X-wing™ Luka Skywalkera (od 9 let) – velmi povedený model stíhačky je vhodný pro děti přibližně od 9 let. Obsahuje téměř 500 dílků. Stíhačka má křídla, která lze přepnout do útočné polohy, obsahuje 3 postavičky – Luke Skywalker, princezna Leia, generál Dodonna + droid R2-D2.
  • LEGO® Star Wars™ 75323 Justifier™ (od 9 let) – tato stavebnice je určena pro opravdové LEGO nadšence, protože obsahuje přes 1000 dílků. Nádherně propracovanou vesmírnou loď mohou skládat děti již od 9 let věku. Stavebnice je vhodná pro stavitele, kteří se nezaleknou obrovského množství dílků. Alternativou může být stavebnice LEGO® Star Wars™ 75257 Millennium Falcon™. Obě stavebnice obsahují figurky, přes 1000 dílků a fanoušci LEGO a Star Wars si přijdou na své.
LEGO® Star Wars™
LEGO® Star Wars™

Puzzle a stavebnice Star Wars

Cenově dostupné puzzle udělají radost čtyřletým, šestiletým i desetiletým dětem a také dospělým. Vybírat můžete puzzle o velikosti 1000 dílků pro děti od 14 let, o velikosti 500 dílků pro děti od 10 let. Pro předškoláky jsou vynikajícím dárkem Puzzle 4 v 1 – v jedné krabici jsou čtyři druhy skládaček o velikosti 35, 48, 50 a 70 dílků. Stavět zvládnou i šikovné tříleté děti.

Dárky pro školáky Star Wars

Školáci ocení hrnky Star Wars nebo láhve či krabičky na svačinu. Koupit můžete také batoh Star Wars, penál nebo pouzdro na psací potřeby. Školní potřeby Star Wars patří k žádaným u dětí od páté třídy výše.

Závěrem

Vybrat hračku Star Wars nemusí být pro rodiče snadné – obzvláště, pokud se o tyto filmy příliš nezajímají. Jistotou bývají promyšlené stavebnice LEGO, které jsou nejčastěji určeny pro děti okolo 10 nebo 14 let věku. Děti stavebnici mohou postavit do interaktivního modelu, se kterým si po sestavení hrají (naklápí různé části, vysouvají je a podobně). Velmi efektním dárkem bývají figurky (Funky POP!, sběratelské nebo svíticí), plyšové hračky nebo vybavení do školy.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz, Alza.cz, Lego.com

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart