Hra ze zbytků kartonu k procvičení nálad a emocí

Zbyly mi kousky pěkné krabice, které jsem nechtěla vyhodit. Vytvořila jsem Filkovi hru, na které procvičuje nálady, výrazy obličeje. Ke hraní se rád připojuje také Martínek. V článku se můžete inspirovat a hru si dotvořit podle svého.
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze 12 zbytků kartonu jsem vytvořila 6 obličejů, které se skládají ze dvou dílků. Děti procvičují nálady a výrazy (smích, pláč, spánek, vztek, smutek, údiv) tím, že sestavují obličeje dohromady.

Pro koho je hra určena

Hra se hodí pro děti od dvou, možná že až od dvou a půl let. Záleží na tom, jakou formou ji budete hrát. Dvouleté děti mohou skládat nejprve menší počet dílků – například dva obličeje, starší děti mohou ze všech dílků sestavovat dohromady obličeje dle situace. My jsme nejprve společně složili všechny obličeje. Dětem jsem vysvětlila jednotlivé výrazy, a poté skládaly vždy jeden obličej. Který panáček pláče? Který se směje? A jaký obličej se zlobí?  Martínek vybíral ze všech dílků.

Co budete potřebovat

  • Zbytky kartonu
  • Papír
  • Tužku
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Řezačku papíru
Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Koupit PDF v e-shopu

Jak na to

Jestli budete hru vyrábět z pěkného celého kartonu, můžete nejprve nakreslit obličeje, které následně rozpůlíte na dvě stejné části. Pokud na vás čekají zbytky (jako na mne), zabere vám výroba o trošku více času, ale opravdu jen o trošku. 🙂 Zbytky kartonů jsem nařezala na stejné části. U jednoho kousku mi to nevyšlo a je kratší. Na bílý papír jsem nakreslila šest obličejů, které jsem vystřihla. Na každý obličej jsem namalovala tužkou jeden výraz, vzniklo tak šest výrazů a emocí (smích, pláč, spánek, vztek, smutek, údiv). Obličeje jsem rozpůlila a nalepila jsem poloviny na jednotlivé kusy kartonu.

Skládání obličejů

Děti hra hodně zajímala, ale byla pro ně (k mému překvapení) hodně těžká. Martínek skládal obličeje dle zadání, které ode mě dostal. Rád hledal dva dílky, které k sobě pasovaly. Filka se často spletl a ještě potřebuje hodně trénovat. Obličeje jsem schovala a budeme si s nimi průběžně hrát.

Závěrem

Snadnou a zajímavou hru jsem vyrobila ze zbytků kartonu. Překvapilo mě, že hra je pro děti těžší, než jsem si myslela, což je koneckonců dobře, protože se učí něco nového. Zapojil se Filka i Martínek. Papírová hračka se hodí také na cesty, na chatu nebo jen tak na výlet. Pokud ji budete vyrábět z celé krabice, budete mít trošku ušetřenou práci. Já jsem na vyhotovení použila víko a spodek krabice, který bych jinak vyhodila.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hodně zábavy. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart