RECYKLUJEME
TVOŘENÍ 3+TVOŘENÍ 4+TVOŘENÍ 5+VYRÁBÍME

Hra s tkaničkami z krabice od bonboniéry či kolekce

Zbyly vám doma prázdné krabice od kolekce nebo od bonboniéry? Mám pro vás tip na zajímavou provlékací hru pro děti, při které si procvičí jemnou motoriku. V článku najdete dvě obtížnosti od jedné hry. K výrobě základní verze budete potřebovat nůžky na nehty, víko od krabice a tkaničku od bot.

Obsah

Co jsem vytvořila

Vyrobila jsem provlékací hru. Jednodušší verzi pro Filku, složitější pro Martínka. Filka ( ve dvou a čtvrt letech) dostal černé víko, v němž bylo vytvořeno 4×4 děr. Jeho úkolem bylo provlékat tkaničky skrze díry. Martínek (ve třech a tři čtvrtě letech) dostal černé víko, v němž bylo 4×4 barevných děr a barevné tkaničky. I on měl provlékat tkaničky skrze díry. Ovšem jeho úkolem bylo provléknout tkaničku s červeným koncem do červené díry, modrou do modré a tak dále. Vytvořila jsem také srdce v červené barvě, které mohl připevnit červenou tkaničkou k červeným otvorům. Hry jim daly hodně zabrat. 🙂

 • Provlékací hra
 • Provlékací hra
 • Provlékací hra
nahoru ↑

Pro koho je hra určena

Hra se hodí pro děti okolo dvou a půl až tří let a starší. I když se to na první pohled nezdá, bude pro ně trošku těžší.

Provlékací hra

Provlékací hra

nahoru ↑

Co budete potřebovat

Jednoduchá verze

 • Krabici od kolekce nebo bonboniéry
 • Tužku
 • Nůžky na nehty
 • Tkaničku

Složitější verze

 • Krabici od kolekce nebo bonboniéry
 • Tužku
 • Nůžky na nehty
 • Barevné papíry
 • Lepidlo
 • Barevné tkaničky nebo provázek a izolepu
Pracovní sešit Léto

Pracovní sešit Léto v PDF

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU ZA 35 KČ

nahoru ↑

Jak na to

Ve videu najdete návod na výrobu hry. V článku na vás čeká fotonávod.

nahoru ↑

Youtube

https://youtu.be/xZacHrVj_Es[/wpsm_video

nahoru ↑

Jednodušší verze

Víko od bonboniéry (od kolekce) jsem olepila černým papírem.

Vyznačila jsem si tužkou kolečka na díry a vytvořila jsem do víka nůžkami na nehty 4×4 děr. Filka dostal čistou tkaničku od bot a hra byla hotová.

nahoru ↑

Složitější verze

Víko od bonboniéry (od kolekce) jsem olepila černým papírem.  Vyznačila jsem si tužkou kolečka na díry a vytvořila jsem do něj nůžkami na nehty 4×4 děr (stejné jako u jednodušší verze hry). Připravila jsem si barevný papír – čtyři barvy po čtyřech kusech – 4x červenou, 4x modrou, 4x žlutou a 4x zelenou. Vystříhala jsem malá kolečka a nalepila jsem je už na připravené otvory. Uhladila jsem kolečka a opět jsem udělala otvory. Přebytečný papír jsem vmáčkla dovnitř, aby hra vypadala dobře.

Bohužel jsem neměla barevné tkaničky. Kdybych je měla, použila bych jednu červenou, jednu modrou, zelenou a žlutou. Vzala jsem provázek a konce jsem obalila barevným papírem. Přilepila jsem ho lepidlem.

Vytvořila jsem jedno červené srdce, do kterého jsem udělala dva otvory v takové vzdálenosti, aby bylo možné srdce připevnit. A bylo hotovo.

nahoru ↑

Naše hraní

Děti se na hru hodně těšily, ale hraní na ně bylo nesmírně těžké. Filka byl nadšený. Hru hrajeme pravidelně a postupně se naučil provléknout provázek skrze několik děr, jenže často ho přemůže zvědavost a provázek po provléknutí ihned vytáhne. Martínek se v provlékání provázků také trénováním zlepšuje. Pro dvouleté a tříleté děti je hra těžká, ale moc je zajímá.

 • Provlékání je někdy pěkná dřina
 • Provlékání je někdy pěkná dřina

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto & video: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo