RECYKLUJEME

Hra s tkaničkami z krabice od bonboniéry či kolekce

Zbyly vám doma prázdné krabice od kolekce nebo od bonboniéry? Mám pro vás tip na zajímavou provlékací hru pro děti, při které si procvičí jemnou motoriku. V článku najdete dvě obtížnosti od jedné hry. K výrobě základní verze budete potřebovat nůžky na nehty, víko od krabice a tkaničku od bot.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsem vytvořila

Vyrobila jsem provlékací hru. Jednodušší verzi pro Filku, složitější pro Martínka. Filka ( ve dvou a čtvrt letech) dostal černé víko, v němž bylo vytvořeno 4×4 děr. Jeho úkolem bylo provlékat tkaničky skrze díry. Martínek (ve třech a tři čtvrtě letech) dostal černé víko, v němž bylo 4×4 barevných děr a barevné tkaničky. I on měl provlékat tkaničky skrze díry. Ovšem jeho úkolem bylo provléknout tkaničku s červeným koncem do červené díry, modrou do modré a tak dále. Vytvořila jsem také srdce v červené barvě, které mohl připevnit červenou tkaničkou k červeným otvorům. Hry jim daly hodně zabrat. 🙂

Pro koho je hra určena

Hra se hodí pro děti okolo dvou a půl až tří let a starší. I když se to na první pohled nezdá, bude pro ně trošku těžší.

Co budete potřebovat

Jednoduchá verze

  • Krabici od kolekce nebo bonboniéry
  • Tužku
  • Nůžky na nehty
  • Tkaničku

Složitější verze

  • Krabici od kolekce nebo bonboniéry
  • Tužku
  • Nůžky na nehty
  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Barevné tkaničky nebo provázek a izolepu
Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA

KOUPIT ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ve videu najdete návod na výrobu hry. 

Youtube

https://youtu.be/xZacHrVj_Es[/wpsm_video

Jednodušší verze

Víko od bonboniéry (od kolekce) jsem olepila černým papírem. Vyznačila jsem si tužkou kolečka na díry a vytvořila jsem do víka nůžkami na nehty 4×4 děr. Filka dostal čistou tkaničku od bot a hra byla hotová.

Provlékací hra

Provlékací hra

Složitější verze

Víko od bonboniéry (od kolekce) jsem olepila černým papírem.  Vyznačila jsem si tužkou kolečka na díry a vytvořila jsem do něj nůžkami na nehty 4×4 děr (stejné jako u jednodušší verze hry). Připravila jsem si barevný papír – čtyři barvy po čtyřech kusech – 4x červenou, 4x modrou, 4x žlutou a 4x zelenou. Vystříhala jsem malá kolečka a nalepila jsem je už na připravené otvory. Uhladila jsem kolečka a opět jsem udělala otvory. Přebytečný papír jsem vmáčkla dovnitř, aby hra vypadala dobře.

Provlékací hra

Provlékací hra

Bohužel jsem neměla barevné tkaničky. Kdybych je měla, použila bych jednu červenou, jednu modrou, zelenou a žlutou. Vzala jsem provázek a konce jsem obalila barevným papírem. Přilepila jsem ho lepidlem. Vytvořila jsem jedno červené srdce, do kterého jsem udělala dva otvory v takové vzdálenosti, aby bylo možné srdce připevnit. A bylo hotovo.

Provlékací hra

Provlékací hra

Naše hraní

Děti se na hru hodně těšily, ale hraní na ně bylo nesmírně těžké. Filka byl nadšený. Hru hrajeme pravidelně a postupně se naučil provléknout provázek skrze několik děr, jenže často ho přemůže zvědavost a provázek po provléknutí ihned vytáhne. Martínek se v provlékání provázků také trénováním zlepšuje. Pro dvouleté a tříleté děti je hra těžká, ale moc je zajímá.

Provlékání je někdy pěkná dřina

Provlékání je někdy pěkná dřina

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart