Houpací kuřátko z papíru – velikonoční vyrábění pro malé děti

Veselé a velmi snadné velikonoční vyrábění nadchne předškoláky i dvouleté děti. Do článku jsem připravila tip na to, jak vytvořit houpací velikonoční kuřátko.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Tvořit mohou děti od dvou do pěti až šesti let věku. Starší děti by vyrábění nemuselo stoprocentně bavit. Tipy na velikonoční tvoření pro malé i starší děti najdete v sekci Velikonoce.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Žlutou temperu
  • Štětec
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Žlutý a oranžový barevný papír
  • Oči

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ze čtvrtky jsem vystřihla kruh. Z barevného papíru jsem připravila nožičky, zobáček, křidélko a peříčka na ocas. Děti nejprve natiskaly na papírový kruh žluté tečky. Když barva zaschla, přeložili jsme papír na polovinu tak, aby vznikl půlkruh. Na něj nalepily zobáček, oči, křidélko, peříčka na ocas a nožičky. Kuřátko se kýve ze strany na stranu. Stačí do něj strčit prstem.

Houpací kuřátko z papíru - velikonoční vyrábění pro malé děti
Houpací kuřátko z papíru – velikonoční vyrábění pro malé děti

Závěrem

Vyrábění bude bavit všechny děti, které ještě nezačaly chodit do školy. Z výsledku budou nadšené, protože kuřátko, které se kýve ze strany na stranu (podobně jako lodička: DIY houpací lodička z papíru), má vždy stoprocentní úspěch.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart